Bliny*

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,358
3,622
113
seniorka @ 27 Jan 2014 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1501698edit: W tej chwili znalazłam w "Smakach i aromatach" prawie wszystko o blinach, łącznie ze składnikami i smażeniem. To już mamy. Natomiast chcę przytoczyć, co podaje się do blinów i jak się je jada.
Seniorko, wydaje mi się, że te informacje lepiej byłoby podać jako kolejny post w tym temacie:
https://www.cincin.cc/index.php?s=&show...t&p=1501419
niż przy tym przepisie, który nie jest jedynym na forum przepisem na bliny.
Więcej osób z nich wówczas skorzysta.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

qd

Well-known member
Sie 28, 2005
7,763
1,162
113
Bliny. Wreszcie zrobiłam i wczoraj na obiad dalam i dzisiaj odgrzalam zawiniete w folie w piekarniku.
Cieszyly sie ogromnym powodzeniem.
Z ciekawskich dodatkow zupelnie nieklasycznych polecam: ser mascarpone i pesto alla siciliana. Pest klasyczne genuenskie, z bazylii nie pasuje, ale to z pieczonej papryki z ricotta - znakomicie!
Furorę zaś zrobiła papryka w jablkach wyciągnięta na te okazje ze spiżarki. Bliny smarowane wytrawnym musem, chrupiąca papryka.. mniaam!
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,358
3,622
113
Dziś zrobiłam z wędzonym łososiem i pastą/dipem z ugotowanego brokuła, czosnku i niewielkiej ilości gęstego jogurtu. Wyszło smacznie i bardzo kolorowo.
Zamiast mąki pszennej - pełnoziarnista orkiszowa.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,358
3,622
113
Zachciało mi się blinów, nastawiłam drożdże, a tu zonk - w lodówce tylko jedno jajko. Dodałam więc łyżkę nasion chia rozmieszanych i zmiksowanych z 1/3 szklanki wody korzystając z tej podpowiedzi:
http://eco-zen.pl/ale-jaja-czyli-czym-zast...-ciescie-vegan/
Mleka też było za mało, więc dolałam wody. Czekam, aż ciasto wyrośnie i zastanawiam się, co z niego wyjdzie...
icon_wink.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

qd

Well-known member
Sie 28, 2005
7,763
1,162
113
Zachciało mi się blinów. Podam dziś wieczorem do śledzi. Przyszłam do tego wątku szukać innych dodatków niż klasyczne i jak to dobrze mieć pod ręką Wasze doświadczenia!
Zaraz wyciągnę ze spiżarki pesto z czosnku niedźwiedziego! I paprykę w jabłkach - mam jeszcze jeden słoik!
 

yrsa

Moderator
Członek ekipy
Sty 3, 2009
27,308
1,603
113
Zapomniałam podzielić się wrażeniami. Ze śledziem mi nie podeszło, za to ze śmietaną z czosnkiem rewelacyjne. Trochę za gęste zrobiłam i źle mi się nakładało i nieco za grube przez to wyszły.
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,358
3,622
113
W końcu dorwałam mąkę gryczaną (co prawda z niezbyt lubianej firmy, ale machnęłam na to ręką) i będą dziś na kolację.
mniam.gif

Dla mnie nie ma za grubych blinów - imo im grubsze, tym pulchniejsze.
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,358
3,622
113
Zostały mi dwa ostatnie bliny i trochę sosu z naleśników Suzette, więc je połączyłam. Nadspodziewanie smaczne. :)
IMG_20230310_193855.jpg