Babka czekoladowa - na złamane serce

Kiiri

Moderator
Wrz 30, 2007
3,567
0
0
Granola - wspolczuje zebow - przechodzilam to samo miesiac temu razem z nacinaniem kosci.... masakra, zycze szybkiego powrotu do zdrowia
icon_smile.gif
i mam nadzieje ze i TObie bedzie smakowalo jak juz wydobrzejesz
icon_smile.gif
 

granola

Member
Lis 12, 2007
304
0
0
Kiiri @ 1 Sep 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=745263Granola - wspolczuje zebow - przechodzilam to samo miesiac temu razem z nacinaniem kosci.... masakra, zycze szybkiego powrotu do zdrowia
icon_smile.gif
i mam nadzieje ze i TObie bedzie smakowalo jak juz wydobrzejesz
icon_smile.gif
dzieki za mile slowa
bussi.gif
na pewno zrobie jeszcze wielokrotnie zwlaszcza ze moj tatuncio "zamowil" sobie duza blache a i dzieciakom smakowalo pewnie dlatego ze czekoladowe
fiesgrins.gif
 

pina1989:)

Member
Maj 16, 2008
210
0
0
zrobiłam ja dzisiaj lepszej babki w życiu nie jadłam tak czekoladowej zamiast masla dalam szkl oleju jest cudna u mnie cala rodzinka zachwala
 

Sinistra

Member
Lut 21, 2005
16,701
3
38
A co bybyło gdybym dała 125 g masła rozpuszczonego z 200 g czekolady a pominęła kakao? Mam tabliczki do zutylizowania, nie mam ciacha dla Czh i generalnie nie mam pomysłu na ciasto
icon_neutral.gif
 

Paulinka

Member
Wrz 18, 2004
4,774
0
0
Sini ja kiedyś rozpuściłam 200 g czekolady, dodałam trochę masła (tyle ile się ostało w lodówce), parę jajek (3 chyba), cukier rzecz jasna, proszek do pieczenia i mąki tyle, żeby miało konsystencję ciastową
icon_mrgreen.gif
i... wyszło!
icon_smile.gif
dlatego myślę, że w kwestii czekoladowych ciast eksperymenty nie są absolutnie przeciwwskazane
icon_smile.gif
 

Sinistra

Member
Lut 21, 2005
16,701
3
38

Agata

Member
Paź 7, 2005
1,214
1
0
Czy tą babkę należy wyjąć z piekarnika dopiero po ostygnięciu?? I jaką konsystencję powinno mieć ciasto przd włożeniem do piekarnika? Wydaje mi się, że moje wyszło jednak zbyt gęste, mimo iż dolałam więcej mleka. A może po prostu takie ma być?
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Kiiri

Moderator
Wrz 30, 2007
3,567
0
0
Ja wyjmuje zanim ostygnie, a pozniej po prostu pozwalam jej ostygnac w formie. Konsystencja powinna byc lekko zbita, nie lejaca ale taka ze ja sie przechyli miske to ciasto wyjedzie do formy. Nie wiem jak to lepiej wytlumaczyc
icon_mrgreen.gif
 

Agata

Member
Paź 7, 2005
1,214
1
0
Dziękuję
bussi.gif
znaczy, że wszystko dobrze
icon_biggrin.gif
niedługo skończy się piec, pachnie ładnie cały czas, więc na pewno będzie pyszna
lecker.gif



I faktycznie była, bo już od wczoraj jej nie ma
icon_lol.gif
Ciasto wyszło pulchniutkie i bardzo wilgotne, czyli takie jak oczekiwałam. Dziękuję
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

adrijah

Member
Maj 18, 2007
2,666
12
38
ja dzisiaj upiekłam, ale się pospieszyłam z wyciąganiem formy (spieszyłam się na pociag, a chciałam wziąć pół) i wyszła z formy tylko ta część, która ostygła, reszta została :/ ale była pyszna i za tydzień powtórka :D
 

adrijah

Member
Maj 18, 2007
2,666
12
38
Upiekłam jeszcze raz
icon_smile.gif
Zrobiłam z podwójnej porcji żeby się twaróg nie marnował ;)
dałam cukier migdałowy (całe opakowanie) zamiast waniliowego
zabrakło masła, więc zastąpiłam je olejem
polałam polewą z białej czekolady i posypałam wiórkami kokosowymi
pychotka!

Aha, piekła się strasznie długo (ponad 1,5h), ale to chyba przez wielkość, bo było 2x więcej, więc piekłam w wielkiej prostokątnej formie
No i tym razem dałam jej całą noc na ostygnięcie ;) i nic się nie rozpada :D
 

Załączniki

  • czekoladowababka100_8341podpis.JPG
    czekoladowababka100_8341podpis.JPG
    27.6 KB · Wyświetleń: 3
  • czekoladowababka100_8343podpis.JPG
    czekoladowababka100_8343podpis.JPG
    24 KB · Wyświetleń: 3

Maria z Łeby

Well-known member
Gru 26, 2006
34,922
1,509
113
Dzisiaj popełniłam, w tracie pieczenia rozchodził się wspaniały zapach, na razie stygnie, siedziała w piecu ponad godzinę
tzn. 70 minut. Z degustacją poczekam do jutra.
 

Maria z Łeby

Well-known member
Gru 26, 2006
34,922
1,509
113
Będę powtarzała ten przepis, może następnym razem dam trochę mniej cukru, bo dla mnie ciut ciut za słodka, ale dla
ślubnego w sam raz. Polecam tym, które jeszcze nie piekły
lecker.gif
icon_mrgreen.gif
.