Aniołek

sunnyshine

Member
Lip 11, 2007
861
1
0
Wklepuję przepis na moją intperpretację znanego ciasta - aniołka, którego podrasowałam marmoladą z róży i masą krówkową przełamującymi lekką monotonię i dodającymi charakteru. Efekt dla mnie lepszy niż orginał
icon_smile.gif





Ciasto:

-30 dkg mąki

-2 jaja

-10 dkg margaryny

-1/3 szkl cukru

-2 łyżki gorącego mleka

-łyżeczka amoniaku




Krem:

-3 szkl mleka

-3/4 szkl cukru

-170g masła

-2 paczki budyniu waniliowego

-1 szkl kwaśnej śmietany

-cukier waniliowy

-ew kieliszek wódki




+ marmolada z róży ( ok 200g)

+ gotowa masa krówkowa

+ wiórki kokosowe ( lub orzechy siekane)




1. CIASTO.Do gorącego mleka wsypać amoniak. Ze wszystkich składników zagnieść ciasto (łącznie z tym amoniakiem
icon_smile.gif
), podzielić na 2 równe części. 2 blachy z piekarnika ( 40x40cm) posmarować tłuszczem, wyłożyć papierem. Każdą część ciasta rozwałkować, wyłożyć na blachę. Ciasto przekroić wzdłóż ( tak aby z każdego placka 40x40 powstały 2 placki 20x40cm), nakłuć widelcem, piec ok 15 min w 175 stopniach na blady kolor. Gorące placki przełożyć delikatnie ( bo łamliwe) na tacę.




2. KREM. Mleko, cukier i masło zagotować. Jajka, budyń i śmietanę zmiksować, wlać na gotujące się mleko. Chwilę, pobulkać, zdjąć z ognia, dodać wódkę.




3. SKŁADANIE. Marmoladę podgrzewamy. Przekładamy placki gorącą marmoladą i gorącym kremem w natępującej kolejności: placek-1/2marmolady-1/3 kremu-placek-1/3 kremu-placek-1/2marmolady-1/3 kremu-placek.




4. Masę krówkową przekłożyć do garnka, wlać odrobiną mleka i rozpuszczać, mieszając. Gdy zrobi się w miarę płynna, rozłożyć na wierzchnim placku. Posypać wiórkami lub orzechami. Ostudzone ciasto włożyć na noc do lodówki.




Uwagi:

- ciasto jest łamliwe, ale krem doskonale sklei ewentualnie popękane placki

- jeśli układamy ciasto na tacy to może one pod wpływem gorącego kremu rozpulchnić się i nieco powiększyć rozmiary ( chyba że układami je w blaszcze o wymiarach takich samych jak upieczone placki)




icon_smile.gif
Smacznego