cafe banana*

Lud_

Member
Maj 19, 2008
1,368
0
0
kasha @ 16 Feb 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=824003Chciałam tylko powiedzieć, że im tłustsze mleczko tym koktajlik fajniejszy i z wielgachną pianką
lecker.gif
Koktajlik...
rofl.gif

Zabawnie to brzmi
icon_wink.gif
 

Sinistra

Member
Lut 21, 2005
16,701
3
38

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0

jaxja

Moderator
Maj 26, 2006
3,521
0
0
Spróbowałam coctail trochę zmodyfikować: zamiast kawy dałam czekoladę rozpuszczalną, a do drugiej porcji dodałam kiwi. Też było dobre, ale wersja podana w przepisie zdecydowanie najlepsza.
 

e_iskierka

Member
Wrz 30, 2008
251
0
0
Też próbowałam, faktycznie pycha
lecker.gif
tylko z koleinymi raczej poczekam bliżej lata, teraz zdecydowanie preferuje kawe z cynamonem tak po niej błogo i ciepło
icon_mrgreen.gif
 

jaxja

Moderator
Maj 26, 2006
3,521
0
0
kasha @ 16 Feb 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=824003Chciałam tylko powiedzieć, że im tłustsze mleczko tym koktajlik fajniejszy i z wielgachną pianką
lecker.gif
Żeby pianka była duża miksuję coctail tak długo, by przynajmniej podwoił objętość . Dziś zrobiłam z 3/4 szklanki mleka i otrzymałam 2 szklanki coctailu. Wtedy cały jest pianką. A mleko używam 1,5 %
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

kajtek

Member
Gru 8, 2008
498
0
16
E iskierko to samo pomyślałam właśnie jestem po spożyciu tego deserku ( nie powiem po wypiciu bo wypić się tego nie dało takie geste) i jak dla mnie to bardzo syty deser ;) ale bardzo smaczny i jak już wspomniała iskierka ja również z następnym wstrzymam sie do upałów i pewnie dodam więcej cukru i mleka.
cheers.gif

 

mcdulka

Member
Lis 1, 2007
219
0
0
ja najlepsze efekty uzyskiwalam kiedy do przystawki do siekania lodu od blendera wrzucalam 3 kosti lodu i pol szklanki mleka 0,5%- mozna bylo lyzeczką jesc:).
a zeby pianki bylo duzo nalezy uzywac jak najchudszego i b. mocno schlododznego mleka (zarowno jesli pienimy mleko "na cieplo" pod cisnieniem jak i na zimno)- tak wyczytalam na kilku stronach dla baristow i przetestowalam wielokrotnie:).
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

mcdulka

Member
Lis 1, 2007
219
0
0
oliweczka @ 3 Mar 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=830390o zesz,zawsze myslalam, ze jest odwrotnie!
w takim razie do ekspresu cisnieniowego zaczne 0.5 % mleko kupowac
tez tak dlugo myslalam, ale poczytalam literature i juz wiem, ze bylam w bledzie:).
poznalam tez technike odpowiedniego pieniania mleka w expresie cisnieniowym- mianowicie mleko musi byc baaaardzo zimne. najlepiej przelac je do schlodzonego metalowego dzbanka. odpalić dyszę i pozwolić odejść wodzie (to ja "wpuszczam" w kubek). nastepnie wsadzić dysze dokladnie w srodek dzbanka- ma dotykac prawie dna. odkrecic i bardzo powoli obnizać dzbanek, tak aby koncowka dyszy znalazla się prawie nad jego powierzchnią. nalezy unikać ruszania dzbnakiem, pienienia mleka na powierzchni tudziez energicznego wkladania-wyciagania dyszy. przetestowane wielokrotnie, uzyte w pracy w kawiarni-sposob niezawodny:)
 

Paulinka

Member
Wrz 18, 2004
4,774
0
0
Właśnie zaserwowałam zmęczonej po pracy Mamie, Mama w siódmym niebie
icon_smile.gif
obie uwielbiamy i kawę, i banany, więc na pewno nieraz będę robić
icon_smile.gif
 

mcdulka

Member
Lis 1, 2007
219
0
0
wlasnie sporobwalam wersje pomaranczową:
100ml mleka 0,5%
mala pomaranczka dokladnie obrana z bialej skroki
1lyzeczka kawy
1łyżka syropu cynamonowego
3kostki lodu
i to do przystawki do lodu- wspanialosci!:D:D:D
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Aniq

Member
Maj 5, 2007
2,734
0
0
Weszłam tu, przeczytałam, zrobiłam - 2 minuty
icon_smile.gif


Nie miałam mleka, więc z zimną wodą i łyżką lodów waniliowych.
Smak mnie mile zaskoczył - nie lubię bananów w postaci przetworzonej, a tu taka niespodzianka !