creme brulee ku chwale palnika! :)

joannas

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
13,025
0
0
Caritko, ale dlaczego? To najprostsza i naszybsza forma poinformowania moderatora, że cos jest nie tak. Sama jestem wdzięczna za takie raporty. Nie da się sledzić szczegółowo każdego tematu.
icon_frown.gif
 

marghe

Member
Lis 1, 2004
28,999
1
0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Caritka

Member
Mar 14, 2005
10,541
0
36
kleinschatz @ 9 Sep 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1023478
cry_1.gif

Z powodu administracajnych rozmöw möj post jöz bardzo w tyle.
A ja creme brulee uwielbiam, ale czy warto taki palnik tylko poto kupowac?
Czy do jeszcze innych pysznychrzeczy mozna go uzywac?
Kleinschatz - przepraszam
cvety.gif

Jesli chodzi o palnik, specjalnie tez nie kupowalam.
"Podwedzilam" Mezowi taki https://www.cincin.cc/index.php?s=&show...st&p=104469 i tez sie sprawdza
icon_wink.gif

Gdzies, kiedys tu na forum, ktos pisal, ze palnikiem do kremu, mozna opalac cebule i chyba papryke,
ale nie jestem zbyt pewna, bo to bylo juz dawno, jak wyczytalam.
-Ale pewnie tez sie da
icon_wink.gif


joannas @ 9 Sep 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1023479Caritko, ale dlaczego? To najprostsza i naszybsza forma poinformowania moderatora, że cos jest nie tak. Sama jestem wdzięczna za takie raporty. Nie da się sledzić szczegółowo każdego tematu.
icon_frown.gif
Joasiu, nie czuje takiej potrzeby.
Jesli ja nie nacisne, zrobi to ktos inny, a jesli na prawde cos bardzo mnie razi, poprostu pisze na forum
icon_wink.gif
 

migotkaa

Member
Kwi 20, 2010
7
0
0
kleinschatz @ 9 Sep 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1023478
cry_1.gif

Z powodu administracajnych rozmöw möj post jöz bardzo w tyle.
A ja creme brulee uwielbiam, ale czy warto taki palnik tylko poto kupowac?
Czy do jeszcze innych pysznychrzeczy mozna go uzywac?
Oprócz karmelizacji cukru możesz go jeszcze używać do rozpuszczania sera na potrawach, do przypiekania mięs (chrupka skórka mięsa, drobiu, ryb), zdejmowania skórki z pomidorów, szybkiego rozpuszczania czekolady...
 

migotkaa

Member
Kwi 20, 2010
7
0
0
Caritka @ 9 Sep 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1023400
dziunia @ 9 Sep 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1023386
Creme brulee pracochłonny? Albo reklamujesz firmę Rians albo nie robiłaś pracochłonnych deserów.
Dziuniu, to chyba nic zlego, ze dziewczyna pisze, z jakiej firmy ten krem jest pyszny.

Nie rozumiem Waszego oburzenia.
Prosty to moze jest dla starych kuchennych wyjadaczy. mi albo wychodzi za rzadki i nie chce sie zapiekac albo robią się grudki. ciesze sie ze gotowanie masz w malym palcu ale nie wsyscy sa tacy utalentowani jak Ty, droga Dziuniu.

Czy jak napisze ze lubię jeść Snickersy i popijać colą albo ze najlepsze frytki na świecie są w McDonaldzie to tez będzie kryptoreklama??? Czy na forum o jedzeniu nie wolno napisać co się lubi jeść?? i żeby to napisac trzeba mieć co najmniej 100 postów, bo inaczej nie wypada???

Caritko, dzięki za głos obrony, nie dajmy się zwariować...
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

gin

Member
Sty 25, 2010
40
0
0
Hmm... Kupnego nigdy nie jadłam, raz dostałam w pracy taki z cukrową skorupką, a w domu zrobiłam z karmelizowanym rabarbarem (bo palnika brak). Najbardziej mi z tego smakował... Rabarbar właśnie
icon_razz.gif
Ot, upieczona kremówka. Jakoś nie mogę się przekonać do tego deseru. Są dużo smaczniejsze rzeczy, które można zrobić ze śmietanki
icon_smile.gif


Bez cukru wyglądał tak:

DSCF1407.jpg

 

kini1812

Well-known member
Mar 20, 2008
7,644
672
113
podnoszę temat CB, gdyż iż ponieważ zanabyłam dzisiaj w biedronie zestaw do tegoż deseru (4 ramekiny i palnik) za kwotę 39,99 polskich złotych i w końcu będę mogła go przyrządzić
fiesgrins.gif
fiesgrins.gif
fiesgrins.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Kiiri

Moderator
Wrz 30, 2007
3,567
0
0
Kiniu, jak dla mnie palnik i ramekiny to najlepszy zakup zeszloroczny. Dzis wlasnie zajadamy sie cytrusowym creme brulee z przyprawami korzennymi
lecker.gif
 

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0

Kiiri

Moderator
Wrz 30, 2007
3,567
0
0
Ku pamieci
icon_mrgreen.gif
zrobilam brulee Malgosimi z dodatkiem startej skorki z 1 cytryny i 2 plaskich lyzek lawendy - pycha (smietanka 30% bo inszej u mnie nie sprzedaja). Pieklam w 150C w kapieli wodnej ze 20-25 min.

lavender_creme_brulee.JPG
 

Załączniki

  • lavender_creme_brulee.JPG
    lavender_creme_brulee.JPG
    105.8 KB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator: