Advocat wg babcinej receptury *

bietka

Member
Lut 25, 2006
3,895
6
38
Po Pavlovej miałam nadmiar żółtek i zmuszona
zwinker2.gif
byłam zrobić napitek.Stoi w lodówce.Czym Wy toto mieszacie?Mikserem i mieszakami czy blenderem?
 

frigg

Member
Mar 23, 2006
774
1
0
Jest pyszny, nie robię zdjęć, bo wygląda tak samo jak Wasze. Smak zabójczy.Moc- powala. Dzięki za przepis.
 

Wanilia

Member
Kwi 4, 2007
41
0
0
Kasha, nie musi byc koniecznie spirytus, jezeli nie lubisz duzo alkoholu. Przeczytalam teraz kilka innych niemieckich przepisow, tam stoi, ze moze byc rowniez inny alkohol jak np. koniak, brandy, korn idt. Ja tez pragne zrobic tego przysmaku chocby flaszeczke i wezme cos slabszego.
Ajerkoniak to moja wielka namietnosc, jezeli juz pije alkohol, to takie wlasnie likiery.. Pozdrawiam..
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

e-lunia

Member
Maj 24, 2005
523
0
0
Zrobiłam tydzień temu, na swieta. Już próbowałam, PYCHA
icon_smile.gif
Dałam 3/4 szklanki spirytu i dla mnie jest wystarczająco mocny !!!
 

bietka

Member
Lut 25, 2006
3,895
6
38
Gotowy karmel miksuję z mlekiem skondensowanym/pół puszki-niesłodzonym/ i powolutku dolewam szklaneczkę wódeczki.Wolę mocniejsze napitki.Siostra miksuje tylko karmel z wódką ale dla mnie jest za słodki/dużo wypić się nie da
cheers.gif
/.Pycha dla zwolenników takich smaków.
 

bietka

Member
Lut 25, 2006
3,895
6
38
Myślę ze gotowane te może być.Daj go ze 100 ml.

Robiłyście może wersję czekoladową?
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
bietka @ 22 Dec 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=640506Robiłyście może wersję czekoladową?
Zobacz przepis Jobi na cacao choix to jest własnie wersja czekoladowa ajekroniaku
icon_smile.gif


A ja chciałam zrobić ajerkoniak znowu ale tak się zastanawiam, nie to żebym zaraz panikowała
icon_wink.gif
, ale co teraz z surowymi jajkami począć? Chyba jednak bezpieczniej zaparzyć je tym gorącym mlekiem lub nawet creme anglaise zrobić i do niego dolać spirytus? Robił może ktoś ajerkoniak w ten sposób? Niestety thermomixa nie posiadam, podobno w nim w temp. 70*C jajka się ubija.
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Jobi, tylko wydaje mi się że wtedy osiągnę najwyżej 60*C - mierzyłam juz ze dwa razy i nawet ubijając jajka bezpośrednio na ogniu nie da się więcej chyba. A tu chodzi o te magiczne 70*C
icon_wink.gif
Czyli chyba jednak zaparzę żółtka wrzącym mlekiem jak w creme anglaise. Czy też za bardzo panikuję?
icon_mrgreen.gif
Może alkohol wybije wszelkie ewentualne zarazki?
 

kawazmlekiem

Moderator
Członek ekipy
Mar 19, 2005
37,849
6
38
Jobi, ja nie jestem pewna, czy wirus ptasiej grypy, o który tutaj chodzi, można wytłuc alkoholem. Niektóre wirusy na alkohol chyba nie reagują.