bigos z cukinii

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
BeataSz @ 9 Aug 2012 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1328961dzisiaj zrobiłam na obiad, bez żadnych dodatków, tylko cebula, cukinia i pomidory. Bardzo dobre wyszło, tylko kiełbasę miałam jakąś nie teges
icon_confused.gif
dobrze, że nie dawałam do całości, tylko do jednej porcji, którą akurat teraz jem. Jutro będzie bez niczego, ew. ziół dodam
icon_biggrin.gif
Wczoraj w nocy robiłam, dodatkowo z czerwoną i żółtą papryką
lecker.gif
przepyszne.
Beatko jak myślisz czy z dodaną już kiełbaską można by to danie zamrozić?
mam 12kg cukinii chciałabym zrobić duuużo tego bigosu i najlepiej zamrozić, bo nie mam za bardzo słoików
icon_rolleyes.gif
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
Kasha, najlepiej zamrozić bez kiełbasy, a potem dodawać sobie ewentualnie. Chociaż i z kiełbasą można.
Tylko nie wiem czy takie długo zamrożone będą dobre ( bo jak widzę planujesz na całą zimę zrobić). Ja jednak wolę przechowywane w słoikach, a jeśli mrożone tylko na krótki czas.
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
BeataSz @ 9 Aug 2012 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1328997Kasha, najlepiej zamrozić bez kiełbasy, a potem dodawać sobie ewentualnie. Chociaż i z kiełbasą można.
Tylko nie wiem czy takie długo zamrożone będą dobre ( bo jak widzę planujesz na całą zimę zrobić). Ja jednak wolę przechowywane w słoikach, a jeśli mrożone tylko na krótki czas.
Mam mało słoików a też nie mam garnka takiego by w nim móc zapasteryzować
cry_1.gif

w największym garnku mieszczą się 2 słoiczki po dżemie, chyba bym oszalała
rofl.gif
 

Marg

Well-known member
Wrz 23, 2008
17,678
78
48
Wiem co będzie na obiad przez kolejne dwa tygodnie. Mam w cholerę cukinii i pomidorów gruntowych
icon_rolleyes.gif
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Zapomniałam się wpisać
icon_mrgreen.gif

Robiłam ostatnio - wyszło mi tego bigosu cały wielki gar, więc pomyślałam super, będzie na dwa dni
fiesgrins.gif

Tego samego dnia wieczorem dojadłam ostatnią małą miseczkę...
icon_lol.gif
poszło jak woda. Znaczy smakowało barrrrdzo
daumen.gif
 

dea

Member
Lis 20, 2005
346
0
0
cukinia zalega, więc już mam pomysł na dzisiejszy obiad
mniam.gif
 

bawareczka

Member
Wrz 7, 2010
3,391
0
0
zrobilam z patisonow, nie dalam octu i liscia laurowego, za to dodalam przecier pomidorowy. Pycha bylo. Mam jeszcze kilka patisonow wiec moze jeszcze dzis zrobie do zamrozenia jeszcze jedna porcje.
 

Moniak

Well-known member
Wrz 19, 2004
15,891
212
63
I ja robiłam coś takiego - nie z twojego przepisu, Beato, ale w sumie podobne bardzo: cebula, trochę papryki czerwonej, cukinia, pomidor, podsmażona kiełbaska; papryka słodka i ostrej szczypta, sól i pieprz. Pychota
icon_smile.gif
 

Iza22

Member
Cze 21, 2012
921
0
0
Potrzebowałam szybkiego obiadu, popełniłam bigos Beatki i wyszedł pycha i mega szybko się robi
daumen.gif
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Zrobiłam dużo a z tego co widzę wystarczy na dwa dni.
Bardzo polecam dodatek kwaśnej śmietany, już na talerzu, ja daję łychę 18% i fajnie zagęszcza sos i nieźle smakuje
lecker.gif

mnie bardzo, V. już wybrzydzał, że już tak nie chce
icon_lol.gif