Babka trójkolorowa

Gusia

Member
Wrz 28, 2004
2,907
0
0
300g maki + 1 łyżka
250g margaryny/masła
8 łyżek oleju
5 jaj
250g cukru
1 łyżeczka octu
2 ły zeczki proszku do pieczenia
1 łyżka kakao
1/2 szklanki maku
cukier waniliowy


Białka oddzielam od żółtek. Żółtka ucieram z cukrem i cukrem waniliowym na krem, następnie dodaję miękką margarynę i dalej ucieram, dodaję mąkę wymieszaną z proszkiem do pieczenia, ocet, olej i dokładnie ale delikatnie ,łączę. Białka ubijam na sztywno i delikatnie łączę z ciastem. Ciasto dzielę na 3 części, do pierwszej dodaję kakao, do drugiej łyżkę mąki a do trzeciej mak. Do wysmarowanej tłuszczem i posypanej bułka tartą formy z kominkiem wlewam ciasto kakaowe, następnie białe i na końcu makowe. Piekę w 200 sopniach około 1 godziny. Wystudzoną babke oblewam polewą czekoladową.

Polewę zrobiłam tym razem w ten sposób 70g margaryny roztopiłam, dodałam 7 łyżek cukru i rozpuściłam, następnię 3 łyżki mleka i do zagotowałam, odstawiłam i dodałam 5 czubatych łyżek kakao i dokładnie to utarłam, jeszcze goracą oblałam ciasto.

1030.jpg&sid=fc9b68d812522c543235285f6724fba2
 

arielka

Member
Kwi 6, 2005
709
0
0
Bardzo dobra ta babka i bardzo długo świeża. Zdobyła uznanie mojej rodziny
icon_smile.gif

Nie ma przy niej dużo pracy, więc jako szybkie ciasto nadaje się.
Włączam do swojego repertuaru
icon_smile.gif
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
Ja poprosiłabym o pomoc :oops: Chcę zrobić tą babkę ale nie mam foremki z kominem tylko bez...i problem w tym że nie wiem ile czasu powinno się piec to ciacho w tej formie bo to pewnie troche inaczej nież w kominowej :roll: Jeśli ktoś coś wie to proszę o pomoc :bussi:
 

Gusia

Member
Wrz 28, 2004
2,907
0
0
Sylwia całkiem spokojnie możesz upiec w formie bez kominka tą babkę. Ja po prostu po jakichś 45- 50 minutach sprawdzam patyczkiem czy babka jest upieczona. Wbijam patyczek w ciasto i jeżeli jest suchy to gotowe. Trudno mi doradzać co do czasu tak dokładnie, bo każdy piekarnik piecze inaczej.
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
Sylwia całkiem spokojnie możesz upiec w formie bez kominka tą babkę. Ja po prostu po jakichś 45- 50 minutach sprawdzam patyczkiem czy babka jest upieczona. Wbijam patyczek w ciasto i jeżeli jest suchy to gotowe. Trudno mi doradzać co do czasu tak dokładnie, bo każdy piekarnik piecze inaczej.
o dziękuje bardzo Gusiu za pomoc :bussi: Jak tylko dowiozą mi cukier i olej to biorę sie do roboty
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
oj wstyd mi ale dopiero dzisiaj wzięłam sie za ta babke a miałam już ją dawno zrobić :oops: (no niestety tata nie dowiózł wtedy cukru i oleju ;) )
Baba juz konczy sie piec, bardzo ładnie wyrosła z czego jestem dumna bo to dopiero 2 babka w moim życiu a pierwsza okazała sie zakalcem ;) Lece polewe robić i jak baba przestygnie to oznajmie czy zjadliwa jest No i kurcze fotki nie mam jak strzelić bo aparatu brak :cry:
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
Gusiu ciasto jest PRZEPYSZNE Jest takie delikatne w smaku, dosłownie rozpływa sie w ustach! Ehhh...zakochałam się :mrgreen: Oczywiście bez małego zakalca sie nie obeszło- po godzinie uchyliłam piekarnik żeby sprawdzić czy ciacho już dobre no i baba sie zbuntowała ;)
Ale jak z zakalcem jest takie pyszne to bez musi być w ogóle powalające Gusiu bardzo dziękuje za swietny przepis, buziaki :bussi:
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
No dobra muszę jeszcze to napisać- rodzina oszalała na punkcie tej babki :mrgreen: Już resztki zostały tak jest rozchwytywana! Dziewczyny róbcie bo niego w gębie po prostu :roll:
 

Akulka

Member
Gru 28, 2005
29,115
0
0
Babka "cztery w jednym"
fiesgrins.gif
Wariacje na temat sa mi znane pod nazwą Tulipan, Żoładek i pewnie inne nazwy tez są
icon_mrgreen.gif
A tyle wariancji, na ile starczy fantazji
icon_wink.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

cleopa

Member
Mar 19, 2008
168
0
0
Akulka @ 13 Mar 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=674652Babka "cztery w jednym"
fiesgrins.gif
Wariacje na temat sa mi znane pod nazwą Tulipan, Żoładek i pewnie inne nazwy tez są
icon_mrgreen.gif
A tyle wariancji, na ile starczy fantazji
icon_wink.gif
Mam upierdliwe pytanie ..jak duza ma byc ta forma z kominkiem???? taka standartowa wielkosci tortownicy???

Myslalam tez o dodaniu zmielonych orzechów zamiast maku...bo mi zotalo 1/2 szklanki ....
gruebel_2.gif


w każdym razie robie jutro...chyba wytrzyma do niedzieli????
 

Gusia

Member
Wrz 28, 2004
2,907
0
0
zapalka @ 13 Mar 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=674528To piaskoweic jest
icon_smile.gif
?
Ta babka ma zdecydowanie inny smak niż piaskowa, dla mnie jest dużo lepsza. Nie jest taka sypka, tylko bardziej wilgotna

Akulka @ 13 Mar 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=674652Babka "cztery w jednym"
fiesgrins.gif
Wariacje na temat sa mi znane pod nazwą Tulipan, Żoładek i pewnie inne nazwy tez są
icon_mrgreen.gif
A tyle wariancji, na ile starczy fantazji
icon_wink.gif
Akulko jak dla mnie to moja babka i ta "cztery w jednym tą są zupełnie inne babka pod względem składników i myślę, że smaku też. Jak dla mnie to ona jest bardziej piaskowa, natomiast moja nie


cleopa @ 20 Mar 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=677748Mam upierdliwe pytanie ..jak duza ma byc ta forma z kominkiem???? taka standartowa wielkosci tortownicy???

Myslalam tez o dodaniu zmielonych orzechów zamiast maku...bo mi zotalo 1/2 szklanki ....
gruebel_2.gif


w każdym razie robie jutro...chyba wytrzyma do niedzieli????
Niestety nie robiłam tej babka z orzechami tylko z makiem, więc nie odpowiem. A formę mam taką standardową, stożkowatą
 

cleopa

Member
Mar 19, 2008
168
0
0
Gusia @ 21 Mar 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=678496Witaj JotHa
icon_mrgreen.gif
Oj kope, kope, człowiek nie wie nawet kiedy ten czas mija, a do tego wszystkiego wciąż go ma za mało
Robi sie szybciutko.
Wyszła bardzo dobra ,puszysta i taka mięciutka i wilgotna pośrod serników,keksów świątecznych miala nieslychane powodzenie.
dziekuję przepis wklejam sobie i POLECAM!!!
daumen.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: