Buraczki ze śmietaną

Ashira

Member
Gru 11, 2008
1,762
0
0
Te buraczki robi się w moim domu od zawsze. Gdy u znajomych podano mi buraczki doprawiane octem poczułam się jak w egzotycznych krajach
dump.gif
u mnie- zawsze ze śmietaną Robimy je od razu w ilości hurtowej, bo znika ogromna micha w mgnieniu oka.
Takim samym sosem polewamy też sałatę i to ponoć jedyna jej wersja jaką chciałam jeść jako dziecko.
Nie znalazłam takiego przepisu na forum, jeżeli jest z góry przepraszam.

a więc potrzeba (podaję w takiej ilości w jakiej zawsze robię):
-1kg ugotowanych, startych buraków
- 1 średnia posiekana cebula
- pół dużego kubka kwaśnej śmietany (u mnie 18%)
- 3 łyżeczki cukru
- 1-1,5 łyżeczki soli
- 1/2 - 3/4 łyżeczki kwasku cytrynowego
- pieprz do smaku, wg uznania
Należy po prostu wymieszać śmietanę z przyprawami aż się rozpuszczą, zalać buraki i cebulę i wymieszać.
 

Załączniki

  • IMG_0092.JPG
    IMG_0092.JPG
    48.7 KB · Wyświetleń: 1

witek

Member
Cze 21, 2007
6,114
0
0
Robię tak samo tylko nie dodaję cebuli
icon_smile.gif

Ocet toleruję jedynie w marynowanych grzybkach
icon_smile.gif
 

Ashira

Member
Gru 11, 2008
1,762
0
0
ja bardzo nie lubię octu, a na pewno nie jako dodatek do sałatki. w sumie nie wiem dlaczego, bo lubię wszelkie kwasy... no ale cóż.
nie wiem tylko dlaczego większość z moich znajomych w życiu nie pomyślałaby o takim doprawieniu buraków, chodzi głównie o dodatek śmietany.
chociaż chłodnika w sumie też tu nie znają... (moja rodzina wywodzi się z innych rejonów niż te, na których obecnie mieszkam).
teraz czuję się jakbym gafę strzeliła, skoro to takie oczywiste, no ale może komuś się przyda ;)
 

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Przepraszam, żle odczytałam Twój przepis.
dump.gif
Sróbuję usunąć swój post, a Twoje buraczki zrobię przy najbliższej okazji, bo takich nie jadłam. Pozdrowienia.
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
przepyszne te buraczki na ciepło
mniam.gif

zamiast kwasku dałam łychę cytrynowego soku
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

oliweczka

Member
Maj 27, 2006
1,609
0
0
Ashira @ 26 Sep 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=895509teraz czuję się jakbym gafę strzeliła, skoro to takie oczywiste, no ale może komuś się przyda ;)
no szczerze mowiac, to jeszcze sie z buraczkami ze smietana nie spotkalam, wiec przepis wcale nie jest oczywisty
u mnie buraczki tylko kwasno slodkie na zimno albo z wisniami de luxe ;)
zamierzam wkrotce Twoj przepis wyprobowac
 

Ashira

Member
Gru 11, 2008
1,762
0
0
oliweczka @ 6 Nov 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=908341no szczerze mowiac, to jeszcze sie z buraczkami ze smietana nie spotkalam, wiec przepis wcale nie jest oczywisty
u mnie buraczki tylko kwasno slodkie na zimno albo z wisniami de luxe ;)
zamierzam wkrotce Twoj przepis wyprobowac
polecam i mam nadzieję, że posmakują ;)
a z wiśniami...to brzmi ciekawie ;) chociaż ja nie bardzo lubię połączenia z owocami

Gosi@ @ 7 Nov 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=908440ja robie albo buraczki z zasmazka i smietana na cieplo,albo surowke z buraczkow wtedy z cebulka,oliwa,cytryna na zimno
u mnie nie jada się po prostu buraczków na ciepło. a na zimno próbowałam kiedyś takie jakie podałaś ale zdecydowanie pozostaję przy tych ze śmietaną ;)


owieczka @ 8 Nov 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=908728zrobilam, przepyszne! zrobilam wieksza ilosc, jedlismy przez 3 dni:) bardzo polecam
bardzo się cieszę, że smakowały ;)
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Jestem fanką buraków pod każdą postacią.
Do obiadu zazwyczaj robiłam zasmażane ze śmietaną na ciepło.
Czasem sałatka z papryką, ogórkiem, jabłkiem i cebulką (w różnych wersjach) z oliwą.
Tydzień temu spróbowałam buraczków z tego przepisu
icon_mrgreen.gif
ale z kupnych buraków z woreczka - było pysznie.
Dziś robię od początku do końca sama i już mi ślinka leci na samą myśl że będą do obiadu
icon_lol.gif

Dzięki za przepis! Pycha!