Ciasteczka wyciskane

sabinal

Member
Lip 6, 2007
730
0
0
Dziękuję za odpowiedzi. Skoro nie trzeba pół godziny to i ja spróbuję.
icon_lol.gif
 

weerka

Member
Maj 3, 2009
4,615
0
0
wczoraj robiłam te ciacha z masłem roślinnym i klapa -rozpłynęły się i w smaku były paskudne.
wniosek-można je robić widocznie tylko z masłem.
 

illy

Member
Lut 20, 2008
1,500
0
0
Hmm....nigdy nie uzywalam do tych ciasteczek czegos poza maslem, uwazam, ze to wlasnie maslo nadaje ten smak i zapach. Przykro mi , ze sie nie udaly
icon_sad.gif
moze sprobuj jeszcze raz ale tym razem z maselkiem.
 

mexikana

Active member
Sty 15, 2008
6,773
28
48
gruebel_2.gif
mi tez wychodzily za kazdym razem przepyszne, raz chyba robilam z margaryna i tez byly dobre
 

europa112

Member
Paź 28, 2004
1,551
0
0
Jeżeli zrobić dokładnie wg przepisu to mnie wyszła największa katastrofa w dziejach ciastkarstwa.!!!!
Tak się zastanawiam jak coś co jest pomieszane 1:1 (masło i mąka) ma utrzymać wyjściową formę. A jeszcze bardziej wprawia mnię w zdumienie ,że innym kucharzom to wyszło.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Margot

Well-known member
Cze 24, 2005
16,683
520
113
no , ja te ciastka piekłam dwa razy i zawsze były idealne , w wyglądzie i smaku , wyglądały jak na zdjęciu stronę prędzej
jedyne kłopoty miałam z wyciskaniem powideł ( choć zmiksowałam , to i tak jakieś tam skorki mi zatykały wyciskacz) bo takie daję zamiast marmolady ,a tak sama przyjemność w robieniu
zresztą na święta tez je zrobię
 

Xavierka

Member
Lip 13, 2009
137
0
0
Ten przpis przypomina mi trochę przepis na kruszkonę.

Myslę, że nie można tu żałować mąki. Wkrótce spróbuję te ciasteczka z margaryną Kasią.

Ciekawe czy można byłoby je połaczyć jakimś kremikiem o trwalszej konsystencji? - może kajmakową?
gruebel_2.gif
 

illy

Member
Lut 20, 2008
1,500
0
0
Hmmm... nie wiem czemu nie wychodzi, moje zawsze sa superowe. Mozna je dlugo trzymac. Ja zrobilam juz 2 tyg. temu i pewnie bede sie starala zeby zostalo choc troche do sylwestra. Smakowo sie nie zmieniaja, sa pyszne i rozplywaja sie w ustach nawet po kilku tygodniach. Moja mama skleja je jeszcze miedzy soba marmolada, ale mysle, ze jak sie da inna mase to tez bedzie ok.
 

Xavierka

Member
Lip 13, 2009
137
0
0
Piekłam je z duszą na ramieniu, ale się udały i znikają w ekspresowym tempie. Są pyszne i takie delikatniusie.
lecker.gif


W czasie robienia zastanawiałam się czy je się uciera ręcznie czy mikserem,
gruebel_2.gif
ale grzałam mikser.

Nie będę ich niczym przekładać, bo nie wkrótce będzie po nich historia.
icon_mrgreen.gif


Osobom, którym się one nie udały podpowiem jak uniknąć porażki. Jeżeli nie jest się pewnym czy wystarczająco mąki jest w cieście, to najlepiej wziąść odrobinkę tego utartego ciasta i włożyć go gorącego piekarnika na ok.5 minut, jeżli nasza próbka upiecze się dobrze czyli bez kałuży tłuszczu to znaczy,że można z reszty masy robić ciasteczka.A na prawdę WARTO
 

Załączniki

  • PC140002.JPG
    PC140002.JPG
    155.7 KB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

illy

Member
Lut 20, 2008
1,500
0
0
Nawet nie przypuszczalam, ze te ciasteczka zrobia az taka furore
icon_mrgreen.gif
 

weerka

Member
Maj 3, 2009
4,615
0
0
Illy zrobiłam je z masłem roślinnym ,bo miałam za mało prawdziwego a bardzo chciałam ich spróbować.
mam wielką ochotę na próbę nr.2 chociaż się troche boję.
spróbuję w weekend jako odmianę po pierniczkach ,bo mam już po uszy pierniczenia
icon_wink.gif


Xavierka dzięki!
anbetung.gif
 

Xavierka

Member
Lip 13, 2009
137
0
0
Ja je zrobiłam z Kasią i wyszły super i chyba drugim razem będę je kręcić ręcznie, bo nie mam sumienia dla miksera, który aż cały się zgrzał.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

weerka

Member
Maj 3, 2009
4,615
0
0
Margot,Mexikana,Xavierka czy mogłyby któraś z Was opisać krok po kroku jak robicie te ciastka?
dałam przepis koleżance która sporo piecze i dziś mi mówi ,że u niej też klapa
icon_sad.gif

miałam je piec jutro ale w takim wypadku nie chce ryzykować zanim nie wyeliminuję wszelkich ewentualnych błędów.
jak długo ucieracie masło ?
czy mąkę miksujecie czy tylko mieszacie?
jak długo pieczecie i w jakiej temperaturze?
wkładacie blaszkę do rozgrzanego czy do zimnego piekarnika?
acha i może jeszcze-jakich mąk używacie (typ,firma)?
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

illy

Member
Lut 20, 2008
1,500
0
0
Ja robie je tak:
ucieram wszystko mikserem, nie chce mi sie robic recznie, fakt w przepisie jest dlugie ucieranie, ale jak dziewczyny napisaly, ze ucierala krocej i tez wyszlo, to rowniez skrocilam czas. Maslo ucieram z cukrem pudrem az bedzie prawie biala masa, do tego wsypuje razem wymieszane maki, czekam az sie wszystko wymiesza i juz. Nakladam do szprycki i robie ciasteczka. Ostatnio zrobilam nie przez szprycke tylko przez taki "pistolet" do ciastek, ciezko , ale efekt sliczny. Make kupuje rozna, raz w aldi, raz w lidlu, a innym razem jeszcze w pennym czy realu(typ 405).
 

ewa1203

Member
Gru 13, 2008
181
0
0
a czy włożenia ciasta na jakieś pół godziny do lodówki (albo zostawienie go na dworze;) wpłynie jakoś negatywnie na ciasteczka? bo mi sie każde ciasteczka ze szprycy rozplywaja i pomyslałam, że może jak bedą dobrze schlodzone to wyjdą... co myślicie? jutro chce się za nie zabrac
icon_smile.gif