Sernik z malinami Puchatka

Jotka

Member
Wrz 13, 2004
357
0
0
Sernik z malinami Puchatka
(jego własnymi słowami cytowany )

Ciasto. 300 g "słabej" mąki (480), 100 g masła, 3 łyżki cukru, 1 jajko, 150 g rzadkiego serka homogenizowanego, drobno otarta skórka z 1 wyparzonej i osuszonej cytryny.
Zagnieść ciasto i po zawinięciu w folię na pół godziny do lodówy.
Tortownicę 26 - 28 cm wysmarować masłem i wysypać mąką. Pokryć ciastem dno i brzegi. Spód gęsto ponakłuwać widelcem. Przykryć folią spożywczą i znowu na pół godziny do lodówy.

Teraz zrobić "ser":
75 g mielonych migdałów, 500 g zdrowych malin, 4 jajka, 100 g cukru, 1 kg twarożku (typu Tosca), 1/8 l słodkiej gęstej śmietany (18%), 1 opakowanie budyniu waniliowego, 100 g konfitury z moreli, łyżka soku z cytryny.
Piekarnik rozgrzać do 200 stopni.
Masło utrzeć z jajkami na puszystą jasną masę. Twarożek wymieszać ze śmietaną i proszkiem budyniowym. Wszystko razem dokładnie połączyć.
Spód ciasta równomiernie pokryć migdałami. Na nich płasko rozprowadzić maliny.
Maliny wolno tylko szybko opłukać pod bieżącą wodą i natychmiast osuszyć na ściereczce, aby zbytecznie nie wchłonęły zbyt dużo wody !!!
Masą serowo-jajeczną zalać całość i wstawić do piekarnika na dobre 45 minut. Na 5 minut przed końcem pieczenia, ciasto wyjąć z piekarnika i pędzelkiem posmarować wierzch, konfiturą morelową wymieszaną z sokiem z cytryny. Natychmiast wstawić do pieca.
UWAGA! Zamiast malin można do tego wziąć małe truskawki, których broń Boże nie należy przecinać. Tylko zdrowe jędrne owoce w całości !!!
 

alice

Member
Wrz 13, 2004
857
0
0
Robiłaś ten sernik ?
 

Aanita

Member
Wrz 13, 2004
1,056
0
36
Wow - jestem pod wrażeniem
icon_smile.gif
. Teraz czekam na maliny az dojrzeją.
 

Hichotka

Member
Lut 8, 2005
11,323
0
0
ja też czekam na malinki i do dzieła :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Odkopałam przepis bo maliny już są przepiękne, właśnie wiszę nad koszyczkiem i zastanawiam się co robić z nich :lol:
 

Aanita

Member
Wrz 13, 2004
1,056
0
36
A ja zupełnie zapomniałam o tym przepisie! Może z jagodami go zrobię w sobotę???
 

Marga

Member
Wrz 16, 2004
554
0
0
Zrobilam kiedys ten sernik i powiem szczerze, ze wole sernik bez malin. Nie moge sie skupic na smaku sernika. Owoce mnie rozpraszaja .

A propos konia, to w przepisie brak danych o masle w serze.

Marga