Udziec indyczy z warzywami*

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Od czasu do czasu zostaję zobowiązana do zrobienia czegoś bardziej dietetycznego i ma to być koniecznie drób. Oczywiście są zastrzeżenia, że musi być bez czosnku itp. Mój kurczak z nadzieniem, choć bardzo dobry, już zdążył się opatrzyć, a wybór dania zawęża się, ponieważ nikt, łącznie ze mną, nie lubi piersi kurzych pod żadną postacią. Akurat kupiłam bardzo ładny udziec indyczy i postanowiłam poeksperymentować.

Na_talerzu_1.jpg

Składniki
udziec indyczy bez kości 60 - 80 dkg
2 marchewki
1 pietruszka
1 cebula
1/2 selera
cukinia
sól, pieprz
majeranek do smaku
natka pietruszki do posypania

Udziec po umyciu i wysuszeniu natarłam solą, pieprzem i majerankiem, następnie zrolowałam i obwiązałam kuchennym sznurkiem. Warzywa obrane (oprócz cukinii) pokroiłam w grube kawałki i wszystko włożyłam do rękawa foliowego, który zawiązałam zgodnie z instrukcją na opakowaniu. Włożyłam do nagrzanego do 200 st. piekarnika i piekłam 1,5 godziny. Czas pieczenia wydawał mi się trochę długi, ale nie miałam żadnego punktu odniesienia, ponieważ robiłam to pierwszy raz i bałam się, żeby nie był twardy i łykowaty. Okazało się, że utrafiłam doskonale. Indyk był miękki, soczysty i aromatyczny od warzyw. Potrawa lekko strawna i bardzo smaczna.Można podawać z ryżem na sypko lub ziemniakami z wody albo puree, posypanymi drobno posiekaną nacią pietruszki.
 

Załączniki

  • Na_talerzu_1.jpg
    Na_talerzu_1.jpg
    186.6 KB · Wyświetleń: 5
Ostatnią edycję dokonał moderator:

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
Szukając przepisu na delikatne mięso z indyka, mało pracochłonne a możliwe do zjedzenia, trafiłam do Ciebie Seniorko. Mięso przyrządziłam dokładnie wg przepisu , ręcyma męża ( ja głos doradczy) i wyszło coś wspaniałego. Przepis nie tylko spełnił moje oczekiwania ale je przekroczył. Przygotowane przez nas mięsko było dużo większe niż w Twoim przepisie i piekło się dłużej w związku z tym. Daliśmy proporcjonalnie więcej warzyw.
Wyszło apetycznie pachnące , atrakcyjne z wyglądu mięsko a smak, to trzeba samemu zrobić żeby w pełni ocenić. Mój syn, ktory bardzo zwraca uwagę na to co je, był zachwycony a to jest duży komplement .
Bardzo polecam Wam przepis Seniorki a samej Seniorce serdecznie za niego dziekuję.
Zdjęcia chronologicznie :
udziec_przed_pieczeniem_paint.JPG
udziec_upieczony_paint.JPG
udziec_na_p__misku_paint.JPG
udziec_porcja_na_talerzu_paint.JPG
 

Załączniki

  • udziec_przed_pieczeniem_paint.JPG
    udziec_przed_pieczeniem_paint.JPG
    103.7 KB · Wyświetleń: 5
  • udziec_upieczony_paint.JPG
    udziec_upieczony_paint.JPG
    130.8 KB · Wyświetleń: 4
  • udziec_na_p__misku_paint.JPG
    udziec_na_p__misku_paint.JPG
    138.4 KB · Wyświetleń: 4
  • udziec_porcja_na_talerzu_paint.JPG
    udziec_porcja_na_talerzu_paint.JPG
    110.3 KB · Wyświetleń: 4

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Najpierw, jak zobaczyłam Twój nick, przestraszyłam się, że już zabrałaś się za gotowanie. Dopiero po przeczytaniu całego postu ucieszyłam się ze sposobu w jaki go przygotowałaś i tym bardziej, że smakował. Życzę dużo zdrowia i pozdrowienia dla całej rodziny.
 

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
seniorka @ 13 Apr 2012 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1278087Najpierw, jak zobaczyłam Twój nick, przestraszyłam się, że już zabrałaś się za gotowanie. Dopiero po przeczytaniu całego postu ucieszyłam się ze sposobu w jaki go przygotowałaś i tym bardziej, że smakował. Życzę dużo zdrowia i pozdrowienia dla całej rodziny.
E, nie tak szybko
icon_neutral.gif

A ten przepis pójdzie między ludzi, zapewniam. U mnie ulokował się na samym poczatku top-listy. Będę tak robić różniste mięsa.
Za życzenia serdecznie dziękuje, tak samo jak za przepis. Nie mam pojęcia jak to się stało że on do tej pory nikogo nie znęcił?'
bussi.gif
 

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,667
2,967
113
Do tej pory dusiłam taki zestaw w szybkowarze. Dziś idzie do pieca.
lecker.gif
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,382
3,669
113
Fajny i prosty. Zastanawiam się tylko, czy po tak długim czasie cukinia nie będzie za bardzo rozgotowana?
 

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Wiem, że nie lubisz zbyt miękkich warzyw. Moja cukinia, tak jak i inne warzywa, była miękka, ale nie rozciapciana. Zresztą u innych osób, chyba wyszło podobnie.
 

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,667
2,967
113
Zamiast cukini dałam bakłażana. Niedobra zamiana.
 

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
Joanno, ja miałam identyczne obawy! I dlatego specjalnie zrobiłam zdjęcia tak, zeby tę cukinię po upieczeniu bylo dobrze widać. Tak, jak napiasała Seniorka, ona była upieczona ale nie rozciapkana, bardzo dobra jako jarzynka. Następnym razem przyprawię warzywa przyprawą bombay masala, ostatnio używam jej do warzyw z bardzo dobrym efektem.
A, i chciałam dodać, że mięsko bardzo dobrze się przechowuje w lodówce. Moje na półmisku, przykryte folią aluminiową, wytrwało do dzisiaj i nadal bylo bardzo dobre. natomiast warzywa trzeba zjeść najdalej nazajutrz po upieczeniu.
Następne będą piersi kurze w taki sam sposób upieczone.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Dziękuję samanto za te cenne uwagi. Może Joanna je przeczyta, zresztą przydadzą się nie tylko jej. Doris zrobiła w ten sam sopób szynkę i wyszła doskonale. Serdecznie Was pozdrawiam.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
seniorka @ 15 Apr 2012 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1278645Dziękuję samanto za te cenne uwagi. Może Joanna je przeczyta, zresztą przydadzą się nie tylko jej. Doris zrobiła w ten sam sopób szynkę i wyszła doskonale. Serdecznie Was pozdrawiam.
Seniorko ja myślę że to jest taki wszechstronny przepis. Moje dzieci zrobiły tak kurze filety i zapewniają ze z bardzo dobrym skutkiem.
wink.gif
 

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Dziękuję za przychylną opinię. Jak tak dalej pójdzie, to może i ja przekonam się do filetów z kurzych piersi. Rzeczywiście przepis jest wszechstronny, każdemu udają się różne rodzaje mięs. Serdeczne pozdrowienia
wink.gif
i dużo zdrowia.
 

orelia

Member
Cze 25, 2007
3,049
0
0
Robiłam w niedziele.
Pyszneeee mi wyszło.
Jedyny problem to taki, że za bardzo doprawłam mięso pieprzem kolorowym, przynajmniej mąż był zachwycony
icon_razz.gif

Dodałam kilka małych ziemniaków, cebulę czerwoną, podałam z ryżem basmati na sypko
lecker.gif

Jednak cukinia jak dla mnie za miękka niestety ale bardzo smaczna mimo wszystko.
Moja mama robiła tak kiedyś kiedys karkówke ale solo bez warzyw.
Będę często powtarzać bo mało roboty i zero garów do mycia
icon_mrgreen.gif

Przed pieczeniem:
przed.jpg
Upieczone:
po.jpg
Na talerzu:
na_talerzu.jpg

Bardzo bardzo dziękuję za przepis!
 

Załączniki

  • przed.jpg
    przed.jpg
    160.8 KB · Wyświetleń: 2
  • po.jpg
    po.jpg
    150.6 KB · Wyświetleń: 2
  • na_talerzu.jpg
    na_talerzu.jpg
    145.5 KB · Wyświetleń: 1
Ostatnią edycję dokonał moderator:

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
Ja nie. Dopiero, jak się dopieka i chcę mocniej zrumienić, to albo nakłuwam, albo raczej przecinam z wierzchu.