Mokra baba serowa Ire_ko

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0

4 jajka całe
1 szklanka cukru
około 25 dag sera białego
1/2 kostki margaryny


Razem miksuję. Dodaję 2 szklanki mąki z łyżeczką proszku do pieczenia, trochę soku z cytryny (albo octu), utartą skórkę z cytryny, można rodzynki, zamieszać i do formy natłuszczonej i wysypanej tarta bułką. Piec około 40 - 50 min w 180 stopniach.
Jak oblać polewą i udekorować to też może robić za babę wielkanocną.

------------------------------------------------------------------------------

Przed chwilką zrobiłam tą babę na próbę w dwu małych keksówkach
icon_razz.gif
bardzo polecam ją na Wielkanocny stół, jest to babka dla tych którzy nie lubią sypkich i suchych ciast.
Smakuje jak sernik, jak przepyszny sernik :lol:
Babę bardzo szybko się wykonuje, jest banalnie prosta i niesamowicie smakowita :lol: [/i] To mówiłam ja, Kasha :lol:

baba18jd.jpg


Właśnie zjedliśmy jedną jeszcze ciepłą babeczkę, pyyycha będę gruba jak świnia - trudno :lol:
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Kashu, a jakie duze masz te keksowki ???
22cmx11cm i na 6cm głębokie ale do babkowej formy spokojnie wlizie albo do większej keksówki :lol:

Ja dałam normalny biały ser z Piątnicy, a nie jakieś przemielone tysiąc pięćset razy paskudztwo i fajnie było czuć serek, tak jak lubię
icon_biggrin.gif
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0

syso

Member
Gru 22, 2004
3,194
0
36
ale fajny przepis.
icon_biggrin.gif

Kasha, a jak myslisz, mascarpone sie do tego nada? Mam akurat pudeleczko 250g i nie wiem co z nim zrobic oprocz torcika Anusiaczka. A ze mam juz sernik na zimno, to nie chce robic drugiego na zimno
icon_biggrin.gif
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
ale fajny przepis.
icon_biggrin.gif

Kasha, a jak myslisz, mascarpone sie do tego nada? Mam akurat pudeleczko 250g i nie wiem co z nim zrobic oprocz torcika Anusiaczka. A ze mam juz sernik na zimno, to nie chce robic drugiego na zimno
icon_biggrin.gif
No tak, na moje odpowiedzi jest już za puźno
icon_sad.gif
.

Margaryny nie topiłam tylko w całości ją zmasakrowałam.

Myślę, że z każdego serka można zrobić to chyba nie ma znaczenia.
 

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36
Zrobilam, stygnie.
Ciasto bylo dosc zwarte, takie winno byc ?
Fotki pozniej ;)
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Zrobilam, stygnie.
Ciasto bylo dosc zwarte, takie winno byc ?
Fotki pozniej ;)
Tak, zwarte :lol:
Mnie takie wręcz zakalcowate i ciężkie wyszło - ale takie lubię :lol: bo bab piastkowo - krusząco - zapychających się nie cierpię, tfu :lol:

Nie wiem jakie ma wyjść w orginale, gdyż autor przepisu się nie przyznał jeszcze do swojej mokrej babeczki
icon_biggrin.gif
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
JotHa, a smokowało chociarz?
 

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36
Tak, tak, tak !

Dzis polowy nie ma, a bylkam tylko sama z mama ;)
Myslalam, ze przez twarog bedzie bardziej serowa, ale nie i fajnie. Chociaz kusi mnie dolozenie twarogu i pomniejszenie ilosci maki... tyle, ze to juz bedzie prawie sernik. :dump: :mrgreen:
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Tak, tak, tak !

Dzis polowy nie ma, a bylkam tylko sama z mama ;)
Myslalam, ze przez twarog bedzie bardziej serowa, ale nie i fajnie. Chociaz kusi mnie dolozenie twarogu i pomniejszenie ilosci maki... tyle, ze to juz bedzie prawie sernik. :dump: :mrgreen:
Ja zwykły twaróg dałam i tylko go taką końcówką do przecierów troszkę pociupciałam :lol:
 

syso

Member
Gru 22, 2004
3,194
0
36
Bu, a ja upieklam dzisiaj rano i wyszedl mni zakalec jakiego w zyciu nie widzialam. :cry: :cry: :cry: Zaluje, ze nie zjadlam ciasta surowego, bylo pyszne. :cry:
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0