Chleb z sokiem pomidorowym na zakwasie

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
ja z takim robiłam, gdybym jeszcze raz miala robic, to bym dala tylko ten przecierany, a nei dawala w ogóle wody
icon_smile.gif
 

yenulka

Member
Lis 16, 2004
4,354
1
0
Malgosimi, zrobilam tak jak mowilas... dalam szklanke soku i tylko kapke wody.. bo mi sie za duzo maki sypnelo...

siedzi w amszynie, ciekawe co bedzie dalej :mrgreen:

pzdr
yenn
 

yenulka

Member
Lis 16, 2004
4,354
1
0
chlebek sliczny - pieknie wyrosl, ma zawodowe dziury.. tylko na drugi raz zrobie tak jak Agusia pisze a nie tak jak mnie podkusilo (dalam szklanke pomidorow i wcale wody), bo moj monz mowil ze za bardzo czuc smak pomidorow... ale ogolnie chleb mu smakuje i mam zielone swiatlo na robienie go czesciej :mrgreen:

pzdr
yenn
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
:oops: to ja Cię podkusiłam... sorry, może ja miałam jakiś cienszy ten przecier... no nie wiem - na zdjeciu nawet widać, ze ten mój chleb nie był zbyt mocno pomidorkowy...

ale dobrze, ze mimo to smakuje!
 

yenulka

Member
Lis 16, 2004
4,354
1
0
A nic sie nie stresuj :mrgreen: ja i tak zawsze kombinuje - potem najczesciej sie przekonuje ze i tak orginal byl najlepszy :mrgreen:

pzdr
yenn
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
Yenn, a Ty robiłaś Liski chlebek na piwie... coś czuję, że Twojemu menżowi by smakował
icon_smile.gif
Ma smak chleba, dziury emigranta, pyszną skórkę...
 

yenulka

Member
Lis 16, 2004
4,354
1
0
nie robilam jeszcze... mowisz ze by smakowal? ide czytac :mrgreen:

pzdr
yenn
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
myślę, że na bank. Zresztą chleb jest z Leparda i ma rekomendację Bajaderki ;)

dzięki zaparzaniu mąki mimo, że jest pszenny (lub pszenno-razowy) jest bardzo sprężysty, dziurowaty, w ogóle nie bułkowy.
 

Margot

Well-known member
Cze 24, 2005
16,676
517
113
no i zrobiony
fajnie się udał ,stygnie ,niekrojony jeszcze-pachnie mniam
ale nie będę go jadła ciepłego :shakingh: ,bo mnie jeszcze brzuch rozboli
bo już połowę,no prawie zjadłam na ciepło żytnio-jęczmiennego chleba Liski

Jutro na śniadanie będzie :mrgreen:
 

circir

Member
Paź 24, 2006
36
0
0
właśnie dziś mam zamiar zrobić ten chlebek bo wygląda apetycznie, zostawię na noc do wyrośńięcia, ciekawe co mi wyjdzie.
joannas @ 8 Feb 2006 napisał:
index.php?act=findpost&pid=239074Smaczny, pięknie wyrósł. Kolor zabójczy <!--emoid:mrgreen:--><!--endemo--> Pięknie pachniał pomidorami podczas wyrabiania, w gotowym chlebku ten aromat nie jest dominujący. Kolejny sprawdzony przepis. Polecam
 

circir

Member
Paź 24, 2006
36
0
0
no i upiekłam, robiłam go bez dodatku drożdzy, na samym zakwasie, dałam szklankę zakwasu, szklankę mąki pszennej razowej i resztę normalnej pszennej, chlebek wyszedł bardzo pulchny i puszysty z fajną skórką, ale nastęonym razem chyba będę musiała zrobić podwójną porcję bo chlebek sam rozpływa sie w ustach.
icon_razz.gif
 

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
Właśnie upiekłam. Po powrocie z pracy wrzuciłam co trzeba do maszyny, program &quot;ciasto zagniatane&quot; ,w maszynie rósł jeden raz. Upiekłam w piekarniku. Jest bardzo ładny, aczkolwiek mimo nacięcia trochę pękł od spodu. Pachnie zabójczo , jest pyszny na gorąco, obawiam sie jednak że nie będę miała szansy sprawdzić jak smakuje na drugi dzień....
Dałam 3,5 szkl mąki , w tym 1 szkl mąki żytniej. Nie miałam mąki kukurydzianej, posypałam pszenną chlebową. Będę piekła ten chleb bardzo często, to pewne.
 

Załączniki

  • chleb_z_sokiem_pomidorowym_001.jpg
    chleb_z_sokiem_pomidorowym_001.jpg
    1.2 MB · Wyświetleń: 0
  • chleb_z_sokiem_pomidorowym_002.jpg
    chleb_z_sokiem_pomidorowym_002.jpg
    1.1 MB · Wyświetleń: 0