chleb ziarnisty jak Was zachecić?

Doruśka

Member
Mar 28, 2006
5,233
0
0
chleb jest świetny,nawet bez masła
icon_smile.gif
mozna z tego upiec bułki, ja piekę w duzej keksówce,małej keksówce i wychodzą dodatkowo dwie bułki:)

1kg mąki tortowej
2,5 szkl płatków owsianych niebłyskawicznych
100g słonecznika'
100g dyni
0,5szkl siemienia lnianego
10dag drozdzy
1 litr ciepłej wody
2łyzki cukru
1,5 łyżki soli

drożdze rozpuścić z Wodą ,dodac cukier i odstawic na 10 minut
w tym czasie
wymieszać suche produkty ,potem wszystko razem
wysmarowac foremki,3 keksówki i wysypać bułka lub mąką, i niech rośnie w foremkach 1 godzinę,w piekarniku juz nie rośnie

piec około 1 godziny w 180stopni wyjąć z foremek goracy chleb,

na sobotę będę piekła,to dam zdjecie,ostatnio nie zdążyłam...
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Maryna

Moderator
Sty 5, 2006
7,979
0
0
Kojka, musi być to siemię? Nienawidzę...
Może zamiast siemienia dać wiecej słonecznika? To bym przeżyła ....
 

Musia

Member
Lis 14, 2005
489
0
0
ja pieke podobny tyle ze nie daje dyni, a siemie jak mam ochote to daje a jak nie to nie. Daje tez czasami otreby albo czosnek zmiazdzony.
 

Doruśka

Member
Mar 28, 2006
5,233
0
0
Maryna, ja tam nie wiem,bo zawsze tak piekę ;) powiem Ci tylko,ze tego siemienia nei czuć.mozę faktycznie czegokolwiek,albo moze nic? albo sezam?
wydaje mi sie,ze to dynia jest tutaj szczególnie istotna jeśli chodzi o smak:)
 

Bethan

Member
Maj 8, 2006
47
0
0
Ten przepis już gdzieś jest na forum. Ale potwierdzam - chleb fantastyczny, tylko trzeba wyczuć, ile dawać mąki, czasami trzeba więcej dosypać, niż mówi przepis.
 

Doruśka

Member
Mar 28, 2006
5,233
0
0
a moze i jest ten przepis:) ja go dostałąm od znajomej i umieściłąm np na GW. maki dodaję ile w przepisie,ciasto jest "rzadkawe" i klejace ,jak na racuchy mniej wiecej.
 

Bethan

Member
Maj 8, 2006
47
0
0
AgusiaH @ 11 Oct 2006 napisał:
index.php?act=findpost&pid=376593Na forum jest taki przepis, ale on ma chyba tylko nazwe podobna ;) :
Chleb ziarnisty z czarnuszka
Nie, jest dokładnie ten przepis, tutaj go znalazłam kilka miesięcy temu i piekłam wiele razy. Jest pod nazwą "Wyśmienity chlebuś", ale póki co, wyszukiwarka tylko dla wybranych, więc Wam nie znajdę
icon_sad.gif

Ale przez google wyskakuje, przepis był podany przez hihihiiiiiii 2 marca 2005.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

syso

Member
Gru 22, 2004
3,194
0
36
Nas to raczej trzeba zniechecac do pieczenia, bo my tu sie powstrzymac nie mozemy. Jak tylko chleb jest dobry i bedzie zdjecie, to bedzie popularny
icon_biggrin.gif