Chleb-strucla z 3 serami i suszonymi pomidorami

AgusiaH

Member
Wrz 20, 2004
3,054
1
0
Doskonale pieczywo do zup i salatek. Pyszne swieze, jak i lekko odgrzane pod grillem. U mnie w domu to ostatnio kolacyjny hit.

rolada3seryprzekroj9pa.jpg
rolada3sery6pd.jpg


1 szkl letniej zrodlanej wody
2 lyzki mleka w proszku (lub pol na pol woda ze swiezym mlekiem)
1 lyzka oliwy extra virgin
1 lyzeczka soli
1 lyzeczka cukru
2 szkl maki pszennej
1/2 szkl maki pszennej razowej
1/2 szkl maki orkiszowej
1 lyzeczka suszonych drozdzy

3 lyzki parmezanu
4 polowki suszonych pomidorow, posiekane w bardzo drobna kostke

NADZIENIE:
100g utartej lub pokrojonej w plastry mozzarelli
100g pokruszonego sera roquefort

WIERZCH:
1 lyzka oliwy
1 lyzka gruboziarnistej soli morskiej lub flor de sal

Wrzucamy do maszyny wszystko oprocz parmezanu i suszonych pomidorow i wlaczamy program "Dough". Po 10 min dodajemy parmezan i pomidory. Zostawiamy w maszynie az do zakonczenia programu (czyli wyrabianie + ok. 1 godz. wyrastania).

Przekladamy ciasto na blat, zostawiamy na 5 min, aby odpoczelo. Walkujemy z niego prostokat ok. 35X25 cm (uwazajac, aby nie walkowac za cienko, bo w czasie pieczenia ciasto moze popekac, a nadzienie wyplynac). Rozkladamy na ciescie mozzarelle, a nastepnie posypujemy roquefortem, pozostawiajac ok. 2cm brzeg ciasta wolny od nadzienia. Zwijamy jak rolade, dokladnie sklejajac spojenie i podwijajac konce pod spod. Spojenie ma byc na spodzie strucli. Odstawiamy w cieplym miejscu przykryte do podwojenia objetosci (ok. 30 min). Gdy wyrosnie smarujemy wierzch lyzka oliwy i posypujemy sola morska.

Pieczemy spojeniem do dolu w nagrzanym do 200 stopni piekarniku przez ok.30 min.
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
Agusiu, ten chleb wygląda NIEWIARYGODNIE smakowicie! Musze go czym prędzej zrobić! Powiedz mi tylko, czy moze byc maka orkiszowa-razowa.. i co to dokładnie znaczy ,,2 lyzki mleka w proszku (lub pol na pol woda ze swiezym mlekiem) " - znaczy do drożdzy zamiast wody żródlanej dac mieszankę mleczno-wodną?
 

AgusiaH

Member
Wrz 20, 2004
3,054
1
0
Jesli robisz ze swiezych drozdzy to tak. Jesli drozdze sa instant, to nie musisz ich rozrabiac z plynem, wspypujesz je razem z suchymi skladnikami. Mi to ciasto zdarzalo sie nastawiac na timer, stad to mleko w proszku zamiast swiezego ( zeby miec pewnosc, ze nic sie nie zepsuje).

Maka orkiszowa jak najbardziej moze byc razowa.
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
:dump: ach, no tak, zapmniałam, ze drożdży w proszku nie trzeba wcześniej mieszać z wodą :dump: Tyle ciast Bajaderki wyrobiłam, ze już się przyzwycziłam do robienia rozczynu z drożdży w proszku
icon_smile.gif


w każdym razie dzięki za przepis i za zdjecie! Skończyły mi się pomidory suszone - jak tylko odkupię, zabieram się za pieczenie
icon_smile.gif
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
w końcu zrobiłam ten chleb i jest przepyszny!!! Piekłam dziś ciabattę Bajaderki i ten chlebek i oba wypieki są nieprawdopodobne!!

naprawdę brakuje mi słów... Dałam dużo więcej pomidorów do ciasta (i sera też) a do środka zamaist sera pleśniowego poszła szynka, ser żółty (gouda topiona) i dużo ziół prowansalskich! Zrobiłam z mąki zwykłekj i graham, bo nie miałam orkiszowej. Wyrabiałam dwa razy, bo wtedy mi najładniej rosną chleby.

A, i roluje się cudnie!

przpeis jest prosty i tak pyszny, ze zjeliśmy już we trójkę 3/4 rolady - parząc sobie języki, bo zapach był tak cudowny, ze nie mogliśmy się powstrzymac i poczekać aż wystygnie

przed upieczenim
img07079ra.th.jpg


img07443iy.th.jpg



(można to ostatnie kliknąć, żeby powiększyć)
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
Agusiu, ja go jeszcze zrobię sosem pomidorowym i tuńczykiem

albo z szynką parmeńską

albo z pesto

albo z kaparami i marynowaną mozarellą Bajaderki...

albo ze szpinakiem i dużą ilością czosnku!!!


dzięki Agusiu raz jeszcze za kolejny wspaniały przpeis i proszę o jeszcze!!
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
1 szkl letniej zrodlanej wody - ok. 0 kcal
2 lyzki mleka w proszku (lub pol na pol woda ze swiezym mlekiem) - jesli wezmiesz chude to pół szkanki ma ok. 50 kcal
1 lyzka oliwy extra virgin - 100 kcal
1 lyzeczka soli - ok. 0 kcal
1 lyzeczka cukru - ok 40 kcal
3 szkl maki pszennej - ok 1000 kcal

1 lyzeczka suszonych drozdzy - ok. 0 kcal
3 łyżki sera - mysle ze ok 150 kcal
suszone pomidory z oliwy - w sumie mysle ze ok 300 kcal

10 dag rokpola - ok 300 kcal
10 dag mozarelli - też ok 300 kcal

cały chlebek: około .. 2000 kcal czyli 1 kromka to ok 100-150 kcal - czyli mniej więcej tyle co kromka kupnego (najmniej kalorii to i tak 26 kcal w chlebie chrupkim) - tyle, ze na kupny kladziesz jeszcze maslo, wedline, ser etc a tu nie - sam w sobie jest pyszny
icon_smile.gif
 

choco

Member
Wrz 17, 2004
1,166
1
0
Jej, jak to pięknie wygląda A jakie musi być pyszne...
Dzisiaj po południu piekę :dance: :banana: :dance:
 

choco

Member
Wrz 17, 2004
1,166
1
0
Agusiu - dziękuję za wspaniały przepis :anbetung: :anbetung: :anbetung:
Chlebek jest niesamowicie pyszny i piękny.
Po prostu doskonały!!!
Ciasto świetne - cudnie się wałkuje i roluje :mrgreen:
Nie miałam żadnego "niebieskiego" sera, więc ciasto posmarowałam delikatnie pesto i na to położyłam mozzarellę i tartą goudę.
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Zobaczcie co wymyśliłam z lenistwa he he, zrobiłam struclę w maszynie. Wrzuciłam wszystko do maszyny i fru :lol:

chleb3er.jpg


Zdjęcie do bani i krzywe, bom się spieszała strasznie
 

bajaderka

Member
Wrz 14, 2004
4,063
1
0
Jeszcze go przekroj i nam pokaz co jest w srodku ;) Piekny, a jaki wyrosniety!
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Przykro mi bardzo ale chlebek zaraz został pochłonięty :oops: ale gdy kupię pomidorki to napewno gdy go zrobię będzie zdjęcie w przekroju