Ciasto porzeczkowe z bezą

ewa1203

Member
Gru 13, 2008
181
0
0
przepyszne :D

spód jest świetny, ostatnio wykorzystany jako spód pod masę z jabłek
icon_smile.gif


POLECAM
 

Akulka

Member
Gru 28, 2005
29,115
0
0
Ja robiłam już z porzeczkami i z wiśniami. Nie mogę się zdecydować, która wersja bardziej mi smakuje
gruebel_2.gif
icon_mrgreen.gif
 

neteczka

Member
Lip 29, 2011
2,130
0
0
Dziś upiekłam szarlotkę wykorzystując to ciasto kruche(tak jak poprzednio dałam 50g smalcu i 200g margaryny)
Ciasto wyszło niesamowicie kruche i pyszne
anbetung.gif
A w połączeniu z kwaskowymi papierówkami to już niebo w gębie
mniam.gif
 

Akulka

Member
Gru 28, 2005
29,115
0
0
Ot i powstało kolejne wieloowocewe/wielosezonowe vel całoroczne na cieście kruchym tym razem
icon_wink.gif
 

Elzunia

Well-known member
Kwi 8, 2011
5,180
593
113
I ja robie to ciasto od wielu lat ale moje jest takie "na codzien" a wersja Oliweczki taka troche elegantsza (to dodatek bezyi rozdzielonych kolorow).
Moj spod to:
25 dkg maki,
12 dkg masla (albo margaryny),
8 dkg cukru pudru,
cukier waniliowy,
2 zoltka,
1 lyzeczka proszku do pieczenia,
1 lyzka mleka
i starta skorka z 1 cytryny
Starta skorka z cytryny nadaje fajny smak i zapach.
Podpiekam spod na jasno zloty kolor, wyciagam i klade na to cienka warstwe marmolady z czerwonej porzeczki. Nastepnie ubijam piane z 4 bialek z 15 dkg cukru pudru mieszam piane z 30 dkg oczyszczonej czerwonej porzeczki wykladam na podpieczone ciasto z marmolada i znowu do piekarnika (temp.180 st), podpiec na zloty kolor i to wszystko. Ciasto proste, szybkie i smaczne. jest kwaskowate , nadaje sie szczegolnie na upaly.
Moja wersja jest dobra dla tych, ktorzy wola cienkie spody.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

margarett

Member
Wrz 14, 2007
607
0
16
Akulka @ 18 Jul 2012 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1319927Ja robiłam już z porzeczkami i z wiśniami. Nie mogę się zdecydować, która wersja bardziej mi smakuje
gruebel_2.gif
icon_mrgreen.gif
neteczka @ 19 Jul 2012 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1320058U mnie wygrała z wiśniami
lecker.gif
Ja również mam ochotę upiec to pyszne ciasto z wiśniami, tylko zastanawiam się czy trzeba wtedy do wiśni dodać wiecej bułki tartej, niż do porzeczek? (czasami wydrylowane wiśnie puszczają trochę soku, a nie chciałabym żeby coś się stało z bezą
icon_mrgreen.gif
)
 

neteczka

Member
Lip 29, 2011
2,130
0
0
margarett @ 25 Jul 2012 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1322477Ja również mam ochotę upiec to pyszne ciasto z wiśniami, tylko zastanawiam się czy trzeba wtedy do wiśni dodać wiecej bułki tartej, niż do porzeczek? (czasami wydrylowane wiśnie puszczają trochę soku, a nie chciałabym żeby coś się stało z bezą
icon_mrgreen.gif
)
Ja robiąc z wiśniami zamiast bułki tartej daję 2-3 łyżki kisielu wiśniowego.Fajnie zagęszcza wyciekający sok
daumen.gif
 

margarett

Member
Wrz 14, 2007
607
0
16
O dziękuję, tak zrobię. Następna w kolejce będzie wersja z papierówkami
daumen.gif
 

margarett

Member
Wrz 14, 2007
607
0
16
Zrobiłam z cytrynówkami, ale nie smakowało mi tak bardzo, jak z porzeczkami, takie zwykłe mi się wydawało. Z wiśniami wypróbuję dopiero w następnym sezonie na wisnie.
 

margarett

Member
Wrz 14, 2007
607
0
16
Akurat są porzeczki, to piecze się właśnie u mnie po latach to pyszne ciasto
lecker.gif