Amerykany

Iva

Member
Wrz 13, 2004
9,428
0
0
własnie robie amerykany (wresznie dostałam w sklepie amoniak!!), ale nie wiem jaka temperature ustawic :dump: :dump: :dump:
Przepis:
Amerykany
Przepyszne ciastka jak z cukierni
Autor: graza

składniki
2szkl cukru, 5jaj, 25dag margaryny, 1kg mąki, 2szkl mleka, 4czub. łyżeczki amoniaku

sposób przygotowania
Tłuszcz rozpuścić i ostudzić. Jajka roztrzepać z mlekiem i amoniakiem, wsypać mąkę i cukier, dodać tłuszcz dokładnie wymieszać . Nakładać na natłuszczoną blaszkę po ok. 6 szt. Na jedno ciastko przypada ok. 2 łyżek masy. Robić ciastka w dużych odstępach bo mocno się rozrastają. Piec w nagrzanym piekarniku aż się zrumienią. Lekko wystudzone polukrować po płaskiej stronie.

lukier: 3szkl cukru pudru utrzeć z 8 łyżkami wody i sokiem z cytryny można dodać aromatu np. migdałowego.

ile stopni nastawić zeby piekarnik byl nagrzany??? bo ja nie wiem :dump: :dump: :dump:
 

Iguana

Member
Wrz 13, 2004
7,631
0
0
Mysle że 160 stopni będzie ok ale musisz wyczuć czas pieczenia bo te piekarniki to czasem troche oszukuja.
 

Iva

Member
Wrz 13, 2004
9,428
0
0
zrobiłam je i wyszly łeeee fuuuuuuuj Musiałam szybko :cheers: i wtedy przypomniałam sobie że zapomniałam wsypac cukier :dump: :dump: :dump:
następną porcje zrobiła moja córka (juz się uczy piec) i wyszły nawet całkiem dobre :mrgreen:
(na szczescie robiłysmy z połowy składników :lol: a piekłysmy w około 160stopni )
 

yoanka

Member
Maj 14, 2006
1,077
0
0
Robiłam wczoraj te amerykany. Co prawda przepis znalazłam na innej stronie, ale był dokładnie taki sam. Po upieczeniu amerykanów musiałam się ewakuować z kuchni, tak śmierdziało
pinggrins.gif
I wczoraj jeszcze nie dało się ich jeść, mnie szczypał nos a męża język, synkowi prawie wyrwałam z rąk, bo zaczął ochoczo jeść, ale nie spodziewał się późniejszych efektów.
Dziś już nadają się do jedzenia. Trochę stwardniały z zewnątrz, ale są dobre.
Tak myślę czy nie można zmniejszyć ilości amoniaku...
gruebel_2.gif
Próbował ktoś?

Aha, piekłam 15 minut w 200 st.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Nie jadłam nigdy amerykanów, ale amoniaczki owszem - jakoś strasznie dużo wydaje mi się tego amoniaku w tym przepisie... moja mama często piekła amoniaczki na świeta i nie przypominam sobie by kiedykolwiek po ich pieczeniu w kuchni śmierdziało amoniakiem
zwinker.gif
 

Janka

Member
Mar 19, 2005
4,557
1
0
Kiedyś robiłam z tego przepisu.
Zdjęcie może nie oddaje smaków,ale były to moje pierwsze amerykany i smak miały podobny do tych z cukierni.
Teraz nigdzie nie widzęamer.jpg tych ciastek.
 

Załączniki

  • amer.jpg
    amer.jpg
    51.6 KB · Wyświetleń: 1

pina1989:)

Member
Maj 16, 2008
210
0
0
pieklam dzisiaj i tydzien wczesniej wyszly bardzo dobre jak z cukierni pieklam z polowy porcji zrobilabym zdjecie ale brat mial zareczyny wiec zabral do narzeczonej polecam u mnie rodzinka jest zadowolona i czeka na kolejne moglam je upiec dzieki pomocy joanny jeszcze raz jej dziekuje
 

sylcia

Member
Paź 29, 2004
2,199
0
0
Robilam te amerykany juz pare razy,sa naprawde pyszne.
Dziekuje za wygrzebanie przepisu,pewnie w tym tygodniu je zrobie
icon_biggrin.gif
 

Malwunia

Member
Cze 8, 2008
138
0
0
na drugi dzień były pyszne... naprawdę amerykany takie jak uwielbiam!
banana.gif


ale podczas pieczenia i w pierwszy dzień mooooocno zajeżdżało tym amoniakiem. Nawet bardzo mocno.

przepraszam za takie zdjęcie, ale w środku nocy robione, a ja nie umiem sobie dobrze tego dziadowskiego aparatu ustawić...



IMG_3058.jpg
 

Załączniki

  • IMG_3058.jpg
    IMG_3058.jpg
    59.1 KB · Wyświetleń: 1

piekarnia

Member
Mar 16, 2010
7
0
0
Ja właśnie robię amerykany z przepisu gdzie są 2 łyżeczki amoniaku i to mi się wydaje jakieś bardziej rozsądne... Śmierdzi tylko troszkę, wszyscy mnie straszyli, że będzie cuchnąć kilka godzin, ale chyba nie jest tak źle. IMHO o wiele gorzej śmierdzą włosy po farbowaniu.


errata
Otworzyłam piekarnik, przezornie na wydechu, ale i tak opary amoniaku prawie zwaliły mnie z nóg. Na szczęście wywietrzało z kuchni bardzo szybko, teraz tylko czekam, żeby ciastka przestały tak pachnieć
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
Hm, amerykany chyba mogą sobie poleżeć i poczekać na święta? Pamiętam że moja Mama piekła różne ciastka , m.in. tak zwane amoniaczki ( i mam gdzieś ten przepis) jakiś czas przed świętami i dopiero na święta pozwalała nam się do nich dobrać. Były pyszne, szczególnie z mlekiem , nawet wręcz barbarzyńsko wsadzane do mleka i takie namoczone jedzone. Mmmm...
 

inula

Member
Lis 4, 2008
2,087
0
0
były w Lidlu ale za długo zwlekałam z kupnem i mi wykupili
icon_sad.gif

nie wytrzymałam i upiekłam
icon_mrgreen.gif


Wyszły tak:

AMERYKANY.jpg

moje zmiany:
- nie miałam amoniaku więc dałam proszek z sodą (pół na pół)
- dodałam do ciasta olejku cytrynowego
następnym razem zrobię z amoniakiem, tylko muszę go w sklepach poszukać
icon_smile.gif


pychota
lecker.gif
 

Załączniki

  • AMERYKANY.jpg
    AMERYKANY.jpg
    149.2 KB · Wyświetleń: 1

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0