Ciasto z gruszkami

tudik

Member
Paź 29, 2004
550
4
18
ciasto kruche:
1 szkl maki
1/2 lyzeczki proszku do pieczenia
szczypta soli
1/4 kostki masla
1 zoltko
2-3 lyzki lodowatej wody

ciasto orzechowe:
2.5 dag startej gorzkiej czekolady
2 jajka
2 duze lyzki cukru
5 dag mielonych orzechow(wloskich, laskowych, migdalow-co kto lubi)
1 lyzeczka cynamonu
1/2 sloiczku kwasnego dzemu

wierzch:
1 szkl slodkiej smietanki
cukier waniliowy
duza puszka gruszek
2 lyzeczki zelatyny
1 lyzka soku cytrynowego

Zagniesc kruche ciasto, wylepic tortownice(26 cm), schlodzic.Upiec na zloty kolor(180 C, 15min)
Ubic bialka, dodac cukier, zoltka, starta czekolade, orzechy i cynamon.
Podpieczone ciasto cienko posmarowac dzemem, wylac ciasto orzechowe i piec dalej okolo 25 min. Ostudzic.
Ubic smietanke z cukrem waniliowym, posmarowac nia ciasto. Na niej ulozyc promieniscie odsaczone gruszki.Glazurowac galaretka z 1 szkl soku gruszkowego, zelatyny i soku cytrynowego.Schlodzic.
 

wiosna

Member
Mar 23, 2005
1,502
0
0
Zrobie to ciasto. Skladniki mi pasuja i mysle ze bedzie dobre.
Question : czy ta smietanka to ma byc zwykla czy taka na (bita smietane)
 

tudik

Member
Paź 29, 2004
550
4
18
kremowka czyli double cream-uwazaj tylko jak bedziesz ja ubijac,bardzo latwo ja przebic.ja czesto dodaje do double odrobine single.
 

tudik

Member
Paź 29, 2004
550
4
18
kamila, robisz galaretke ze szklanki soku gruszkowego, zelatyny i soku cytrynowego-jak sie lekko zetnie pedzelkujesz galaretka gruszki. jak zrobisz wiecej galaretki, to mozesz ja wylac na gruszki i tez bedzie ok.osobiscie wole jak warstwa galaretki jrst taka cieniutka.
 

tudik

Member
Paź 29, 2004
550
4
18
pewnie , ze tak! z tym tylko , ze kremowka u mnie jest naprawde bardzo tlusta i nie podchodzi woda za zadne skarby-moze sprobuj dodac troche usztywniacza do smietany. pamietam , ze nasza kremowka jednak bez usztywniacza zawsze podchodzila woda.
 

kamila

Moderator
Członek ekipy
Wrz 13, 2004
11,874
0
0
Zrobiłam w blaszce do tarty.

Wyszło pyszne, polecam

Tylko jedno ale - następnym razem pokroję gruszki w plasterki, będzie się łatwiej kroiło.
Niestety nie mam zdjęcia kawałka
icon_sad.gif


1189.jpg