Ciasto cytrynowe Alki

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Składniki:
2 szkl. mąki
2 szkl. cukru
3 jaja
25 dag tłuszczu
2 łyżeczki proszku do pieczenia
5 cytryn


Sposób przygotowania:

Cytryny sparzyć, otrzeć skórkę i wycisnąć sok - to niestety najdłużej się robi. Do tłuszczu dodać połowę cukru, dorzucić jaja, wsypać mąkę wymieszaną z proszkiem i zmiksować. Wyłożyć ciasto do tortownicy 32 cm średnicy i piec w temp. 175 st. C na złoty kolor. Upieczone wyjąć i gorące ponakłuwać mocno widelcem, posypać resztą cukru wymieszaną z otartą skórką i równo nasączyć sokiem.
No i – niestety – trzeba poczekać aż ostygnie.

(Ciasto to jest przepyszne, mocno cytrynowo-cytrynowe.
Z mężem zjadaliśmy je za jednym zamachem :lol:
icon_razz.gif
Robiłam je kilkakroć i bardzo polecam.
To mówiłam ja, Kasha :lol:)
 

Paulinka

Member
Wrz 18, 2004
4,774
0
0
Ja mam zawsze problem ze skórką z cytryny
icon_sad.gif
wcale mi sie nie chce ścierać na żadnej tarce, tak jakby była jakaś gumowa alboco.
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Ja mam zawsze problem ze skórką z cytryny
icon_sad.gif
wcale mi sie nie chce ścierać na żadnej tarce, tak jakby była jakaś gumowa alboco.
Na tej tarce od buraków trzeba ścierać i tylko tą cieniusią żółtą warstewkę cytrynki.
 

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,548
2,808
113
Kasha, też mam ten przepis z Mniama. Zamiast autora była tylko uwaga, że jest to przepis nadesłany przez gościa. Przymierzałam sie do niego nieraz, bo intrygowala mnie ta ilość cytryn, ale w końcu nie zrobiłam, bo się bałam , że będzie i za kwasne i za słodkie.
W opiniach była jeszcze uwaga, że tę resztę cukru mozna wymieszać z sokiem i skórką i tym polać placek.
Powiedz mi jeszcze, jaką to ciasto ma konsystencję i czy jest tak bardzo słodko-kwaśne.
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Buko, to ciasto jest genialne, gdy się posypie cukrem i przeleje go sokiem to tworzy się taka twarda i kruchutka skorupa, a ciasto od góry na 1-2cm jest kwaskowate i pyszne i wcale nie za kwaśne.
Bardzo polecam to ciasto. Tylko trzeba uważać by nie zetrzeć albedo. Skóreczki wychodzi naprawdę niestety mało
icon_sad.gif


Marghe, mnie ciasto powaliło bez jakiegokolwiek nadziewania :lol: ale można spróbować upiec a potem zadecydować o przełożeniu go tym przepysznym kremem

Marghe, a co to za urządzonko?
 

janie

Well-known member
Paź 23, 2004
3,363
824
113
Kasha, dobrze powiedziane. To ciasto "genialne", ale faktycznie mocno słodko-kwaśne. Nie każdy lubi. Ja tam za nim przepadam i często robię. Przepis był w Nadesłanych Aliny Porazińskiej (chyba). Polecam. :roll:
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Kasha, dobrze powiedziane. To ciasto "genialne", ale faktycznie mocno słodko-kwaśne. Nie każdy lubi. Ja tam za nim przepadam i często robię. Przepis był w Nadesłanych Aliny Porazińskiej (chyba). Polecam. :roll:
Właśnie Janie, musimy je rozreklamować :lol: niechaj inni też poznają ten cudny smak
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Dzięki Malinno, ja też już poprawiam :lol:
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Piekłam w średniej tortownicy (wymiarów nie pamiętam, gdyż tortownica już na wysypisku śmieci wylądowała) posypywałam zwykłym cukrem nie pudrem. Cała radość w tym chrupaniu :lol:
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Trzymam kciuki.
Żeby wyszło, żeby wyszło, żeby wyszło!