Sernik z bitą śmietaną

zunia

Member
Cze 11, 2008
115
0
0
Mam super przepis na sernik z bitą smietaną. Jest naprawdę rewelacyjny, taki delikatny, puszysty. Przepis dostałam od znajomej, przeglądałam przepisy na forum i nie znalazłam tego przepisu, więc podaję:

Biszkopt:
5 jaj;
14 łyżek mąki krupczatki;
1 łyżeczka proszku do pieczenia;
niecała szklanka cukru;
Jajka ubić do białości z cukrem, dodać mąkę i proszek, dokłądnie wymieszać i upiec biszkopt, ja piekę w temp. 170 stopni około 35 minut, ale trzeba na wyczucie, ale drzwiczek piekarnika raczej nie otwierać bez potrzeby, biszkopt może wtedy opaść.

Masa serowa:
0,5 kg sera w wiaderku, ja daje Delfiko;
0,5 l kremówki 30 lub 36%;
galaretka cytrynowa rozrobiona w 1 szklance wody;
2 łyżki cukru pudru
Kremówkę ubić na sztywno, dodać twaróg, cukier puder i galaretkę, dokłądnie wymieszać. Gdy biszkopt ostygnie przekroic go na dwie części i przełozyć tą masą, na wierzch można albo lukier albo polewę czekoladową. Najlepszy jest na drugi dzień, gdyż masa musi stężeć, ale naprawdę warto czekać.
 

Załączniki

  • magda_386.jpg
    magda_386.jpg
    270.5 KB · Wyświetleń: 0

janie

Well-known member
Paź 23, 2004
3,389
841
113
Wygląda bardzo pysznie, jak W-Zka. Puszysty i równiutki - ale dość prosty w wykonaniu.
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
ładnie wygląda (oprócz posypki), mam ochotę spróbować.
A tak w ogóle to co to jest to obrzydliwe niebieskie na wierzchu? ( sorry, ale nie znoszę takich nienaturalnych kolorów w jedzeniu)
 

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0

zunia

Member
Cze 11, 2008
115
0
0
Jeżeli w ofercie nie będzie warto zadzwonić do firmy i zapytać, może po prostu na stronie nie ma informacji o tym produkcie.
 

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
Dziękuję Zuniu
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
ja mówiłam, tak zrobiłam
icon_biggrin.gif

Bardzo mi smakuje ta masa, jest delikatna i taka... orzeźwiająca bym powiedziała. Mama jest akurat u mnie i też jest zachwycona, zażyczyła sobie, żeby jej z taką masą zrobić tort na urodziny! trochę przypomina mi wuzetkę cytrynową AgusiH jednak moim zdaniem jest smaczniejsza, myślę że właśnie dlatego, że jest z serkiem ( ja użyłam śmietankowego w wiadereczku z Biedronki) i bez śmietanfiksów, których nie znoszę. Biszkopt zrobiłam z przepisu Hihii.
U mnie bez żadnej posypki, lukru czy innej polewy:

serniczek_ze_smietana_008.jpg
 

Załączniki

  • serniczek_ze_smietana_008.jpg
    serniczek_ze_smietana_008.jpg
    89.3 KB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
O, Beata, specjalnie tu przyszłam żeby zobaczyć czy piekłaś ten sernik i co z tego wynikło albowiem zamierzam go zrobic na święta. To teraz już go spokojnie wklejam do odpowiedniego schowka na przepisy na Święta Wielkanocne.
 

Margarete

Member
Cze 23, 2007
1,969
0
0
Zuniu, w jakiej postaci galaretka: czy juz stezona czy tez rozpuszczona ale jak rozpuszczona to znaczy szklanka plynu do ubitej smietany? Prosze o odpowiedz, bo bardzo chce zrobic ten sernik.
 

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,661
2,962
113
Mam ochote na ten serniczek, tylko mam pytanie: czy biszkopt troszke odwilgotnieje po przełożeniu, czy jest suchy?
Piec w tortownicy 26 czy 28 cm?
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

zunia

Member
Cze 11, 2008
115
0
0
Ups, nie podałam w jakiej blaszce, ja piekę w prostokątnej 35-25 cm, a ten biszkopt nie jest suchy jak z reguły biszkopty, on jest taki puszysty, naprawdę warto spróbować.