Chałki Liski*

Karina Cashel

Member
Cze 6, 2009
932
3
18
No wlasnie, moglam napisac, ze u mnie chalki byly upieczone juz po 20 minutach, jakbym trzymala je w piekarniku wg przepisu 30-40 minut to bym miala murzynki a nie chalki. Tylko, ze przepis jest na te WIELGACHNE chaly i moze trzeba je dluzej dopiekac. Jak robie z calego przepisu to mi wychodza 4 chalki, a jesli - tak jak ostatnio - robie z polowy porcji to mam 2 i tez jest dobrze, bo na raz to i tak bysmy tego nie przejedli...
 

moni20

Member
Lis 18, 2007
3,319
1
0
Biore sie do roboty ... trzymajcie kciuki
icon_smile.gif
 

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
Karina Cashel @ 14 Dec 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=921159No wlasnie, moglam napisac, ze u mnie chalki byly upieczone juz po 20 minutach, jakbym trzymala je w piekarniku wg przepisu 30-40 minut to bym miala murzynki a nie chalki. Tylko, ze przepis jest na te WIELGACHNE chaly i moze trzeba je dluzej dopiekac. Jak robie z calego przepisu to mi wychodza 4 chalki, a jesli - tak jak ostatnio - robie z polowy porcji to mam 2 i tez jest dobrze, bo na raz to i tak bysmy tego nie przejedli...
One się bardzo dobrze przechowują zamrożone
 

Jo_anna1

Member
Lip 9, 2009
3,219
0
0
Karina Cashel @ 14 Dec 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=921159No wlasnie, moglam napisac, ze u mnie chalki byly upieczone juz po 20 minutach, jakbym trzymala je w piekarniku wg przepisu 30-40 minut to bym miala murzynki a nie chalki. Tylko, ze przepis jest na te WIELGACHNE chaly i moze trzeba je dluzej dopiekac. Jak robie z calego przepisu to mi wychodza 4 chalki, a jesli - tak jak ostatnio - robie z polowy porcji to mam 2 i tez jest dobrze, bo na raz to i tak bysmy tego nie przejedli...
Zazwyczaj robiąc po raz pierwszy pilnuję-zazwyczaj. Córka wróciła ze szkoły i po prostu się zagapiłam. Też mi wyszły 4. Już są tylko 2,5
icon_mrgreen.gif

Jak trochę poćwiczę to będą tak piękne jak wasze.
 

Załączniki

  • IMG_0333.jpg
    IMG_0333.jpg
    114 KB · Wyświetleń: 1

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
Joanno one są przepiękne.
 

Sinistra

Member
Lut 21, 2005
16,701
3
38
Superanckie.
 

Karina Cashel

Member
Cze 6, 2009
932
3
18
samanta @ 14 Dec 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=921174One się bardzo dobrze przechowują zamrożone
Wiem, wiem, juz je z powodzeniem mrozilam, tylko juz pisalam na poczatku, ze pieke z polowy porcji bo przed swietami miejsca w zamrazarniku niet...

Joanna - smakowite chaleczki, ciesze sie, ze sciagawki sie przydaly!
Moni - do roboty, do roboty i fota! Zobaczymy i ocenimy jak Ci poszlo!
icon_mrgreen.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

moni20

Member
Lis 18, 2007
3,319
1
0
To najlepsza chalka jaka do tej pory robilam ... powalila mojego innego cinowego faworyta,, nie pamietam z czajego przepisu jest tamta. Ale ta boska
icon_smile.gif
dziekuje za przepis
icon_smile.gif
 

Karina Cashel

Member
Cze 6, 2009
932
3
18
Prawda, ze pyszna?
To byla pierwsza chalka jaka zrobilam i innych przepisow nawet nie chce probowac, bo ta jest dla mnie idealna pod kazdym wzgledem.
Podpisuje sie pod tym co napisalas moni wszystkimi czteroma kopytami! Jest boska!
 

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
Moni to jest zbyt śliczne żeby zjeść. A powiedz no, z ilu wałeczków plotłaś? i którym sposobem? Bo chałeczka jest mistrzostwo świata. Jak widzę, wsadziłaś ją do foremki?
 

moni20

Member
Lis 18, 2007
3,319
1
0
samanta @ 14 Dec 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=921343Moni to jest zbyt śliczne żeby zjeść. A powiedz no, z ilu wałeczków plotłaś? i którym sposobem? Bo chałeczka jest mistrzostwo świata. Jak widzę, wsadziłaś ją do foremki?
Dziekuje za pochwaly ... jestem naprawde dumna z mojej chalki jak nigdy dotad:)Tak, pieklam w foremce, ma wtedy taki ksztalt i swietnie nadaje sie na sniadanie do pracy. Plotlam z 4 waleczkow troche mi sie w trakcie pomylilo ale nie rzuca sie w oczy
icon_smile.gif
I posmarowalam rozmaconym jajkiem z woda, ktora mi zostala od pierniczkow. I PIEKLAM Z TERMOBIEGIEM (bo tylko tak moge) 35 minut w 160°C. A smak rewelacja, boska ta chalka ... Dzis jeszcze taka swieza byla oby dopiero co upieczona !!
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
Karina, ależ śliczne koleżanki. Dość dawno już nie piekłam , muszę koniecznie się poprawić , dobrze żeś mi przypomniała.
 

Karina Cashel

Member
Cze 6, 2009
932
3
18
Ja tez nie robilam ich prawie 8 miesiecy, bo zawsze czasu za malo, a troche sie z nimi schodzi.
Ale warto, oj warto! Pyszne sa i tyle!