Angielskie tosty z fasolką*

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
CYTAT"Do you remember hiding a knife there?"
" I think so. But I can't remember what I'd done with it before that. I can't remeber where I'd been... There is a whole hour gone out of that evening. A whole hour I didn't know where I'd been. I'd been somewhere and done something."

"Hush!" He hissed it quickly as the waitress approached their table. "You'll be all right. I'll look after you. Let's have something more," he said to the waitress in a loud vioce, picking up the menu - "Two baked beans on toast."
Agatha Christie, The Third Girl.

CYTAT- Czy pamiętasz, jak chowałaś tam nóż?
- Chyba tak. Ale nie pamiętam, co zrobiłam z nim wcześniej. Nie pamiętam, gdzie byłam... Cała godzina została z tego wieczoru wymazana! Nie mam pojęcia, gdzie byłam przez ten czas. Musiałam gdzieś być i coś zrobiłam.

- Cicho! - szepnął, kiedy kelnerka podeszła do stolika. - Wszystko będzie w porządku. Zaopiekuję się tobą.
- Chcielibyśmy coś jeszcze zamówić. - powiedział głośno do kelnerki, biorąc menu. - Dwa razy pieczoną fasolkę na toście, proszę.
Agatha Christie, Trzecia Dziewczyna


bbeans.JPG


1 puszka pieczonej fasoli w sosie pomidorowym
pieczywo tostowe
masło

Fasolkę podgrzać. Ja doprawiam ją szczyptą pieprzu cayenne.
Pieczywo tostowe posmarować cienko z obu stron masłem. Zrumienić z obu stron na patelni teflonowej.
Fasolkę podać na tostach.
Szybkie i bardzo smaczne danie.

Edit: 07.02.2011, 12.06
W związku z nagłym zainteresowaniem pieczoną fasolą i możliwością jej samodzielnego wykonania, podaję link do przepisu zamieszczonego przeze mnie w zeszłym roku. https://www.cincin.cc/index.php?showtopic=30357
 

Załączniki

  • bbeans.JPG
    bbeans.JPG
    104.1 KB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,378
3,659
113
Szczerze powiedziawszy, czuję się zawiedziona "przepisem". Miałam nadzieję, że dowiem się, jak zrobić taką pieczoną fasolkę, a nie, jak otworzyć puszkę...
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Joanno, robiłam kiedyś pieczoną. Pieczenie tak na prawdę imo nie dodaje fasoli żadnego dodatkowego smaku, poza zainwestowanym w to czasem.
Jako osoba pracująca i wracająca do domu bez sił ok. godz 20.00 wieczorem, a za to z dużymi chęciami zrobienia mimo to czegoś na obiad oraz upieczenia ciasta oraz nastawienia chleba, korzystam z radością z fasoli z puszki. Wcześniej używałam białej fasoli w puszce ( gotowej na zawołanie na każdy mój kaprys lub brak siły i czasu, bez konieczności wcześniejszego namaczania) i robiłam do niej pomidorowy sos ( koncentrat, przyprawy).
Ku mojej jeszcze większej radości, ktoś już włożył do puszki fasolę razem z sosem, do tego smacznym, że mogę ją używać bez najmniejszych wyrzutów sumienia, przeznaczając zaoszczędzony czas na moje ciasto.
Tak, jak bez wyrzutów sumienia korzystam z ananasów i brzoskwiń w puszce, kukurydzy, czerwonej fasoli, papryki konserwowej ze słoika i ogórków.
icon_smile.gif

Doprawdy, robię tak wiele rzeczy samodzielnie, jakich -dodam- nie robi nikt z mich znajomych w "realu" - chleby, masło, majonez, wędliny ( o ciastach i ciasteczkach już nawet nie wspomnę) - że wybacz, ale absolutnie nie mam wyrzutów sumienia, kiedy ułatwiam sobie życie używając fasoli z puszki
icon_lol.gif



Tak, Caritko, to coś w tym stylu. Tyle, że od ręki
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,378
3,659
113
Caritka @ 5 Feb 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1086883Mysle, ze fasole mozna przyrzadzic w ten sposob
http://przepisy.net/pieczona-fasola/
Sprobowalabym, ale niestety nie moge jesc fasoli ani tym podobnych...
Dziękuję Caritko, bardzo interesujący pomysł.

Mała_Mi @ 5 Feb 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1086924Tak, jak bez wyrzutów sumienia korzystam z ananasów i brzoskwiń w puszce, kukurydzy, czerwonej fasoli, papryki konserwowej ze słoika i ogórków.
icon_smile.gif
Rozumiem, ale moje rozczarowanie było związane z tym, że poziom Cina raczej przekracza otwieranie puszek....
icon_smile.gif

Czytając przepis oczekuję znacznie więcej....
Ten zaliczyłabym raczej do pomysłów na szybki posiłek.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Joanna @ 5 Feb 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1086929Ten zaliczyłabym raczej do pomysłów na szybki posiłek.
W sumie nie miał być niczym innym
icon_smile.gif

Tak , jak pomysł na kanapki z ogórkiem.
Przecież to nic niezwykłego, ale jednak tak to właśnie jest - póki nie zobaczy się gdzieś interesującego pomysłu, człowiek często sam nie wpadnie na to, że właśnie tak mógłby zrobić i że będzie to takie smaczne.
icon_smile.gif


Kiedy pierwszy raz w książce Agathy przeczytam, że bohater zamawia beans on toast i rzuciłam się sprawdzać, co to takiego ( a potem to przygotowałam) - było to dla mnie swego rodzaju olśnieniem, że tak łatwo i szybko można mieć np. ciepłą kolację. A przy tym jest to ciekawostka, bo i ile w Polsce tak się nie jada, to dla Anglika takie danie jest oczywistością. Tym bardziej warto pokazywać, że taki pomysł gdzieś z sukcesem funkcjonuje
icon_smile.gif


( Dlatego przepisałam Wam fragment książki i go przetłumaczyłam:) )
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Cantiq

Member
Cze 5, 2007
3,130
0
0
Anglicy jeszcze bardzo robią cheese and beans tostie - taka mała wariacja właśnie na temat sławnej fasolki.
Najprościej - do tostera (takiego zamykanego) wkładają kromkę chleba na to ser, odrobinę fasolki która jest lekko odsączana z sosu i kanapa na wierzch... i zapiekają.
I gotowe
icon_wink.gif
Anglicy kochają prostą kuchnię.

A co do samego przepisu, nienawidziłam fasolki przez 1,5 roku dopóki nie zjadłam robionej w domu :D pycha
 

jaxja

Moderator
Maj 26, 2006
3,521
0
0
Joanna @ 5 Feb 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1086865Szczerze powiedziawszy, czuję się zawiedziona "przepisem". Miałam nadzieję, że dowiem się, jak zrobić taką pieczoną fasolkę, a nie, jak otworzyć puszkę...
Joanna @ 5 Feb 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1086929Czytając przepis oczekuję znacznie więcej....
Ten zaliczyłabym raczej do pomysłów na szybki posiłek.
Mała_Mi @ 5 Feb 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1086931W sumie nie miał być niczym innym
icon_smile.gif

Tak , jak pomysł na kanapki z ogórkiem.
Przyznam, że ja również "weszłam" do wątku oczekując przepisu, a nie pomysłu. O tym, że tost można jeść z ulubionymi dodatkami (dla jednych jest to ogórek, dla innych fasolka), każdy z nas chyba wie.
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Joanna @ 5 Feb 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1086929oczekuję znacznie więcej....
jaxja @ 6 Feb 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1087316"weszłam" do wątku oczekując
Nie jestem odpowiedzialna za Wasze oczekiwania i nie jestem też wróżką, by je przewidzieć
icon_smile.gif

Tez często wchodzę do wątku, spodziewając się czegoś innego, a znajdując coś innego, ale cóż - takie życie
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Caritka

Member
Mar 14, 2005
10,541
0
36
Dziewczyny, ale w czym macie problem ?
Jesli Wam nie odpowiada, fasola w puszce, korzystam z googli, znajduje przepis na pieczona fasole
i modyfikuje przepis... - przepraszam, - pomysl na sniadanie, ktory podala Mala_Mi.
icon_rolleyes.gif
 

Shinju

Member
Lis 26, 2006
9,691
0
36
Ja też nie rozumiem tego poruszenia.

Mała Mi - przyznam szczerze, że nie wpadłabym na takie podanie tej fasolki, akurat mam w domu puszkę pieczonej fasoli w sosie pomidorowym to wypróbuję jak smakuje w połączeniu z tostową grzanką
icon_smile.gif
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Czy to będzie z korzyścią dla forum kiedy każdy zamieści swoje "przepisy" na ulubione kanapki? A potem na herbatę z cytryną i imbirem i kawę, z mlekiem i bez, albo z miodem zamiast cukru...? Cin reprezentuje chyba ciut wyższy poziom sztuki kulinarnej.

Moim zdaniem te tosty z fasolką powinny się znaleźć jako post w wątku o kanapkach, tak samo jak i te z ogórkiem.
Ani tu nie ma przepisu na tosty ani na fasolkę, a połączeń fasolki "z" i tosta "z" są tysiące.

Mi, nie miej za złe - pomysł super ale chyba nie jako przepis powinien funkcjonować
gruebel_2.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Nie mam nic nikomu za złe
icon_smile.gif

Proponuję wykasować całe subforum "Grzanki , tosty i sandwiche".
icon_smile.gif

Idąc tym tropem faktycznie jest zrozumiałe, że nie ma ono sensu
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
To chyba nie jest subforum tylko dział w spisie treści, ale nie ważne. Może się niepotrzebnie odzywam ale naprawdę wydaje mi się ze przepisy powinny być przepisami a nie pomysłami na połączenie 2 produktów.
 

Moniak

Well-known member
Wrz 19, 2004
15,890
211
63
A ja uważam, że pomysłami też powinny być, bo czasem nie wpadniemy na to, że dwa jakieś smaki można połączyć.
A co z tymi, którzy dopiero odkrywają sztukę kulinarną i uczą się podstawowych rzeczy? To przepisów na zupę czy taki rosół w ogóle nie powinno się wpisywać, bo przecież to wiadomo, jak zrobić. Tylko wyrafinowane przepisy powinny być...
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

aaricia

Member
Sie 7, 2006
1,017
0
0
Zgadzam się z Cinką, Joanna i Jaxja, też weszłam do tego wątku z nastawieniem, że znajdę tu przepis na pieczoną fasolkę, wszak gra ona pierwsze skrzypce w tej potrawie.
Parę razy spotkałam sie na Cinie z tym, że przepisy zawierające "sos boloński z torebki", "gotowy bulion" itp były poddawane, że tak powiem korekcie przez stałe bywalczynie (zwłaszcza, jak były to przepisy nowych użytkowników), i powiem szczerze, że mimo iż może to być w pierwszej chwili niezbyt przyjemne dla osoby wpisującej przepis, trzyma to jakoś poziom forum i tak naprawdę działa na korzyść wszystkich.
Także myślę, że można to odebrać jako konstruktywną uwagę.
A tak pozatym bardzo lubię Twoje zdjęcia, pomysły i przepisy Mi, są proste i klarowne. Też ostatnio dużo pracuję i się przeprosiłam z gotowymi produktami w słoikach, bo jeśli sa naprawdę dobrej jakości to potrafią zaoszczędzić odrobinę czasu
icon_smile.gif

Sam pomysł na tosty z fasolką fajowy, kiedyś kupiłam taką w puszce i nie za bardzo wiedziałam jak ją ugryźć :D w efekcie została pożarta w śniadaniu inspirowanym tym angielskim
icon_smile.gif
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Toteż mówię - wywalić to wszystko.
daumen.gif

Każdy w końcu wie, że w tosta można włożyć banana i nutelle, pieczarki, szparagi czy cebulkę, że można zapiec bagietkę i mieć "zapiekankę" lub grzanki walijskie - w końcu to jedynie bułka i ser, a każdy wie najlepiej, z czym lubi swoją bułkę.
Lub swoją jajecznicę.

Przepisy na chleb tostowy są w "pieczywie" a na fasolkę w "wege", to są zaledwie "małe danka", gdzie przepis nie może się zaczynać od "upiecz chleb" - ale oczywiście, macie rację- kiedy sami już wszystko umiemy, pokazywanie podstaw innym nie ma sensu.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Cinka @ 7 Feb 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1087643To chyba nie jest subforum tylko dział w spisie treści, ale nie ważne.
Tak, to tylko spis treści nie sub czy podforum. Poza tym większość tam znajdujących się przepisów jest jednak bardziej rozwinięta i nie ogranicza się do tosta z masłem i fasoli z puszki.

Cinka @ 7 Feb 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1087643Może się niepotrzebnie odzywam ale naprawdę wydaje mi się ze przepisy powinny być przepisami a nie pomysłami na połączenie 2 produktów.
Zgadzam się całkowicie, na takie pomysły mamy inne wątki, choćby ten: https://www.cincin.cc/index.php?showtopic=13236&hl=kanapk* czy ten: https://www.cincin.cc/index.php?showtopic=13026&hl=kanapk*

Moniak @ 7 Feb 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1087650A ja uważam, że pomysłami też powinny być, bo czasem nie wpadniemy na to, że dwa jakieś smaki można połączyć.
A co z tymi, którzy dopiero odkrywają sztukę kulinarną i uczą się podstawowych rzeczy? To przepisów na zupę czy taki rosół w ogóle nie powinno się wpisywać, bo przecież to wiadomo, jak zrobić. Tylko wyrafinowane przepisy powinny być...
Jak wyżej pisałam, na pomysły są inne wątki. A przepisy na zupy czy inne rosoły są bardziej skomplikowane jednak.

aaricia @ 7 Feb 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1087730Zgadzam się z Cinką, Joanna i Jaxja, też weszłam do tego wątku z nastawieniem, że znajdę tu przepis na pieczoną fasolkę, wszak gra ona pierwsze skrzypce w tej potrawie.
Parę razy spotkałam sie na Cinie z tym, że przepisy zawierające "sos boloński z torebki", "gotowy bulion" itp były poddawane, że tak powiem korekcie przez stałe bywalczynie (zwłaszcza, jak były to przepisy nowych użytkowników), i powiem szczerze, że mimo iż może to być w pierwszej chwili niezbyt przyjemne dla osoby wpisującej przepis, trzyma to jakoś poziom forum i tak naprawdę działa na korzyść wszystkich.
Także myślę, że można to odebrać jako konstruktywną uwagę.
Dokładnie o to chodzi, nikt tu nikogo nie gnębi i nie prześladuje i nie taki IMO był cel tych uwag.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
a widziałas Dziuniu linki? I że przepis na fasolkę już jest? tyle, że nikt się nim nie interesował aż do chwili, kiedy zaczęło się wydawać, ze go nie ma
icon_smile.gif


 
Ostatnią edycję dokonał moderator: