lody

tudik

Member
Paź 29, 2004
550
4
18
przepis podstawowy na lody

150 ml mleka
6 zoltek
10 dag cukru
150 ml kremowki
450 ml slodkiej smietanki 18-tki

zoltka ubijasz z cukrem. smietanki i mleko doprowadzasz prawie do zawrzenia i cienkim strumieniem wlewasz je do masy zoltkowej ciagle ubijajac.stawiasz z powrotem na kuchenke i delikatnie podgrzewasz ciagle ubijajac az masa zgestnieje.studzisz , i robisz lody.

lody kawowe

4 zoltka
10 dag cukru demerara
450 ml mleka
150 ml mocnej, zimnej kawy
2 lyzki glukozy(mozna nie dawac)

zoltka ubic z cukrem.mleko zagotowac i gorace wlewac do masy zoltkowej ciagle ubijajac.ponownie postawic na kuchence i ogrzewac do zgestnienia.ostudzic , dodac kawe i glukoze.

lody mocha

6 zoltek
7.5 dag cukru
250 ml kremowki
250 ml mleka
3 lyzki kakao
1 lyzeczka expresso w proszku

robimy jak wyzej

lody czeresniowe

470 g sloik czeresni w soku
300 ml kremowki
2 zoltka
2.5 dag cukru

czeresnie odcedzic,sok odlac(ok 300 ml) i gotowac az sie zredukuje do polowy.ostudzic, dodac do czeresni i zmiksowac w blenderze.
zoltka ubic z cukrem.smietanke zagotowac i dalej robic masae zoltkowa jw.do ostudzonej dodac zmiksowane czeresnie.

lody z czarnej porzeczki

470 g sloik czarnej porzeczki w soku
3 lyzki cukru
150 ml mleka
300 ml jogurtu greckiego

porzeczki odcedzic.sok gotowac az sie zredukuje do polowy(ok 150 ml).ostudzic.mleko zagotowac z cukrem.ostudzic,wymieszac z sokiem porzeczkowym,jogurtem i calymi porzeczkami.


lody brzoskwiniowe

400 g puszka brzoskwin
4 dag cukru
150 ml kremowki

cukier rozpuscic w soku brzoskwiniowym,dodac do brzoskwin, zmiksowac, dodac smietanke.

lody jogurtowo-orzechowe

150 ml mleka
225 g mleka skondensowanego(nieslodzonego)
500 g jogurtu greckiego
5 dag orzechow posiekanych i zrumienionych

mleko i mleko skondensowane doprowadzic prawie do wrzenia,ostudzic, dodac jogurt i orzechy.
 

tudik

Member
Paź 29, 2004
550
4
18
obojetnie-co lubisz.ja kocham pecany,wloskie mnie gryza :mrgreen:
 

tudik

Member
Paź 29, 2004
550
4
18
do smaku, ja prawie wcale nie uzywam-nie cierpie slodkich lodow, dlatego musze je robic :mrgreen:
 

melmire

Member
Paź 22, 2004
2,348
0
0
To wiesz co, ja sprobuje bez cukru, albo podziele porcje na dwa, z odrobinka cukru i bez i zobacze
icon_smile.gif

Mrozic mozna w plastykowym pudelku?
 

tudik

Member
Paź 29, 2004
550
4
18
ale jak zamrozisz , to sie zbryli.zreszta nie jestem pewna, nigdy mi nie zostaje do zmrozenia.
 

tudik

Member
Paź 29, 2004
550
4
18
melmire, to ty lodow nie robisz w maszynce? jesli tak , to nic dziwnego, ze jogurtowe ci nie wychodza.w maszynce masa jogurtowa jest caly czas mieszana-dzieki czemu uzyskuje kremowa konsystencje-jak bedziesz robic lody jogurtowe w zamrazalniku, to beda sie niestety rozwarstwiac.
 

melmire

Member
Paź 22, 2004
2,348
0
0
Ha, obejrzalam sobie maszynki do lodow............i chyba jakas kupie, tylko prosze o podpowiedz na co, oprocz pojemnosci, zwrocic uwage ;)
 

tudik

Member
Paź 29, 2004
550
4
18
ja mam najzwyklejsza kennwooda-pojemnik do niej musisz zamrozic, sa takie fajne profesjonalne ale chyba jeszcze nie dojrzalam zeby ponad 200 funtow na nia wydac :mrgreen:
 

tudik

Member
Paź 29, 2004
550
4
18
no to sie nie zastanawiaj tylko kupuj :mrgreen: lody domowe i sorboty sa grzechu warte :mrgreen:
 

Kikkera

Member
Kwi 28, 2006
11
0
0
Witam serdecznie
icon_smile.gif

Jest to mój debiut na tym, jakże sympatycznym forum!


Porcja dla 6 osób

700gr rabarbaru
150gr cukru
3cm świeżego imbiru
garść upieczonych na suchej patelni migdałów

Piekarnik nagrzać do 180°C. Rabarbar obrać i pociąć na małe kawałki, dodać poszatkowany imbir, posypać cukrem i piec pod przykryciem około 45min. Rabarbarową-imbirową papkę wystudzić i zmiksować. Można dodatkowo przetrzeć przez sitko, jeśli ktoś nie lubi farfocli... Dodać migdały, wymieszać.
Zamrażać w maszynie do lodów - program sorbet lub w zamrażalniku w odkrytym naczyniu przez 3-4 godz., a do momentu, gdy wszystko zgęstnieje. Następnie ponownie wszystko porządnie wymieszać (należy rozbić powstałe kryształki lodu).
Dokładnie przykryć i wstawić do zamrażalnika na kolejne 3-4 godz.
Można oprószyć migdałami i posypać cynamonem.

Ponieważ jeszcze nie doszłam do tego jak wstawiać tutaj zdjęcia...
icon_sad.gif
(HELLP) , to na początek link mojego postu na GP


http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=7...4591&a=40714663
 

Hiena

Member
Maj 6, 2005
13,652
0
0
Witaj!

ano tak tylko bez spacji

394955.jpg


405413.jpg


:mniam:
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
Truskawkiiiiiiiiiiiiiiiiiii :roll:

Witaj Kikkera :mrgreen: