Blok kakaowy NUTINKI

Paulinka

Member
Wrz 18, 2004
4,774
0
0
Blok kakaowy

Bardzo słodki i bardzo kaloryczny.


składniki
1/2 szklanki mleka, 3 szklanki cukru, 2 kostki masła lub margaryny (lepsze masło), 5 łyżek kakao, 1 paczka mleka w proszku (50 dag), 30 dag pokruszonych herbatników, dowolne bakalie, dowolny aromat


sposób przygotowania
Zagotować mleko z cukrem, po odstawieniu z ognia dodać masło, kakao i aromat. Po rozpuszczeniu i dokładnym wymieszaniu składników dodawać mleko w proszku, mieszając. Mleko najlepiej przesiewać przez sito, wtedy tworzy się mniej grudek. Na koniec dołożyć pokruszone ciastka i bakalie. Wylać do formy wyłożonej folią aluminiową.
Schłodzić w lodówce.

dodatkowe informacje
Uwaga! Uzależnia!


opinie na temat przepisu

--------------------------------------------------------------------------------
Bardzo smaczny. Trzeba jednak wykonać ściśle zgodnie z przepisem, ja dodałam za mało mleka w proszu i herbatników i wyszedł trochę za miękki. W smaku rewelacyjny
icon_smile.gif
Przepis już został rozdany chętnym, w ostatni weekend połowa znajomych robiła blok wg tego przepisu i wszystkim bardzo smakował
icon_smile.gif

ak2699 [27.10.2004 16:13]


--------------------------------------------------------------------------------
Blok cudo po prostu, taki słodki, że można zjeść tylko kawalątek!- ale to jest kolejna zaleta. Pierwszy blok, jaki robiłam i jadłam. Sukces 100%.
paulinna2612198 [23.08.2004 12:50]


--------------------------------------------------------------------------------
Ciekawe jak to się stało że ja jeszcze tej opinii nie wpisałam...? A juz wiem! Blok zajadałam i zapomniałam. Uzależnia to on super silnie i powinien mieć nakleiki na każdym kawałku jak na innych używkach Pyszny, wydajny i niewiele z nim roboty. Nadaje sie do transportu i do podania gościom ...jednym słowem:CUDO!
icon_smile.gif
Dzieki za ten przepis równiez w imieniu męża który teraz gania za tym mlekiem 500 g po sklepach i się obrusza jak jest 400 g
icon_smile.gif

Iguana [22.04.2004 18:25]


--------------------------------------------------------------------------------
Nutinko, blok Twojego pomysłu w moim domu idzie jak woda. Jeden z dużej keksówki wystarcza na kilka dni. Właśnie idę robić kolejny, aby starczyło do świat. A przepis poszedł w świat. Niestety, felerem jest tu cena mleka w proszku. Nawet nie wiedziałam, że jest takie drogie.
janie [3.04.2004 08:58]


--------------------------------------------------------------------------------
nic dodać nic ująć po prostu pycha
Kitek [10.03.2004 11:03]


--------------------------------------------------------------------------------
dobry ale jak dla mnie za słodki, mimo żedałam mniej cukru.
asia28 [15.01.2004 08:37]


--------------------------------------------------------------------------------
Najlepszy jaki kiedykolwiej jadłam.
bronka [18.11.2003 09:22]


--------------------------------------------------------------------------------
No i stało się! Jestem uzależniona... A już myślałam, że uda mi się nie jeść słodkiego
icon_wink.gif
PYCHA!!!
Nalle [8.05.2003 15:05]


--------------------------------------------------------------------------------
W odróżnieniu od czekoladopodobnego bloku, który jadałam, kiedy byłam mała, nutinkowy blok jest prawdziwie czekoladowy i wcale nie szkoda utyć dla wszystkich miłych wspomnień z dzieciństwa i dla cudownego smaku.
kaczuszka [7.05.2003 12:41]


138.jpg
 

bajaderka

Member
Wrz 14, 2004
4,063
1
0
nutinko, czy z tej porcji wyjdzie jeden blok czy dwa? Mam na mysli dokladnie taka foremke jak na Twoim zdjeciu
icon_smile.gif
 

Paulinka

Member
Wrz 18, 2004
4,774
0
0
Bajaderko, nie wiem jak u Nutinki, ale mi wyszedł blok o objętości ok 2800 cm sześciennych :mrgreen: :mrgreen: czyli keksówka 40 cm dł 10 szer i 7 wys
icon_smile.gif
 

nutinka

Member
Wrz 29, 2004
866
1
0
Wyjdą dwa takie bloki. Przeważnie robię z połowy porcji i mam jeden
icon_sad.gif
, ale z całej mi jakoś ciężko mieszać pod koniec :dump: :mrgreen:.
 

Paulinka

Member
Wrz 18, 2004
4,774
0
0
Tak na kamień, to myślę że z godzinę-dwie
ale tak nadkroić troszkę można po kwadransie ;) on nawet w stanie płynnym jest bardzo, bardzo gęsty.
 

Vidarka

Member
Kwi 4, 2007
6,637
0
0
[quote name='Paulinka' date='29 Apr 2005, 16:50 ' post='117132']
1 paczka mleka w proszku (50 dag),
 

sapphire

Member
Kwi 1, 2009
648
0
0
Eklerek @ 22 Apr 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=848485A ile gram ma mieć ta paczka mleka?
trzymaj się ogólnie przepisu. Ja daję mleko w proszku niegranulowane (kiedy robię z takiej samej ilości granulowanego i niegranulowanego, to mam wrazeni, że zużywam węcej granulowanego)

Kiedy masa przed wlaniem do foremek będzie zbyt rzaka, to poprostu trzeba dosypać wicej mleka.
 

chantel

Member
Sie 24, 2007
237
0
0
uwielbiam taki blok czekoladowy
icon_mrgreen.gif
tylko u mnie robi się na wodzie, trochę ograniczamy cukier i nie wkładamy do lodówki, zresztą trzeba uważać żeby nie zjeść za dużo już na ciepło, bo może się okazać, że niewiele zostało do wyłożenia na blaszkę
icon_lol.gif
polecam
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: