Ciasto drożdżowe dla zapracowanych lub leniwych

hazo

Well-known member
Lis 13, 2005
8,347
1,423
113
Kombinuję, jak użyć masła zamiast oleju, na który mam minimalną tolerancję. Przed dosypaniem mąki dodam je mocno podgrzane, żeby mogło połączyć się z resztą składników i nie zestaliło za wcześnie. Brak smaku masła, to jedyne, czego mi w tym cieście brakuje.
Buko, a jakbyś użyła masła klarowanego, które bez lodówki szybko robi się miękkie.
I może zastosuj sposób wykonania pokazany tutaj: https://smaker.pl/przepisy-desery/p...ce=fb&utm_medium=link&utm_campaign=socialteam
Ja dałabym rozpuszczone masło klarowane, na to ciepłe mleko i po 2-3 godzinach w cieple chyba dałoby się bez problemu wymieszać.
mysli.gif
 
  • Dzięki
Reakcje: Buka

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,664
2,965
113
Pomysł dobry, Joanno, chociaż wydaje mi się, że ten olej nie bierze udziału w fermentacji i mogę masło dodać przed samym wyrabianiem z mąką. W każdym razie tak spróbuję.
A raszki to kratka, spotkałam się z tą nazwą w odniesieniu do drewnianej kratki na posadzce pod prysznicem. :)
 

qd

Well-known member
Sie 28, 2005
7,763
1,162
113
Raszki- tak u mnie w domu mówiło się na druciane podstawki pod gorące gary, pod świeżo upieczone ciasto; na drucianą wkładkę do piekarnika na której się stawiało naczynia do pieczenia i tak dalej. To mi wygląda na swoistą wersję słowa ruszt.
 
Ostatnia edycja:
  • Dzięki
Reakcje: Joanna

AnkaP

Well-known member
Sty 2, 2008
11,426
4,676
113
Moja sąsiadka raszki mówiła na bagażnik rowerowy, a to też, jakby nie było, druciana kratka :)