Chleb z ziarnami

syso

Member
Gru 22, 2004
3,194
0
36
a.onek, ja bym eksperymentowala, zrob z pierwszego przepisu i ustaw wage ciasta na 750g. Na pewno nic sie nie stanie, a jak nabierzesz doswiadczenia i poznasz swoja maszynke, bedzie Ci latwiej
icon_biggrin.gif
I witaj na forum
icon_smile.gif
 

a.onek

Member
Sty 7, 2009
5
0
0
Mam, tylko on zapieka mi to co jest w misce, a nie to co wystaje i nie jestem pewna czy go nie za bardzo spiekę zamin przyrumieni się skórka?!
icon_rolleyes.gif
 

basik6

Member
Gru 29, 2008
87
0
6
Ja tez upiekłam i myślalam , ze od chleba wiejskiego nie ma nic lepszego - ale ten został oceniony w rodzince najwyżej jak dotad- będe powtarzać na 100%
 

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,669
2,967
113
Maczo, w przepisie kolejność jest okreslona, czyli jak zaleca producent. Przeważnie mokre na spód, mąka, na wierzch reszta. W połowie wyrabiania dałabym rozpuszczone masło. Przy tej ilości drożdży zapach nie powinien być aż tak wyraźnie wyczuwalny. Dałeś tyle, czy więcej?
icon_smile.gif
Mogły sie też nie przerobić do końca, czyli za krótko rosło ciasto.
Za duzo tu zmiennych i mnie sie na ogół nie sprawdzają chleby przygotowywane w maszynie od początku do końca. Rosną w różnym tempie i czasem niewyrosnięte zaczynają sie piec, albo przerastaja i wychodzi zapadły gniot. Jesli już chcę upiec maszynowo to tylko wyrabiam, pilnuję wyrastania i oddzielnie włączam na samo pieczenie. Najlepiej mi wychodzą wyrabiane w maszynie, pieczone w piekarniku.
Jest tu duzo wiadomości o technice wypieku, radzę postudiować. Niby woda, mąka i drożdże, ale wiedzy, ho ho.
icon_lol.gif
 

maczo1982

Member
Sty 4, 2013
5
0
0
Ok chlebek mi już wychodzi tylko trochę sie kruszy napiszcie co zmienić by tak nie było i czym najlepiej smarować chlebek żeby sie fajnie zarumienił
 

mirabbelka

Moderator
Członek ekipy
Gru 22, 2004
5,068
434
83
Może dajesz zbyt mało wody? Ale generalnie chleby pszenne drozdżowe mają taką tendencje.
Dlatego m.in. niektórzy pieka na zakwasie.

Chleby wyipiekane w automacie bez górnej grzałki, często są blade od góry. Przynajmniej ja mam takie doświadczenia. Co prawda upiekłam w maszynie tylko kilka chlebów i szybko przerzuciłam się na piekarnik.
Może ktoś z maszynowców lepiej Ci doradzi
icon_mrgreen.gif