Blok waniliowy

vespertine

Member
Paź 17, 2007
133
0
0
Moj blok już w lodówce. Jest z orzechami laskowymi, włoskimi i żurawiną. Nie mogę się doczekać jutra
icon_razz.gif
 

izydorka

Member
Gru 9, 2008
1,319
0
0
Takie może głupie pytanie
gruebel_2.gif
.Mam mleko w proszku dla dzieci.Czy mogę je wykorzystać do tego przepisu,czy jednak smak będzie inny i lepiej nie ryzykować?Dziekuję za podpowiedź.
 

Sillva

Member
Lut 28, 2010
2
0
0
Hej dziewczyny
icon_smile.gif


Mam wielką ochotę zrobić blok, ale zastanawiam sie który
fiesgrins.gif


Wolę taki kurchy bardziej, jedynie lekko lepiący się i nie wiem z którego przepisu robić - Sylvii czy Lullaby??Możecie doradzić?
icon_redface.gif
 

Caritka

Member
Mar 14, 2005
10,541
0
36
Bardzo proste
icon_biggrin.gif

Zrob polowe z przepisu Sylvii i polowe z przepisu Lullaby
icon_biggrin.gif

icon_wink.gif
icon_mrgreen.gif


Witaj na forum
icon_biggrin.gif
wink.gif
 

Sillva

Member
Lut 28, 2010
2
0
0
Caritka, dobre
icon_mrgreen.gif


Jednak wolałabym zrobić jedną wersję, więc pomyślałam, że dodam troszkę więcej mleka w proszku w przepisie Lullaby, bo się boję, że będzie zbyt płynne
icon_redface.gif


Nie mogę się doczekać ale to za jakiś czas zrobię jak kupię mleko w proszku i bakalie
icon_razz.gif


Dziękuję za miłe powitanie
bussi.gif
 

Caritka

Member
Mar 14, 2005
10,541
0
36
Sillva @ 28 Feb 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=950436Caritka, dobre
icon_mrgreen.gif


Jednak wolałabym zrobić jedną wersję, więc pomyślałam, że dodam troszkę więcej mleka w proszku w przepisie Lullaby, bo się boję, że będzie zbyt płynne
icon_redface.gif


Nie mogę się doczekać ale to za jakiś czas zrobię jak kupię mleko w proszku i bakalie
icon_razz.gif


Dziękuję za miłe powitanie
bussi.gif
Ja robilam z przepisu Sylvii i nie musialam niczego wiecej dodawac
icon_biggrin.gif
 

Canditti

Member
Lut 28, 2010
15
0
0
mysz @ 7 Mar 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=952973zrobiłam, z orzechami włoskimi, suszonymi morelami i płatkami migdałów, wersja z herbatnikami i biszkoptami.
Słodkie ale pyszne, tylko ciężko się kroi. Mleko dałam granulowane odtłuszczone bo innego w sklepie nie było.
A kto by przechowywał takie pyszności?
lecker.gif
Żartuję
icon_mrgreen.gif
Ja tam zamierzamzrobić w najbliższym czasie,to się pochwalę fotkami.
icon_smile.gif
Jakie mleko polecacie?Bo ja widzialam takie 26%, w niebieskim opakoaniu, ale to chyba nie jest to niebieskie chwalone wszedzie ;) Może mi ktoś podać firmę??
 

Marg

Well-known member
Wrz 23, 2008
17,678
78
48

Canditti

Member
Lut 28, 2010
15
0
0
Dzięki za podanie nazwy
icon_smile.gif


No i zrobiłam blok z przepisu Sylwi
icon_smile.gif
Bardzo bardzo smaczny, ale jednak dałabym mniej cukru no i dla mnie za ciężkie w sensie - zbyt mi ciążyło na wątrobie;) Kto nie ma problemów z brzuszkiem, spokojnie może jeść. A ja ja ubolewam, bo uwielbiam uwielbiam
cry_1.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

_Gonia_

Member
Mar 25, 2010
249
0
0
A jakby nie dodawać tych wszystkich dodatków w postaci bakalii?

Jadłam kiedyś przepyszne ciasteczka; dwuwarstwowe: 1 warstwa to ciasteczko czekoladowe a druga to masa, którą podejrzewałam o marcepan, ale okazało się, że to ciasteczko/masa (nie wiem jak to nazwać) z mleka w proszku. Czy ktoś może robił coś takiego?

Z góry przepraszam za zaśmiecanie tego smakowitego wątku, ale jakoś mi się ten blok skojarzył z tamtymi ciasteczkami.
 

anooshka

Member
Paź 1, 2007
19
0
0
To i ja przylacze sie do pytania: ile mozna taki blok przechowywac?
Dlaczego pytam. W najblizsza niedziele mam chrzciny na 120 osob i chcialabym sobie rozplanowac prace tak, abym w miedzy czasie miala i czas spac w nocy a nie piec ciasta ;)
 

MarthaB

Well-known member
Kwi 9, 2009
2,841
64
48
kiedys juz robilam ten blok, wczoraj czekoladowy zrobil moja siostra i powiedziala mi to przez telefon (daleko mieszka..), a ja tez chce!! niedlugo zrobie
icon_smile.gif