Ciasto cytrynowe Alki

hazo

Well-known member
Lis 13, 2005
8,347
1,422
113
Też dziś, a właściwie wczoraj wieczorem, upiekłam. Miałam bardzo soczyste cytryny i powinnam zostawić trochę soku. Nie zostawiłam i jest za mokre. Ale smaczne.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

asika

Member
Wrz 20, 2004
13,897
0
0
no i przez was
icon_smile.gif
)))))))))))) zamiast Zebry jest to ciasto,zupelnie o nim zapomnialam
icon_smile.gif
 

Akulka

Member
Gru 28, 2005
29,115
0
0
Ja się czuje wywołana do tablicy... będzie w następny weekend
icon_razz.gif
Dzieki za wyciągniecie na wierzch
fiesgrins.gif
 

Dorotka.p

Member
Wrz 21, 2007
1,660
0
36
I ja dziś zrobilam to cytrynowe ciasto. Wyszło pyszne
lecker.gif
i mega kwaskowate, bo miałam duże cytryny, z których udało mi się wycisnąć dużo soku i starłam naprawdę sporo skórki. Na szczęście nie wklałam do ciasta całego soku, lecz zaledwie 1/3, ale i tak ma wyraźnie cytrynowy smak. Wszystkim bardzo smakowało, a że zrobiłam je z podwójnej ilości składników, to część podaruję koleżance. Uwielbiam takie proste i szybkie przepisy.
 

yrsa

Moderator
Członek ekipy
Sty 3, 2009
27,313
1,607
113
W końcu je zrobiłam, wyszło mi tak sobie, bo nieumiejętnie nasączyłam - dół pozostał zbyt suchy, a góra rozmiękła. Smakowo niezłe, ale nie do końca to, o co mi chodziło. Chyba przepis Anieli Rubinstein bardziej mi odpowiada (chociaż tam jest za mało soku). Muszę szybko wg niego upiec, póki pamiętam smak tego ciasta.
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Zaczął się sezon na cytryny
fiesgrins.gif

 

Dorotka.p

Member
Wrz 21, 2007
1,660
0
36
Upiekłam dziś to ciasto dla starszej córki, bo je wprost uwielbia. Jak chcę zrobić jej przyjemność to piekę właśnie to cytrynowe ciasto. Zresztą nie tylko ona jest jego wielką fanką, bo spora grupa moich znajomych też. I prawie we wszystkich przypadkach jest to miłość od pierwszego wrażenia.
 

hazo

Well-known member
Lis 13, 2005
8,347
1,422
113
Dziś po wielu latach miałam nadmiar cytryn i limonek i upiekłam to ciasto. Nadal bardzo mi smakuje
mniam.gif


cytrynowe.jpg
 

Załączniki

  • cytrynowe.jpg
    cytrynowe.jpg
    50.2 KB · Wyświetleń: 4