Babka herbaciana

Caritka

Member
Mar 14, 2005
10,541
0
36
Krystyna9 @ 28 Apr 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=850358Nawet nie wiesz jak bardzo się cieszę, że "odważyłaś"
icon_wink.gif
się na upieczenie tej babki . A jeszcze bardziej cieszę się
bussi.gif
, że posmakowała Ci, pomimo niechęci do rodzynek. U mnie ta babka, też już ma stałe (dość wysokie) miejsce w wypiekach słodkich. Nieskomplikowana w robocie a taka smaczna.
Babki bardzo lubie, Maz zje rodzynki bez problemu, wiec nie mialam nic do stracenia - chyba, zeby nie wyszla
icon_wink.gif

icon_mrgreen.gif

Sama sie ciesze, ze chociaz raz, nie "gardze" ciastem z rodzynkami
rofl.gif


I tak to juz z Wami jest
no_shakinghead.gif
. Czlowiek przy Was- tzn. przy Cincinie
icon_wink.gif
wszystko polubi
icon_mrgreen.gif

anbetung.gif


Dziekuje jeszcze raz za przepis
bussi.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

sapphire

Member
Kwi 1, 2009
648
0
0
Babka udała się i super smakowala.

Poza tym, że spalaszowaliśmy ją z mężem w 2 godziny...

Ma tylko pytanko - jak jest z prawidłową konsystencją herbacianej? Trzymałam się przepisu, ale dałam więcej rodzynek i może odrobinę więcej herbaty (sądzę, że nie miało to znaczenia). Babkę wyjęłam z formy zaraz po upieczeniu, jak wystygła, to była bardzo puszysta, delikatna,bardzo smaczna, ale aż za bardzo dlikatna. Tzn. wyglądała tak jak na zdjęciu, ale była wręcz puchowa, bardzo lekka.

Czy taka właśnie ma być oryginalna babka herbciana?
 

sapphire

Member
Kwi 1, 2009
648
0
0
Slicznie dziękuję za odpowiedź.
Wyjęłam z piekarnika moją drugą już babkę. Postanowiłam, że dam jej wystygnąć, a dopiero wtedy sie do niej dobiorę
icon_wink.gif
Przy dobrych wiatrach może dotrwa do jutra, bo oprócz niej zrobiłam jeszcze salceson śmietankowo-czekoladowy i piecze się serniczek. W końcu mamy dłuższy weekend.
 

KAROTKA

Member
Maj 27, 2007
1,245
0
0
Muszę i ja wypróbować
icon_biggrin.gif


Kiedyś zaliczyłam porażkę z jakąś "babką herbacianą" z gazety...
Od tamtej pory nie upiekłam ani jednego ciasta, wg przepisu znalezionego w gazecie...
Oczywiście nie dotyczy to gazet kulinarnych
icon_wink.gif
 

sapphire

Member
Kwi 1, 2009
648
0
0
Karotko, muszę przyznać, że ja też widziałam tą babkę w gazetce Lidla i od razu przeznaczyłam ją na śmierć naturalna przez nieupieczenie
icon_biggrin.gif

Ale jakjuż kiedyś pisałam - nie skomentuję czegoś bez wypróbowania tego i nie będę się uprzedzać do niczego - bo już wielokrotnie przekonałam się, że prezentowane tu potrawy mogą mieć posplite, nawet oklepane nazwy, ale to istne dzieła sztuki w większośc iprzypadków.

A co do babki, to mi najbardziej smakuje tego samego dnia. Polecam
 

e_iskierka

Member
Wrz 30, 2008
251
0
0
właśnie siedzi w piekarniku. Trochę mi pękła, ale polewą będzie oblana, więc nic sie nie stało , nie mogę się doczekać co z tego wyjdzie, piekłam tez taka malusią do koszyczka i już jest wyjęta wygląda uroczo :D
 

Krystyna9

Well-known member
Cze 7, 2007
16,273
2,354
113
Ja piekłam w formie babkowej, takiej dużej.
(oj nie wiem czy mi się uda wysłać odpowiedź, bo internet chodzi mi jak stara zapasiona krowa)
 

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36
To sie dobrze spasla, bo odczytalam odpowiedz. Dziekuje.

Rodzynki sie mocza i stygna, ale nie wiem, czy dzis mi sie bedzie chcialo piec.
icon_biggrin.gif
 

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36
Siedzi w piearniku, ladnie rosnie, ale sie forma sylikonowa jakos durnie ugiela i bedzie krzywa.
icon_biggrin.gif
 

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36
U mnie sody nie czuc jakos wyraznie, a tez mam jakas nadwrazliwosc na nia. Ale czytajac wczesniej, ze ona mniej slodka, dolozylam jeszcze troche cukru, a co.
icon_smile.gif

Jest wilgotna, szybka w wykonaniu, a to dla mnie plus.

babka_herbaciana.jpg
 

Jo_anna1

Member
Lip 9, 2009
3,219
0
0
Upiekłam dziś rano. Bardzo smaczna. Zastanawiałam się jakby tu następnym razem zrobić babkę kawową
gruebel_2.gif

Dla mnie w przepisie cukru jest wystarczajaca ilość
 

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36
Moja spozywana byla w plenerze, wiec co sie dziwic, ze slodkosci sie chcialo do zwyklej fusiastej kawy ?
icon_wink.gif