Tarta jagodowa

Monsai

Member
Lut 1, 2008
4,932
0
0
Ciasto:
*300 g mąki
*150 g margaryny
*łyżka śmietany
*1 łyżeczka proszku do pieczenia
*1 cukier waniliowy
*szczypta soli

Na stolnicy posiekać nożem mąkę z pozostałymi składnikami, potem szybko zagnieść jednolite ciasto i wyłożyć nim formę do tarty. Przykryć pergaminem i obciążyć fasolą - czerwoną, lub jasiem.
Piec około 25-30 min. w 180 st.
Po upieczeniu ściągamy fasole i pergamin

Nadzienie:

*2,5 szklanki jagód (mogą być mrożone)
*pół szklanki cukru
*2 łyżki mąki ziemniaczanej + 1 pszennej
*dwie szklanki wody + jedna

Do rondelka wrzucić jagody z cukrem i zalać wodą.
W pozostałej wodzie rozmieszać mąki i zalać tym gotujące się już jagody, energicznie ale ostrożnie mieszać, by powstał nam kisiel.
Masę studzimy, by była letnia.
Wykładamy na ciasto.

Pianka:
*2 białka
*pół szklanki cukru
*szczypta soli

Białka ubijamy na sztywno z cukrem i solą. Robimy nią dowolny wzorek na naszym cieście.

Wstawiamy ponownie do piekarnika na tak długo, aż pianka zrobi się z wierzchu rumiana.
Pieczemy już tylko na górnej grzałce.
Ciasto podajemy ostudzone.

DSC04562.jpg


DSC04556.jpg


DSC04557.jpg


DSC04559.jpg
 

alice

Member
Wrz 13, 2004
857
0
0
A jak zrobiłaś ten wzorek z ubitej piany z białek ? Za pomocą szprycy do kremów?
 

Lud_

Member
Maj 19, 2008
1,368
0
0
Jaaaagody!
cry_1.gif

Śliczna tarta Monsai, a ta piankowa kratka - prześliczna
daumen.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Monsai

Member
Lut 1, 2008
4,932
0
0
-wzorek , tak, szprycą z większym otworkiem w końcówce
icon_smile.gif

-redukcja wody... ja dawałam do mrożonych tyle właśnie, więc do durowych troszkę więcej.
Ja tak na oko robię, by mi wystarczyło na całą tartę. Można też po prostu dać więcej jagód jesli ma się świeże
icon_smile.gif
 

Doruśka

Member
Mar 28, 2006
5,233
0
0
piekę tę tatę, zmniejszyłam o pół szkl wodę, ale i tak mi tego kisielku za duzo wyszło- pieke w tortownicy 25 cm, z braku "tartówki" kisielek dzieco dojada- pyszny!!!

tylko teraz mam probem czy mi ona nei popłynie? bo ten kisiel to raczej taki rzadki niz stały.
 

Monsai

Member
Lut 1, 2008
4,932
0
0
Doruśka @ 15 Nov 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=911335piekę tę tatę, zmniejszyłam o pół szkl wodę, ale i tak mi tego kisielku za duzo wyszło- pieke w tortownicy 25 cm, z braku "tartówki" kisielek dzieco dojada- pyszny!!!

tylko teraz mam probem czy mi ona nei popłynie? bo ten kisiel to raczej taki rzadki niz stały.
Hm... mi wyszedł dosyc gesty i nic nie spływa, a szczególnie gdy postoi troszke w lodówce
icon_smile.gif