Babeczki z jagodami

lesia1

Member
Maj 25, 2007
20
0
0
IMG_5738.JPG
IMG_5739.JPG
A to moje pierwsze w zyciu babeczki.
Zrobilam tylko z 1/3 porcji ( 8 sztuk),bo balam sie ,ze nic mi z tego nie wyjdzie.A tu takie mile zaskoczenie.
Moze nie specjalnie wyszukane,bo w srodku tylko budyn waniliowy,ale jestem z nich strasznie dumna.
 

Załączniki

  • IMG_5738.JPG
    IMG_5738.JPG
    69.7 KB · Wyświetleń: 2
  • IMG_5739.JPG
    IMG_5739.JPG
    57.3 KB · Wyświetleń: 2

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,380
3,661
113
lesia1 @ 23 Jul 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=545335Moze nie specjalnie wyszukane,bo w srodku tylko budyn waniliowy,ale jestem z nich strasznie dumna.
Masz pełne prawa i powód do takich odczuć.
icon_smile.gif
Babeczki są prześliczne!
mniam.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

AgaKyc

Member
Mar 16, 2006
2,659
0
0
Poklony dla dziuni
anbetung.gif
... babeczki rewelacyjne, a krem juz zostanie moim ulubiony babeczkowym, a reakcja Gabrysi na ten krem to placz kiedy sie konczyl...
mniam.gif


IMG_0018.JPG
IMG_0017.JPG
 

Załączniki

  • IMG_0017.JPG
    IMG_0017.JPG
    1,009.6 KB · Wyświetleń: 2
  • IMG_0018.JPG
    IMG_0018.JPG
    1 MB · Wyświetleń: 2
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Madzius

Member
Lip 21, 2009
210
0
0
W sumie dzisiaj zrobiłam, bo nagle przynieśli mi jagody, tyle że nie spisałam sobie przepisu, więc robiłam z głowy i upiekłam babeczki... już wyłożone kremem, acz trochę o rzadkiej konsystencji, bo nie podgrzanym, bo o tym też zapomniałam
rofl.gif
, który zrobił się po tym pieczeniu jak musik i też się podpiekł na brązowo ;D Hihi.
Polałam truskawkowym kiślem, bo taki tylko znalazłam
icon_smile.gif
Mam nadzieję, że będzie mniamuśne, na razie stoją na stole i wszyscy podziwiają przepełnieni leczem z obiadu ;D

1.JPG

Na pewno zrobię jeszcze nie raz na różne śmieszne sposoby, ale pewnie najlepszy będzie właśnie oryginalny ;D
 

Załączniki

  • 1.JPG
    1.JPG
    64.3 KB · Wyświetleń: 2
Ostatnią edycję dokonał moderator:

jswm

Member
Lut 3, 2007
373
0
0
zrobiłam je wczoraj,
ciasto jest pyszne ale straszliwie kruche, rozsypuje się pod każdym dotknięciem widelczyka - u was też tak było?
 

asika

Member
Wrz 20, 2004
13,897
0
0
ok,wyciagnelam pierwsza partie z piekarnika,zesz kurcze takie sa gruuubasne,ze nie bedzie prawie miejsca na krem i owoce.. balam sie,ze sie polamia a one sie tak prawie zrownaly... mam ich zrobic milionpiecset a tak mi idzie jak po grudzie..

nie umiem wylepiac foremek,jak zaczelam walkowac schlodzone ciasto,to mi sie kruszylo - tak jest zawsze?

kruche ciasto,to cos,co mi nie wychodzi.. pomozcie prosze
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Po schłodzeniu zawsze lekko przerabiam ciasto na stolnicy, żeby nabrało elastyczności i dopiero wałkuję, tak jest łatwiej.
 

asika

Member
Wrz 20, 2004
13,897
0
0
ha! widziasz Dziuniu a ja ze strachu nie zrobilam tego!

Dziuniu,czy jak ja zostawie do jutro to ciasto w lodowce - bo dzis do niego juz nie mam serca,to bedzie ok? Zawinelam w folie aluminiowa.

Kurcze,wystygly,ale nie moge ich w ogole wyciagnac z foremek! a nasmarowalam maslem i obsypalam maka. Jedna pokruszylam przez probe wyjecia z foremki,a jak sie juz pokruszyla to posmakowalam - pyyyszna
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Jasne, że możesz przetrzymac ciasto w lodówce, nawet 3 dni wytrzyma.
Stuknij lekko dnem foremki o blat, może to pomoże jej sie odkleić.
 

asika

Member
Wrz 20, 2004
13,897
0
0
za godzine je stukne! jak mi przejdzie zlosc!

niech mnie jasna ch! z tym niedolestwem! No zeby nie potrafic ciasta kruchego zrobic! Jak byk napisane,a mnie nie idzie!
 

asika

Member
Wrz 20, 2004
13,897
0
0
ok Dziuniu,stuknelam,potem wydobylam je jak babki z piasku - wyszly,ale !! ale rozsypuja sie w rekach jak proszek! nie mialam normalnej maki,zrobilam manitoby - to przez to?
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Oj, manitoba nie bardzo się tu nadaje choć nie powinna powodowac rozsypywania się, ale 'gniotowatość' ciasta. Wygląda jakby ciasto było za suche, czyli za dużo mąki w stosunku do tłuszczu i płynów/jajek.
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Asika, ale tak czasem bywa, że mąka inaczej wchłania 'mokre', a Ty dodatkowo dałas manitobę, która mogła wchłonąc więcej, może stąd ta suchość. Może jutro da się to ciasto rozdrobnić malakserem i dodać do niego trochę bardzo zimnej wody? Powinno wtedy lepiej się zachowywać.
 

asika

Member
Wrz 20, 2004
13,897
0
0
Dziuniu ,zrobie jak mowisz,troche to ile? tak 2/3 porcji mam jeszcze bo foremki na babeczki mam takie mniejsze. Ja kupie normalna maka pszenna jutro i zrobie nowa porcje na babeczki a z tej moze zrobie cspod pod krem ale takie w foremce do tatry z kremem i owocami? Bo jak bede sie meczyc i wylepiac a pozniej mi sie to posypie too

dzis pierwszy raz mialam ochote wszytsko wyrzucic oknem,razem z tymi fikusnymi foremeczkami! wrrrr,az z nerowo prasowac zaczelam!