Ciasto czekoladowo-pomarańczowe pod chmurami (Nigelli)

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
Agniesiu,wystarczy sama skórka - i tak bedzie pyszny. Albo skorka i aromat
icon_smile.gif
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
Cieszę się Agniesiu! Mam też fajny przepis na błyskawiczne makaroniki limonkowo kokosowe, podac Ci?
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
Kurcze, w przepisie są jednak 2 łyżki maki (pomyliło mi się z kokosowymi pankejkami-naleśniczkami :oops: )
... ale ta maka moim zdanie w ogole nei jest istotna, mozna wsypac ryzową, migdałową (czyli zmielone migdaly) jakakolwiek białą - bo makaroniki mają śliczny kolor

2 duze białka
1/2 szklanki cukru
1,25 szklanki wiórków kokosowych
2 łyżki mąki
1/4 szklanki soli
1 łyżeczka zapachu waniliowego lub migdałowego
skórka starta z 2-3 limonek

Wszystko poza ekstraktem wymieszać i gotowac jak ptysie na małym ogniu ciągle mieszając. Trwa to ok 10 minut - az 'ciasto' nie zacznie odchodzic od scianek garnka. Dodac skórkę i zapach. Nakładać kuleczki na papier pergaminowy i piec 10 minut w 150 st
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
w kazdym razie mi bardzo smakuja te ciastka - no i bardzo ladnie wyglądają. A probowalas kokosowe niebo Marghe. Tam tez 2 lyzki maki, ktore bez problemu mozna czyms innym sypkim zastapic
 

Al_inka

Member
Wrz 13, 2004
2,109
0
0
Wczoraj jedliśmy czekoladowe Nigelli. To jest pyszne po prostu :mrgreen:
Wykonanie-starszego syna. On uwielbia gotować. I nie wiem czy było coś nie tak? Popękało w czasie pieczenia, ale potem nie opadło, nie było w nim zagłębienia . :
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
moje też jest dość wilgotne
icon_smile.gif
 

imamcia

Member
Lis 29, 2005
2,398
0
36
Zrobiłam w sobotę na prezent dla czekoladowego maniaka. Baaardzo smakowało. Ja dodałam zamiast kilieru pomarańczowego wiśniowego i było przepyszne! Czekoladowe, wiśniowe, wilgotne. A jajka z żółtkami ubiłam na parze, reszta wykonania zgodnie z oryginałem