Wafle z galaretką

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
Na jedną paczkę wafli:
1/2 szklanki śmietanki
1/2 kostki margaryny
1 szklanka cukru ( można dać trochę mniej)
1 galaretka ( smak i kolor dowolny)

Zagotować wszystko razem na małym ogniu ciągle mieszając. Jeszcze ciepłą masą smarować wafle, jeden po drugim. Zawinąć wafle w folię, obciążyć, zostawić do zastygnięcia.
Ja przeważnie robię z podwójnej porcji
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
Wkładam wszystko na raz do rondelka i cały czas mieszam aż się rozpuści i zagotuje. Ale można chyba najpierw rozpuścić śmietankę i margarynę potem wsypać cukier i galaretkę, ale nie ma potrzeby.
 

bacardi

Member
Wrz 13, 2004
2,860
0
0
Właśnie o to mi chodziło, bo nie miałam pewności, ale tak to ja też wszystko razem wpakuję do garnka.
 

Paulinka

Member
Wrz 18, 2004
4,774
0
0
Ja wpakuję ale za tydzień jak ferie będą :mrgreen: dam znać jak wyszły BeatoSz
icon_smile.gif
mam nadzieje że ok bo muszę Ci sie jakąś pochwałą zrewanżować za te muffinki karmelowe :wink:
 

lidqa

Member
Wrz 17, 2004
5,856
0
0
Przypomnialas mi je! ja je na studiach robilam! super to jest! dzieki beata

A wogole to cie zaraz kopne bo ja nie moge tych rzecyz teraz rbic!
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
Fakt, słodkie to jest, ale ja lubię słodkie . Ale jak pierwszy raz to robiłam z pełną szklanką cukru, to też mi nie szło, ale może ktoś jest kto jeszcze bardziej ode mnie lubi słodko, dlatego podałam taką ilość z zaznaczeniem, że można dać mniej cukru. I najlepiej lubię to lizać jak jest jeszcze ciepłe :mrgreen:
 

Agama

Member
Wrz 21, 2004
201
2
18
a jaką dać śmietankę? gęstą? a moze jakiejś konkretnej firmy??
Bardzo zainteresował mnie ten przepis, wyprobuję napewno, dzieki

Pozdrawiam serdecznie
Agama
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
Ja daję śmietankę słodką 30% , moja chyba z Krasnegostawu, to tak lokalnie raczej, z moich rejonów ale pewnie inna też się nada, gdzieś widziałam przepis podobny z 18%, ale nie robiłam tak.
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
No nie wiem co by wyszło, dodatek masła czy margaryny chyba jest tu niezbędny, ale spróbuj i powiedz jakie były efekty