Czekoladowe ciasto Jamiego Olivera

marghe

Member
Lis 1, 2004
28,999
1
0
Ciasto czekoladowe
PAscal: Mam jedną uwagę. Do tego przepisu potrzebny jest mikser. Dzięki niemu przygotowanie ciasta (bez pieczenia) trwa niemal tak krótko, jak przeczytanie przepisu.

produkty:
100 g cukru
3 tabliczki czekolady
6 jajek
1 1/4 kostki masła
150 g migdałów
150 g orzechów włoskich
papier pergaminowy do pieczenia


Jak to zrobić:
Nasmaruj formę do ciasta masłem i wyłóż dno kółkiem z papieru. Orzechy, migdały i 2 tabliczki czekolady zmiel na proszek w mikserze. Oddziel białka od żółtek. Masło, żółtka i cukier wymieszaj na jednolitą masę. Zmieszaj masło z orzechami. Ubij białka na pianę. Delikatnie wymieszaj z pozostałymi składnikami tak, żeby piana nie opadła.
Wylej masę do formy i wyrównaj. Pokrusz trzecią tabliczkę czekolady i powciskaj kawałki do środka.
Włóż do piekarnika rozgrzanego do 1900C na około godzinę.

Moja sugesta (nie pascala:)
tylko ZAMIAST trzeciej czekolady (tej którą wtyka sie do środka)gorzkiej dać białą !!!

robiłam wielokrotnie jest wspaniałe.
133604054b5a84807cbb9749f891659b-726044.jpg
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36
A to jakos wyrasta, bo ani maki, ani niczego powodujacego rosniecie, tylko to bialko ubite....

Brzmi zachecajaco.
A w jakiej formie, o jakiej srednicy ? Czy moze to niskie, jak tarta jest ?
 

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36
Buuu... w mojej z tego, co pamietam sie utopi
icon_sad.gif


Mniejsze jakos bez sentyentu wywalilam podczas przeprowadzki i jeszcze u mnie niet
icon_sad.gif


A powiedz srednio jaki w tej tortownicy Ci wychodzi wysoki ?
 

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36
Tak podpytuje celem dobrania 'pojemnika'. Z tego, co piszesz jakas blaszka wyzsza niz do tarty, ciut wieksza i ...prawie pasi ;)
 

asika

Member
Wrz 20, 2004
13,897
0
0
Matko kochana jestes wielka Marghe!!!
wyszedl - piekny, prosty , smaczny - przelozylam bita smietana i po trzech niach jedzenia byl jeszcze lepszy - im starszy tym lepszy super polecam!!!! :anbetung: