Babeczki z jagodami

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
A było kilka razy strzepnąć z buongiorno zamiast prasować
zahnlos.gif

Może faktycznie lepiej wykorzystaj to ciasto na spód do tarty (wodą skrapiaj ciasto, aż zacznie zlepiać się w kulę), a do babeczek zrób nową porcję.
 

asika

Member
Wrz 20, 2004
13,897
0
0
dzis rano,pozostawiona na pastwe losu babeczka,sie nie rozpadla.. jedna zostawilam na stole w kuchni a inne schowalam do plastikowego pudelka - jest nadzieja na ta tarte:)
 

madziawoj

Member
Lut 27, 2008
245
0
16
Dziuniu, upiekłam te babeczki i musze powiedzieć, że są wspaniałe. Kruche, delikatne, znikają bardzo szybko. Moja modyfikacja to mniejsza ilość cukru w kremie i rezygnacja z galaretki bo jagody miałam mrożone i w połączeniu z galaretką brzydko się rozlewały po kremie.

A do przepisu na pewno jeszcze wielokrotnie wrócę. Dziękuje!
Na zdjęcie załapała się osttania, niezbyt udana babeczka, ale mimo wszytsko wkleję
icon_smile.gif

babeczka.jpg
 

Załączniki

  • babeczka.jpg
    babeczka.jpg
    34.3 KB · Wyświetleń: 2

sabinal

Member
Lip 6, 2007
730
0
0
Próbowałam kilka razy piec babeczki i zawsze ciasto z boków foremki zsuwa mi się ze ścianek. Czytałam,że można wysypać foremki grochem, ale czy to jest jedyny sposób bo nie chce mi się tyle bawić? Wasze są takie równiutkie.
icon_question.gif
 

reniam_123

Well-known member
Mar 5, 2009
10,634
2,495
113
A oto moje spody zrobione wg tego przepisu, na mące orkiszowej pełnoziarnistej, wyszły super kruchutkie.

Dziuniu dziękuję za przepis
cvety.gif


tartaletki_1.jpgtartaletki_2.jpg
 

Załączniki

  • tartaletki_1.jpg
    tartaletki_1.jpg
    129.6 KB · Wyświetleń: 2
  • tartaletki_2.jpg
    tartaletki_2.jpg
    135.1 KB · Wyświetleń: 2

reniam_123

Well-known member
Mar 5, 2009
10,634
2,495
113
Ojej, dopiero teraz zauważyłam ten wpis, Adrijah bardzo cię przepraszam
cvety.gif


W tym przepisie zmieniłam tylko rodzaj mąki bo ja wszędzie gdzie się da staram się używać mąkę pełnoziarnistą.
 

adrijah

Member
Maj 18, 2007
2,666
12
38
reniam_123 @ 27 Oct 2018 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1638948Ojej, dopiero teraz zauważyłam ten wpis, Adrijah bardzo cię przepraszam
cvety.gif


W tym przepisie zmieniłam tylko rodzaj mąki bo ja wszędzie gdzie się da staram się używać mąkę pełnoziarnistą.
Spoko, lepiej późno niż wcale podobno
icon_wink.gif


w tym momencie ja i tak już nie mogę jeść pełnoziarnistych produktów, więc niestety już nie skorzystam, ale może komuś innemu przyda się ta informacja
icon_smile.gif