Ciasto pijana śliwka

Layla

Member
Kwi 20, 2005
2,869
1
0
To ciasto jest pycha wszystkim polecam, królowało u mnie na stole. To dla mnie numer na imprezy na równi z "Cycuszkami Murzynki". Gorąco polecam wszystkim !!!!
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Ja zawsze jak ktoś napisał "owcowa" to czytałam "owocowa" i się ciężko zastawawiam co to za cudo :dump: :mrgreen:
 

miranka

Member
Sie 16, 2005
415
0
0
Potwierdzam,to ciasto jest pyszne. U mnie to był hit zeszłych świat.
Podobny jest rodzynkowiec. Rodzynki moczy sie w alkoholu. Ale nie wiem, czy moge podac tu przepis, bo to z innego forum zaczerpnięty.
Pozdrawiam
Mirka
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
Biszkopt upieczony (cosik twardawy mi wyszedł )
Ale dam sobie z nim radę - więcej alkoholu najwyżej poleję żeby się dobrze napił :cheers:

Jutro będzie masą przełożony :mrgreen:
Śliwki mam z nalewki tzn. ona już skonsumowana same owoce zostały ;)
 

yenulka

Member
Lis 16, 2004
4,354
1
0
czy mnie slepego wzrok myli czy owcowej polewy nie ma w masach i tortach??

pzdr
yenn
 

belle

Member
Wrz 15, 2004
1,377
0
0
prosisz
fiesgrins.gif
icon_mrgreen.gif
icon_mrgreen.gif
masz
;)

owcowa polewa

Polewa czekoladowa
Łatwa w wykonaniu, domowa polewa czekoladowa, zastyga pięknie, jest gładka i lśniaca, gości na moich czekoladowych ciastach z powodzeniem zdobywajac serca gości.


składniki
2 łyżki stołowe margaryny lub masła
2 łyżki stołowe śmietany od 12% wzwyż (ja używam 12%)
4 łyżki stołowe cukru
2 łyżki stołowe kakao

sposób przygotowania
W rondelku rozpuścić tłuszcz, zestawić z ognia. Powolutku dolewać śmietanę, i szybko mieszać, żeby śmietanie nic złego się nie przytrafiło. Dodać cukier i kakao, ponownie wstawić na palnik, mieszać szybko do połączenia się składników. Smarować ciasto. Można wstawić ciasto z polewa do lodówki do szybkiego zastygnięcia, a można też trzymać je w temperaturze pokojowej.

dodatkowe informacje
Polewa jest prosta i smaczna, nie rozmazuje się, zastyga więc nie jest to żadna ciapa, tylko polewa jak marzenie:)
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

yenulka

Member
Lis 16, 2004
4,354
1
0
Belle, bardzo dziekuje :anbetung:

A jako moderator mas, pozwole sobie wstawic tam przepis na owcowa polewe - mam nadzieje ze owce nie maja nic przeciwko temu :mrgreen:

pzdr
yenn
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
Ciasto "gryzie się" w lodówce :mrgreen:

Biszkopta nie przecięłam, bo troche niski mi wyszedł...
Nasączyłam go ponczem herbacianym ;)

Śliwki z nalewki pociachałam na kawałeczki, dodałam do masy i położyłam na biszkopt.
Polewe zrobiłam z wody, kakao i cukru (proporcji nie podam bo na oko :mrgreen: )

"Sanepid" już był, sprawdził i powiedził, że pyszne ciasto :mrgreen:

:cheers:

Super krem :!: Myślę, że będę częściej taką masę robić ( i wariacje na temat - różne owoce ;) )
:anbetung:
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0

imamcia

Member
Lis 29, 2005
2,398
0
36
Kamila!
Zrobiłam dla Teściowej na urodziny w formie tortu! Ale miałam uciechę :mrgreen:
Zanim przełozyłam ciasto kremem to od kremu nie mogłam się oderwać, az mi sie w głowie zakręciło :cheers:
Wkleję zdjęcia, ale bez dekoracji, bo mi baterie padły w aparacie. Krem zmodyfikowałam, zamiast kakao, dodałam rozpuszczona moją ulubioną gorzką czekoladę. PYYYCHA!