Pyszne lody czekoladowe

syso

Member
Gru 22, 2004
3,194
0
36
lody czekoladowe

2 zoltka,
100g cukru,
250ml mleka,
250ml smietanki,
150g czekolady

Mleko zagotowac w stalowym garnku. Zoltka ubic z cukrem, nie przerywajac
miksowania wlac cienkim strumieniem mleko i smietanke. Jak ktos chce bardziej kremowe mozna zamiast mleka dac pol litra samej smietanki i wowczas tylko ja podgrzac - nie gotowac.
Cala mieszanine wlac z powrotem do garnka i podgrzewac na srednim ogniu az nzgestnieje. Unikac zagotowania poniewaz wtedy skladniki
sie rozdziela. Zdjac garnek z ognia i w ciepla jeszcze mase wsypac utarta
czekolade, zamieszac do rozpuszczenia. Schlodzic i zamrozic w maszynie.

Jesli nie dodamy czekolady, beda pyszne lody smietankowe:).
 

syso

Member
Gru 22, 2004
3,194
0
36
Wiedzialam, ze to sie nie uda....
Mrozic w maszynie.... :cry: :cry: :cry:
E, nie trzeba w maszynie. Mozna normalnie wciepnac do pudelka i mrozic w zamrazarce, tylko mieszac pare razy. Tez sa pycha, sprobuj
icon_biggrin.gif
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
no własnie! jak już zaczną zamarzać, trzeba wyjąć i porządnie pomieszać. Potem znowu mrozić, wyjąć, wymieszać, mrożić, wyjąć wymieszać.

acha, a ja w Ikei kupiła takie fajne foremki do mrożenia lodów! Super są!
 

syso

Member
Gru 22, 2004
3,194
0
36
no własnie! jak już zaczną zamarzać, trzeba wyjąć i porządnie pomieszać. Potem znowu mrozić, wyjąć, wymieszać, mrożić, wyjąć wymieszać.

acha, a ja w Ikei kupiła takie fajne foremki do mrożenia lodów! Super są!
Dokladnie, ja tez tak robie, jak robie duzo masy i nie miesci sie na raz do maszynki. Wtedy czesc w maszynce, a czesc w zamrazarce. Moj maz nie widzi roznicy <!--emoid:wink:--><!--endemo-->
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36
Metoda mieszania, to ja robilam w dziecinstwie, ale jakos ze srednim skutkiem....
Ale moze teraz bedzie ok ? ;)

Jakie to foremki z IKEA do lodow ?
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
takie do lodów na patyku. Kolorowe foremki w kaształcie lodów do których wlewa się masę (po ostatnim mieszaniu) i zatyka takim korkiem z patykiem. potem jak się zamrozi polewa się toto gorącą wodą, zdejmuje foremkę i chwyta za patyk
 

alice

Member
Wrz 13, 2004
857
0
0
A taka maszyna do lodów - czy jest dostępna w wrsji "domowej" , a jeżeli tak, to gdzie i ile mniej więcej takie coś kosztuje ?
 

bietka

Member
Lut 25, 2006
3,895
6
38
Lody zrobione.Są naprawdę super.Dałam 4 żółtka zamiast 2 bo jakieś małe były.Nie wiedziałam jaka powinna być ich konsystencja po podgrzaniu ale chyba trafiłam.Polecam.Debiut z maszyną pozytywnie zaliczony.Dzięki za przepis.
 

Adria

Member
Gru 2, 2005
1,641
0
0

syso

Member
Gru 22, 2004
3,194
0
36
Lody zrobione.Są naprawdę super.Dałam 4 żółtka zamiast 2 bo jakieś małe były.Nie wiedziałam jaka powinna być ich konsystencja po podgrzaniu ale chyba trafiłam.Polecam.Debiut z maszyną pozytywnie zaliczony.Dzięki za przepis.
Bietka, bardzo sie ciesze :banana: :banana: :banana: :banana: :dance: :dance: Zoltek mozna dac nawet z 5 i tez bedzie dobre, a konsystencja po podgrzewaniu ma przypominac rzadki budyn
icon_biggrin.gif
 

bietka

Member
Lut 25, 2006
3,895
6
38
Taka właśnie była a po lodach zostało tylko wspomnienie.Oczywiście jutro powtórka.Palce lizać!!!!!!!!!!!
 

Lis

Member
Lip 29, 2005
13,335
0
36
Niewyobrażalnie wręcz kremowe, mocno czekoladowe, pyszne!
Czekoladę starłam bardzo drobno, po jej dodaniu krem dodatkowo się zagęścił i zrobił jeszcze gładszy.
Dorzuciłam pół łyżeczki do kawy chili (uwielbiam czekoladę z chili) i łyżkę Grand Marnier.
Bardzo polecam, są wspaniałe <osłupiala z zachwytu emotka>

Krem ugotowałam o północy, właśnie skończyłam je kręcić. Nie mogłam się doczekać rana
dump.gif