Bułeczki z mielonym siemieniem lnianym

Siedmiokropka

Member
Sty 9, 2008
5,224
0
0
Mam do Was pytanie: na jakie pieczenie ustawiacie piekarnik do pieczenia tych bułek?
Mam na nie ogromną ochotę, ale pieczywo drożdżowe w piekarniku nie wychodzi mi za bardzo. Czy włączacie termoobieg? czy grzejecie grzałkę górną i dolną? Mam kuchenkę gazową (Indesit chyba
gruebel_2.gif
) z piekarnikiem elektrycznym.
 

Siedmiokropka

Member
Sty 9, 2008
5,224
0
0
Dziękuję za ekspresową odpowiedź
wink.gif


Skuszę się na te buły, nie ma co
icon_biggrin.gif
Takie pyszne zdjęcia robicie
icon_wink.gif
tylko tak sobie myślę, że 1 i 1/3 łyżeczka drożdży suchych to ile jest świeżych? Mnie nie wychodzi nic z suchych, zawsze muszę mieć świeże. W sumie jest tu 4 szklanki mąki i jeszcze siemię, to może dam 50g?

Pozdrawiam, Marta
 

rysia

Member
Cze 29, 2008
55
0
6
Upieklam je dzisiaj . Wszystkim smakowaly , ale dalam chyba za malo soli bo byly jakby ciutek mdlawe . Nastepnym razem zrobie z podwojnej porcji i dodam wiecej soli. Posmarowalam jajkiem i mlekiem ,ale te z jajkiem duzo ladniej sie prezentuja moje_rozne_014.jpg
 

Załączniki

  • moje_rozne_014.jpg
    moje_rozne_014.jpg
    287.1 KB · Wyświetleń: 3

Ela83

Member
Lis 29, 2007
337
0
0
moje właśnie wstawiłam do piekarnika
icon_biggrin.gif

dałam siemię nie mielone...
mam pytanie, jak formujecie bułki, że są one takie idealnie okrągłe?? moje coś się zbuntowały i takie być nie chcą
icon_sad.gif
 

oliweczka

Member
Maj 27, 2006
1,609
0
0
ja swoje w rekach kulam
icon_smile.gif

akurat to ciasto jest super sprezyste i kula mi sie swietnie:)
pieklam te buleczki ze 100 razy i wszyscy je uwielbiaja!
 

Ela83

Member
Lis 29, 2007
337
0
0
Oliweczko
są faktycznie pyszne, nawet z nie mielonym siemieniem, a na liscie zakupów jest już mielone, więc na pewno upiekę
icon_biggrin.gif

no ja też kulałam w rękach, a jednak nie wyszły idealnie okrągłe- może za krótko to robiłam.... popróbuje i zobaczymy...
 

Ela83

Member
Lis 29, 2007
337
0
0
a ja młynka nie mam...
nie wiem czy mielone jest w sprzedaży - mąż robi zakupy- ma na liście, będzie szukał
icon_wink.gif

on to bardzo "lubi" te moje kulinarne wymysły zakupowe... błądzi między półkami i narzeka :D
 

izabelagw

Member
Paź 2, 2008
14
0
0
witam
już niepierwszy raz korzystam z przepisów z forum cc, i najcześciej jestem zadowolona. Tak samo jest w przypadku bułek, właśnie je zjedliśmy na kolacje, mój W z dżemem malinowym a ja dla przekry z twarożkiem i pasztecikiem sojowym. Popite kakao - wyszły wyśmienite, duże, puszyste i lekko wilgotne buły... SUPER przepis
Izabela