scones wg bajaderki

lidiakd

Member
Mar 17, 2005
525
0
16
Moje Kochane!

Czy ktoras z Was posiada przepis na te pysznosci?
A moze sama bajaderka odpowie na moje wolanie?:oops:
Dzieki!
 

bajaderka

Member
Wrz 14, 2004
4,063
1
0
Bardzo chetnie, juz podaje
icon_smile.gif


Angielskie scones z rodzynkami

Popularne, a wrecz konieczne do popoludniowej herbaty - podawane z dzemem i bardzo gesta, bardzo tlusta smietanka (clotted cream). Przepisow sa oczywiscie setki, to jest jeden z moich ulubionych

1 3/4 szklanki maki
3 lyzki cukru
2 1/2 lyzeczki proszku do pieczenia
szczypta soli
5 lyzek zimnego masla, pokrojonego w kostke
1/2 szklanki rodzynkow
6 lyzek slodkiej smietanki
1 jajko, lekko rozbeltane
2 lyzki otartej skorki z pomaranczy

Make przesiac, dodac cukier, proszek do pieczenia i sol. Posiekac z maslem (mozna uzyc malaksera). Dodac rodzynki, smietanke, rozbeltane jajko i otarta skorke z pomaranczy i wymieszac, ale tylko do momentu kiedy ciasto zaczyna sie laczyc w jedna mase (nie dluzej bo buleczki bede gumiaste i twarde). Przelozyc ciasto na stolnice, uformowac w ksztalcie krazka o grubosci 1 1/2cm i podzielic na 8 rownych czesci. Ulozyc na blasze i piec w temperaturze 200 st.C az beda lekko rumiane, okolo 13-15 minut. Podawac cieple.

Pyszne sa same w sobie, ale mozna rowniez podawac z maselkiem i dzemem, my lubimy je do porannej kawy
icon_biggrin.gif
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
smietane lepiej zastapic budyniem czy mlekiem sojowym?

bo mi sie podobaja
 

AgusiaH

Member
Wrz 20, 2004
3,054
1
0
Chcialam tylko dodac, ze te scones sa lepsze od wszystkich, ktorych probowalam w Anglii (a niejedno zrobilam podejscie i zawsze porazka).
icon_smile.gif


Musze robic z podwojnej porcji, bo znikaja w zawrotnym tempie.
icon_smile.gif

Raz mi sie udalo kilka zamrozic.. i po rozmrozeniu, wbrew moim obawom , tez sa przepyszne.

Aha- ja robie bez rodzynek, bo mam dziwaczne dziecko ;)
 

MoTyLeK

Member
Lis 26, 2004
170
0
0
musze je zrobic na pewno napisze jak wyszly
 

AgusiaH

Member
Wrz 20, 2004
3,054
1
0
A co to są w ogóle te scones?
icon_smile.gif
bułeczki? kruche ciasteczka? miękkie ciasteczka?
Paulinko, one sa...wszystkim po trochu. :mrgreen:
To takie buleczkowate, bardzo mieciutkie kruche ciasteczka.

Niezastapione na angielska 5 o'clock tea. My lubimy ze swiezym maslem i domowymi dzemami, z lemon curd i jakas namiastka niedostepnej u mnie clotted cream.
icon_smile.gif
 

bajaderka

Member
Wrz 14, 2004
4,063
1
0
paulinko, przepraszam, ale dopiero teraz zauwazylam twoje pytanie :oops: Dobrze, ze Agusia odpowiedziala, dziekuje
icon_smile.gif


Sa takie jak opisala je Agusia, ale zdjecie to juz nie to ;) To jest zdjecie do innych scones pt. Buleczki cynamonowe
icon_smile.gif
 

Paulinka

Member
Wrz 18, 2004
4,774
0
0
Ja widziałam już zdjęcie scones na mniamowej stronie
icon_smile.gif


no coż, brzmi zachęcająco i na pewno udałyby się ale teraz piec nie będę, bo zaraz po wyjęciu rzuciłabym sie na nie z pazurami :lol: taką mam ochotę na coś pysznego i normalnego :mrgreen: więc nie bede obiecywać że już robie ale na mniamie dodaję doc ulubionych, może sie doczekają swojej kolejki :lol:
 

Paulinka

Member
Wrz 18, 2004
4,774
0
0
Heh aż będę szczupła i zgrabna ;) to jest jeszcze co najmniej 5 kg
icon_smile.gif
chcę tyle zrzucić do 23 lipca, ale waga mi ostatnio ruszyła z kopyta i może sie uda, więc przed samym wyjazdem na wakacje zrobie te bułeczki
icon_smile.gif
(no, jak zjem 1, może 2 :mrgreen: albo 3 :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: to nie przytyje wiele :lol: )
 

MoTyLeK

Member
Lis 26, 2004
170
0
0
pyszne wyszly! przepraszam ze nie opisywalam wczesniej tak jak obiecalam ale bylam chora
icon_sad.gif
. Teraz juz jest ok. LUDZIE robcie te scones bo sa really pycha! ;)
 

bajaderka

Member
Wrz 14, 2004
4,063
1
0
:dance:

Ciesze sie, ze smakowaly
icon_smile.gif
No i ze juz zdrowa jestes Motylku :mrgreen: :cheers: