Rogaliki miodowo-orzechowe

bajaderka

Member
Wrz 14, 2004
4,063
1
0
Rogaliki miodowo-orzechowe

Ciasto jest kruche, listkujace sie z bardzo delikatnym akcentem miodu, nadzienie to drobniutko pokrajane orzechy zmieszane z miodem - calosc pycha!

225g zmiekczonego masla
85g zmiekczonego serka Philadelphia
1/2 szklanki miodu (8 lyzek)
2 szklanki maki
1 lyzeczka soku cytrynowego
1/2 lyzeczki zmielonego cynamonu
1 szklanka orzechow wloskich, drobniutko pokrojonych

Maslo dobrze ubic z serkiem az masa bedzie puszysta, dodac 3 lyzki miodu i dobrze wymieszac. Dodac make i wymieszac az utworzy sie ciasto - uformowac w kule, splaszczyc, zawinac w folie i schlodzic w lodowce przez conajmniej 2 godizny lub dluzej.

Posiekane orzechy zmieszac z 3 lyzkami miodu i cynamonem. Pozostale 2 lyzki miodu zmieszac z sokiem cytrynowym.

Rozgrzac piekarnik do temperatury 180 st.C. Schlodzone ciasto podzielic na 4 czesci. Kazda czesc wywalkowac w ksztalt kola, posmarowac miodem zmieszanym z sokiem cytrynowym i rozsmarowac 1/4 czescia nadzienia orzechowego (warstwa orzechowa bedzie bardzo cieniutka). Kolo podzielic na 8 czesci, zaczynajac od podstawy (najszerszej czesci) kazda czesc zrolowac i uofrmowac w rogalik. Ukladac na blasze wylozonej pergaminem i piec az sie ladnie zezloca, okolo 20-25 minut. Wystudzic na drucianej siateczce.

img81303dw.jpg
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
kochani, róbcie te rogaliki, bo to i w przenośni, i dosłownie CUD MIÓD I ORZESZKI! bardzo jesienno-zimowe, w sam raz do herbatki z prądem! :lol: Pycha!
 

morella

Member
Wrz 24, 2005
393
0
0
Hm... wygladaja smakowicie.... Bedzie trzeba wyprobowac.... Jeszcze takich nie robilam z miodem
icon_smile.gif
Robilam tylko z serkiem i nadziewane byly dzemem
icon_smile.gif
Kurcze kolejny przepis do zrobienia... A mialam przechodzic na diete ;)
 

asika

Member
Wrz 20, 2004
13,897
0
0
no ja pokazalam mezowi zdjecie - a on zapytal - Bajaderka? i dodal - do it!! do it!

a ja dzielnie na diecie dzien pierwszy.. chociaz moze na sobote zrobie? Jak one Bajaderko smakuja na drugi dzien - tez cudnie?

Paula przyjezdza
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Sio mi z tymi rogalami!!!! :mrgreen:
Niedługo greenpice wtargnie do mojego mieszkania by wyciągnąć męża za nogę z okrzykami: Wielorybie, nie umieraj! :mrgreen:
 

lidiakd

Member
Mar 17, 2005
525
0
16
No, ja już dawno się dopraszałam o te rogaliki :mrgreen:. Ale nareszcie są. Czekają wkolejce.
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0

Małgoś.dz.

Member
Paź 25, 2004
4,687
1
0
Ile z jednej porcji wychodzi tych rogalików?
Bo ja już dzisiaj zakupiłam dwa opakowania serków Philadelphia z myślą oczywiście, że podwójną porcję zrobię. :oops:
Tylko teraz się zaczęłam zastanawiać, czy za dużo tego nie naprodukuję... :roll:
 

bajaderka

Member
Wrz 14, 2004
4,063
1
0
Ile z jednej porcji wychodzi tych rogalików?
Bo ja już dzisiaj zakupiłam dwa opakowania serków Philadelphia z myślą oczywiście, że podwójną porcję zrobię. :oops:
Tylko teraz się zaczęłam zastanawiać, czy za dużo tego nie naprodukuję... :roll:
Malgos - 4x8=32 :mrgreen: Tyle wychodzi z jednej porcji ;)

Przyjemnego rogalikowania
icon_smile.gif


asiko, bardzo dobrze sie zachowuja na drugi dzien, nie traca na kruchosci, moze nabieraja bardziej miodowego smaku
icon_smile.gif
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
moje sa takie same jak wczoraj, tylko zimne
icon_smile.gif
 

Małgoś.dz.

Member
Paź 25, 2004
4,687
1
0
Malgos - 4x8=32 :mrgreen: Tyle wychodzi z jednej porcji ;)
:mrgreen:
Wiem, Bajaderko, w końcu sama to policzyłam. :mao: :mao:
Najpierw napisałam posta, potem poszłam do kuchni, wsadziłam nos w wydrukowany przepis i w głowę się popukałam. :dump: Już nie chciało mi się do kompa wracać, żeby wykasować swoje bzdety. :mrgreen:

A co do rogalików - już upiekłam. Są bardzo, bardzo smaczne. Pysznie kruchutkie.
icon_smile.gif

Tylko mnie się nie listkują.
icon_sad.gif
Co prawda jakos strasznie mi to nie przeszkadza, ale miały się listkować, więc nie wiem co zrobiłam nie tak?
Czy leżakowanie ciasta w lodówce ma znaczenie? Moje leżakowało 2 godziny (czyli to minimum, które wynika z przepisu), ale za to na najzimniejszej półce.
Ja w ogóle w kwestii ciast listkujących nie mam kompletnie żadnego doświadczenia, ani żadnej wiedzy. :dump:
 

bajaderka

Member
Wrz 14, 2004
4,063
1
0
Mysle, ze dobre ci wyszlo - bo to nie takie listkujace jak francuskie listkujace tylko lekko rozwarstwiajace sie kruche, dla mnie to tez listkujace chociaz moze nie powinnam tak pisac bo ktos moze oczekiwac listkowania prawdziwego
icon_smile.gif

Dla mnie wszystkie serowe ciasta sa listkujace, bo jednak nie klasycznie kruche
icon_smile.gif


Bardzo sie ciesze, ze smakowaly :mrgreen:
 

belle

Member
Wrz 15, 2004
1,377
0
0
:banana: zrobilam i sa bardzo dobre
oczywiscie dla moich lakomczuchow podwojna porcja :mrgreen:
*moze niewyszly dokladnie jak Bajaderce ale w smaku pyszne
rogalikibajaderki2wv.gif





* edytowalam ;)
 

Nadia

Member
Paź 28, 2004
1,057
0
0
Pyszne rogaliki i bardzo mi humor poprawiły, bo smakują tak świątecznie, że poczułam się jakbym siedziała przy choince
icon_smile.gif

Dziekuję, bajaderko.

Szuwarku, przy okazji jakichś innych ciastek ktoś pisał, że ten serek można zastąpić ostrowią naturalną. Też mi się tak wydaje - serek w tych ciastkach najmniej czuć
icon_smile.gif
 

jaka

Member
Wrz 15, 2004
1,653
0
0
Bardzo!!!! smaczne rogaliki. Podczas smarowania pierwszego krążka wymyśliłam, że najpierw będę je kroić, a potem smarować - mi było łatwiej.
Ach ten ich smak... mhm...