Baklazany w adzyce

Elka

Well-known member
Sty 27, 2006
3,806
518
113
Baklazany w adzyce

Przepis od Viki (byla kiedys na GoodCook, teraz nie wiem, gdzie jest
icon_sad.gif
)


3 kg pomidorow,
1 kg papryki,
2 glowki czosnku,
2 ostre papryczki

Wszystko przekrecic przez maszynke do mielenia miesa
icon_smile.gif


Dodac 100 g octu 9%
100 g soli,
2 szk. cukru,
1 szkl. oliwy
Wszystko razem zagotowac.
3 kg baklazanow pokroic w dosc grube krazki i dodac do gotujacej sie masy. Wszystko gotowac 20 minut. Wykladac do goracych sloikow.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Elka

Well-known member
Sty 27, 2006
3,806
518
113
Małgoś.dz.
UUUUUU.... do wszystkiego - mozna jako dodatek - do miesa, do ryzu, ja lubie z pasta, mozna jako samodzielne danie na zimno. Szybko sie robi, a smaaaaaak.... zrobilam w zeszlym roku 18 litrow (t.z. 3 dozy) i wszystko zlecialo jak z platka...
icon_smile.gif
 

Elka

Well-known member
Sty 27, 2006
3,806
518
113
trzkasienka
Nie musi byc geste
icon_smile.gif
Baklazany plywaja w pomidorowo-paprycznej zalewie
icon_smile.gif
Jak bedzie zimne, to troche zgestnieje. Jak nie bardzo Ci to odpowiada, to troszke wiecej pogotuj na ostrym ogniu - jeszcze minut 5-7. Musi odparowac
icon_smile.gif
 

trzkasienka

Member
Wrz 15, 2005
4,188
0
0
jej- jak dobrze, ze jestes :freu: ja myslalam, ze to powinno miec konsystencje ajvaru, nie wiem skad mi sie to urodzilo i mam przygotowany juz rzad maciupenkich sloiczkow ;) czyli juz wszystko jasne pisalas ze podajesz z makaronem, jako dodatek do miesa- zageszczasz to wczesniej czy dodajesz takie rzadkie?
 

Elka

Well-known member
Sty 27, 2006
3,806
518
113
Jestem -jestem
icon_smile.gif
)))) rozwazam nad sensem swego istnienia....
icon_smile.gif
))) w truskawkach
icon_smile.gif
))))) bo przybylo mi
icon_smile.gif
))))

Nie zageszczam, jakos tak wyjadamy
icon_smile.gif
)))
 

Elka

Well-known member
Sty 27, 2006
3,806
518
113
trzkasienka
Ооооооj...pokad pogladam na te cztery skrzynki ogromniaste...i wzdycham... ale najpewniej pojdzie toto przetarte z cukrem do zamrazarki... wieksza czesc
icon_smile.gif
a dalej - zobaczymy
icon_smile.gif
 

trzkasienka

Member
Wrz 15, 2005
4,188
0
0
zrobilam z polowy porcji i dalam polowe wskazanego cukru- wyszlo mi 7 ok 300ml sloiczkow. Po drugim zagotowaniu baklazany sie rozgotowaly i cala masa zgestniala - nie moglam sie oprzec przed podjadaniem bo jest to przepyszne
 

Elka

Well-known member
Sty 27, 2006
3,806
518
113
trzkasienka

:dance: :banana: :dance: :banana: :dance:
La-la-la-la! Jak sie ciesze
icon_smile.gif
))) Tez to bardzo lubie, bo roboty malo, a efekt- mniam....
icon_smile.gif
Ja to jeszcze troszke zaczekam, bo u nas pokad co strasznie drogo (jak na przetwory
icon_smile.gif
)
 

trzkasienka

Member
Wrz 15, 2005
4,188
0
0
no i po raz kolejny zrobilam te baklazany- moj brat nie pozwolil 3 sloiczkom doczekac zimy. Sa przepyszne i na pewno wejda juz na stale do mojego domu!!!
 

Lis

Member
Lip 29, 2005
13,335
0
36
Czy pomidory i paprykę należy obrać ze skórki przed mieleniem? Moze zamiast zmielić- wrzucić do blendera? Mam straszną wizję wyciekającego z maszynki na podłogę soku z mielonych warzyw.
 

trzkasienka

Member
Wrz 15, 2005
4,188
0
0
powiem Ci jak ja robie- ja akurat nie miele bo nie mam czym... nie obieram ze skorki, dokladnie myje, kroje na kawalki i gotuje- pozniej biore zyrafke i po przestygnieciu zmiksowuje to, co sie nie rozgotowalo. Zostaja pestki z pomidorow, wiec mozna jeszcze wszystko przetrzec przez sito- mi one nie przeszkadzaja i nie dodaja jednak goryczy, jak to ktos napisal w innym temacie... dopiero po takim zmiksowaniu dodaje baklazany i zagotowuje raz jeszcze..
 

Elka

Well-known member
Sty 27, 2006
3,806
518
113
olaboga
icon_smile.gif
Nie obieralam ani pomidorow ani papryki ... teraz to mysle, ze moze i trzeba, ale nie odczuwa sie tych skorek. A w sprawie rozdrobnienia - mysle, ze luby sposob bedzie dobry
icon_smile.gif


trzkasienka
bussi.gif
Ciesze sie, ze te baklazany Ci sie spodobaly
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Lis

Member
Lip 29, 2005
13,335
0
36
Idę robić. Zastanawiam się tylko czy bakłażany trzeba nasolić po pokrojeniu, ale chyba nie, skoro przepis nic o tym nie wspomina.
 

Lis

Member
Lip 29, 2005
13,335
0
36
Wyszło mi 6 słoików o pojemności 0,7 litra (wysłałam chłopa po półlitrowe słoiki, ale w dwóch sklepach nie było i kupił takie), jeden półlitrowy i jeden 0,3 l.
Bakłażany długo pozostawały twarde, więc gotowałam je ponad godzinę, aż fajnie się rozciapciały. Cukru dałam tylko szklankę i octu odrobinę więcej, żeby zaostrzyć (niepotrzebnie, bo po wystygnięciu zrobiło się bardziej wyraziste). Pyszne jest
mniam.gif