Amerykany

inula

Member
Lis 4, 2008
2,087
0
0
Ilona @ 9 Jun 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=986109W tesco jest i w polomarkecie też kupowałam
wink.gif
dziękuję, ale u mnie ani tesco ani polomarketu
rofl.gif

stawiam jeszcze na kaufland, bo w intermarche nigdy nie widziałam. Kiedyś kupowałam w jednym sklepiku na ryneczku, ale sklepik dawno nie istnieje
icon_neutral.gif
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
Jak nie znajdziesz to daj znac - kupie i Ci wysle. Żaden problem
daumen.gif
 

polonistka

Member
Mar 26, 2008
1,963
0
36
Hmm, kupiłam amoniak kiedyś i myślałam o wykorzysta niu - ale niech mnie ktoś oświeci, jak to smakuje? To jest kruche? Miękkie?
 

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
polonistka @ 9 Oct 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1034785Hmm, kupiłam amoniak kiedyś i myślałam o wykorzysta niu - ale niech mnie ktoś oświeci, jak to smakuje? To jest kruche? Miękkie?
Kruchutkie! Ja je wolę jak już trochę odleżą i niech Cię nie przerazi zapach amoniaku, on potem całkiem znika. Moja mama robiła takie amoniaczki , które należało przed upieczeniem potrzymać kilka godzin w lodówce. Marzenie.... gdzieś powinnam mieć ten przepis.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

duende

Member
Cze 25, 2008
3,857
0
0
oj, faktycznie śmierdziało
rofl.gif

ale wywietrzyłam, ciacha nieco poleżały, w tym czasie lukier zastygł. Z 1 kg mąki wyszło ich bardzo dużo, są pyszne i banalnie proste w wykonaniu
anbetung.gif

DSC04409.JPG


muszę tylko nad lukrem popracować, bo nie wyszedł za biały ani jednolity.
 

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
To dobrze ze ci tak dużo wyszło bo one im starsze tym lepsze są. Ja je wprost uwielbiam z mlekiem, a kakao już nie tak ale też może być
lecker.gif
 

h-elen

Well-known member
Lut 16, 2008
8,636
1,182
113
Zrobiłam, z podwójnej porcji... Nakładałam łyżką do lodów.
Oto dowód. Dla porównania skali postawiłam filiżankę...

 

Załączniki

  • amerykany.JPG
    amerykany.JPG
    269.4 KB · Wyświetleń: 0
  • amerykany_2.JPG
    amerykany_2.JPG
    150.2 KB · Wyświetleń: 0

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
H-elen i jak ? pasują Ci? Chociaż to może za wcześnie na odpowiedź , bo one potrzebują trochę czasu żeby sie zrobiły dobre a potem pyszne. Schowaj je narazie do szczelnej puszki i zapomnij o niej. Przypomnij sobie tak za 2- 3 tygodnie a będziesz miała niespodziankę.
 

h-elen

Well-known member
Lut 16, 2008
8,636
1,182
113
Na ciepło sporo zostało spałaszowanych
icon_smile.gif
Samak? trochę babkowo-biszkoptowy, dobry. Amoniakiem za bardzo nie napachniłam ale pewnie przez to, że jedno opakowanie było otwarte i nieco zwietrzałe.
Powiadasz, 2-3 tygodnie... Od razu mówię, że mimo tych dwóch porcji (czyli 2kg mąki , 10 jaj...) w przypadku mojej rodzinki nie jest to możliwe
icon_smile.gif

Żeby nie było, że tylko mają ciastaka do jedzenia, spora część zostanie rozadana.