Chleb jogurtowy

Elzunia

Well-known member
Kwi 8, 2011
5,180
593
113
Nie, nawet nie wiedzialam, ze taka maka jest
icon_redface.gif

Taka maka nalezy posypywac sciereczke?
 

Elzunia

Well-known member
Kwi 8, 2011
5,180
593
113
Kupilam make ryzowa i to byl bardzo dobry pomysl, dziekuje za porade. Pieke ten chlebek bardzo czesto bo nam smakuje. Zmniejszylam ilosc wody do 190g i daje 500g maki ale interesuje mnie ten gluten -uzywacie, dodajecie do pieczenia?
 

Elzunia

Well-known member
Kwi 8, 2011
5,180
593
113
Bardzo dziekuje mirabbelko, jest w tym bardzo duzo twojej zaslugi. I dziekuje, ze dzielisz sie swoja wiedza.
 

Elzunia

Well-known member
Kwi 8, 2011
5,180
593
113
Tym razem chcialam dodac podsmazonej, podsuszonej cebulki. Dodalam na rozciagniete ciasto po drugim wyrastaniu, zlozylam i dalam do koszyczka na ten czas zanim sie piekarnik nagrzal. Po wyciagnieciu z pieca cebulke mialam wszedzie tylko nie w srodku chleba. Co zrobilam zle?
 

Elzunia

Well-known member
Kwi 8, 2011
5,180
593
113
Ale ja dokladnie tak zrobilam jak Gucio pisal, dalam pod koniec wyrabiania.
A cebulka byla na skorce albo w skorce. Przed pieczeniem jej tam nie bylo.
 

Gucio

Well-known member
Kwi 2, 2007
2,126
1,632
113
Ale ja dokladnie tak zrobilam jak Gucio pisal, dalam pod koniec wyrabiania.
A cebulka byla na skorce albo w skorce. Przed pieczeniem jej tam nie bylo.
Elzuniu, z Twojego opisu wynika, że cebulkę dodałaś w trakcie składania ciasta w bochenek czyli tak jak ja dodałem ser i papryczki (składając, dodatki znalazły się wewnątrz). Możliwe, że cebulce było za ciemno i/lub za zimno wewnątrz bochenka :ROFLMAO: i postanowiła się poopalać w piekarniku. A tak poważnie, to sprawdzę sobie tę cebulkę, możliwe, że tak jak napisała Krystyna, przy jej dodawaniu lepsza będzie laminacja.
 

Elzunia

Well-known member
Kwi 8, 2011
5,180
593
113
.Dziekuje Krysiu za link.
Tak Guciu, zrobilam tak jak piszesz. Nastepnym razem przetestuje ten drugi sposob.