Babka czekoladowa

syso

Member
Gru 22, 2004
3,194
0
36
Gusiu ... :( Gusiu upieklam na swieta babke z nutella i mi sie tak kruszyla - ze szok zamiast mokrej babki sucha jak wior - czy to znaczy ze ja ja poprostu za dlugo pieklam, czy cos innego sknocilam? :roll:
Ja nie Gusia, ale tez robilam te babke dwa razy. Chyba za dlugo pieklas:-( Pierwszy raz tez u mnie byla bardziej sucha, ale zwarta i nie kruszyla sie. Nastepnym razem pieklam krocej i pilnowalam, zeby sie nie wysuszyla i byla doskonala.
icon_biggrin.gif
 

kajorek

Member
Wrz 14, 2004
370
0
0
dzięki borgia
może i mnie się tak uda :lol:
ale znając moje umiejętności - to jak wyjdzie dobra polewa to upiekę koślawą babę :rofl:
 

Gusia

Member
Wrz 28, 2004
2,907
0
0
Gusiu ... :( Gusiu upieklam na swieta babke z nutella i mi sie tak kruszyla - ze szok zamiast mokrej babki sucha jak wior - czy to znaczy ze ja ja poprostu za dlugo pieklam, czy cos innego sknocilam? :roll:
asika musiałaś ją po prostu za długo piec i dlatego taka sucha była, trzeba ją sprawdzać patyczkiem i jak tylko patyczek jest suchy to wyciągać, nie przedłużać pieczenia
 

ganga

Member
Gru 14, 2004
154
0
0
zrobilam babeczke z nutella (drugi przepis), bardzo czekoladowa, rozplywajaca sie w ustach, az mam ochote powtorzyc ja niedlugo
 

zielonka33

Member
Lut 25, 2007
20
0
0
Babka czekoladowa II rewelacyjna, ale.... trzy razy piekłam i wszystko było dobrze(prawie) za czwartym razem
przy sprawdzeniu patyczek był suchy a po wyciągnięciu babka opadła tak jakby była surowa. Po wystudzeniu nie można jej było ukroić bo bardzo się kruszyła. Może jest na to jakaś rada?