Cukinia "curry"

Layla

Member
Kwi 20, 2005
2,869
1
0
Pyszna, naprawdę pyszna cukinia, już na drugi dzień po przygotowaniu. Przepis mój, własny pomysł
banana.gif
, inspiracje od miłej Pani sąsiadki.
Polecam wszystkim gorąco, bo warto spróbować, mniam
mniam.gif
lecker.gif

Ja podaję składniki na zalewę na 8 szt. pięknych dorodnych cukiń.
1,5 - 2 szklanek octu,
6 szklanek wody,
1,5 - 2 szklanek cukru (próbowac
icon_wink.gif
),
1 szklana oleju,
2 płaskie łyżki soli
1 przyprawa curry ok. 20 g,
garść ziaren jałowca, (ew. ziele angielskie)
listki laurowe ( na tzw. oko),
ew. parę ząbków czosnku.

Cukinię obrać i pokroić na cieniutkie plasterki jak na mizerię. Składniki na zalewę zagotować. Cukinię umieścić a tak naprawdę upchać i zalać przestygniętą zalewą. Zakręcić mocno i pasteryzować przez ok. 30 minut. Następnie obrócić "do góry nogami" i poczekać jeden dzień. Następnego dnia jeden słoik otworzyć do degustacji i zjeść troszkę a do tego kanapka z szyneczką,i nie potrzeba nic więcej, mniam Polecam gorąco. Resztę słoików zanieść do piwnicy i czekać do zimy - będzie jak znalazł
icon_wink.gif

Słoików wyszło mi 12 0,5 litrowych z tymże jeden zaraz zjedliśmy. Reszta poszła do piwnicy, żeby nie kusiła.
Zdjęcia w zimie.

Ostatnią edycję dokonał moderator:
  • Like
Reakcje: Nalle_Marta

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Contributor
Lis 28, 2005
29,986
573
113
Super pomysł. Muszę go koniecznie wykorzystać - jeszcze kilka ładnych cukinii dojrzewa w ogródku...
icon_smile.gif

Layla

Member
Kwi 20, 2005
2,869
1
0
Ciesze się, ze Ci się pomysł podoba, bo cukinia jest naprawdę mniamuśna. Mam tylko nadzieję, że zalewy będzie w sam raz, nie za mało nie za dużo, to wszystko zależy od tych cukinii jakie kupisz. Ja miałam naprawdę wielgachne cukinie
icon_wink.gif

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Contributor
Lis 28, 2005
29,986
573
113
Ja lubię malutkie cukinie, takie nieco większe od ogórków - nie trzeba ich wtedy ani obierać, ani wypestkowywać.
icon_smile.gif

Layla

Member
Kwi 20, 2005
2,869
1
0

trzkasienka

Member
Wrz 15, 2005
4,188
0
0
mi wyszlo 11 malych sloiczkow. Posiekalam tak, jak na mizerie i nie wiem czy to nie bylo za cienko- ale trudno... u mnie ogorki na mizerie sa niemal przezroczyste
icon_wink.gif

zalewe zrobilam w proporcjach 1:4 (ocet:woda)

i teraz pytanie techniczne- to nie jest salatka?
gruebel_2.gif
to jak to jesc? na ta wspomniana kanapke obok szynki?
gruebel_2.gif
zahnlos.gif

Layla

Member
Kwi 20, 2005
2,869
1
0
trzkasienka @ 25 Sep 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=590228mi wyszlo 11 malych sloiczkow. Posiekalam tak, jak na mizerie i nie wiem czy to nie bylo za cienko- ale trudno... u mnie ogorki na mizerie sa niemal przezroczyste
icon_wink.gif

gruebel_2.gif
gruebel_2.gif
zahnlos.gif
No jak sałatkę, nie na kanapkę, tylko obok
icon_mrgreen.gif

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Contributor
Lis 28, 2005
29,986
573
113
trzkasienka @ 25 Sep 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=590228mi wyszlo 11 malych sloiczkow. Posiekalam tak, jak na mizerie i nie wiem czy to nie bylo za cienko- ale trudno... u mnie ogorki na mizerie sa niemal przezroczyste
icon_wink.gif

gruebel_2.gif
gruebel_2.gif
zahnlos.gif
Podoba mi się odruch - zrobić, a potem się zastanawiać, jak to jeść !
icon_mrgreen.gif
rofl.gif

Też tak czasem mam....
icon_mrgreen.gif

trzkasienka

Member
Wrz 15, 2005
4,188
0
0
dziadek mnie uraczyl tymi cukiniami, wielkimi jak maczugi- zawsze mu powtarzam, by nie dopuszczal do takiego ich rozrosniecia
dontknow.gif
na nas dwoje to 1 nam starczy na obiady na caly tydzien, wiec musze zawsze kombinowac, co z nimi. W zeszlym roku zrobilam salatke z cukini z forum, ale nikomu nie podpasowala
icon_frown.gif
i zawartosc skonczyla w koszu.... w tym roku zrobilam zatem ta cukinie w curry...
icon_wink.gif

Layla

Member
Kwi 20, 2005
2,869
1
0
trzkasienka @ 26 Sep 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=590679dziadek mnie uraczyl tymi cukiniami, wielkimi jak maczugi- zawsze mu powtarzam, by nie dopuszczal do takiego ich rozrosniecia
dontknow.gif
na nas dwoje to 1 nam starczy na obiady na caly tydzien, wiec musze zawsze kombinowac, co z nimi. W zeszlym roku zrobilam salatke z cukini z forum, ale nikomu nie podpasowala
icon_frown.gif
i zawartosc skonczyla w koszu.... w tym roku zrobilam zatem ta cukinie w curry...
icon_wink.gif
Jezu!
icon_eek.gif
No teraz to mnie wystraszyłaś.
gruebel_2.gif
A jak Ci nie spasuje i tym razem, to będziesz mnie przeklinać ?
icon_wink.gif

Powiem jedno:nam bardzo spasowała
icon_biggrin.gif
- Z ciężkim sercem mężuś zaniósł ją do piwnicy....
icon_mrgreen.gif

Layla

Member
Kwi 20, 2005
2,869
1
0
Otwarłam niedawno swoją, no dla mnie bomba, mniam. Pozarliśmy ten słoik w zawrotnym tempie, jak tak dalaje pójdzie to po cukini nie bedzie śladu.
icon_lol.gif

KAROTKA

Member
Maj 27, 2007
1,245
0
0

katarzynka

Member
Wrz 13, 2004
1,003
0
0
zrobilam
icon_biggrin.gif
wyszlo mi 6 sloikow. sporo zalewy zostalo to przelalam do butelki i tez zapasteryzowalam - jak zbiore cukinie z dzialki to dorobie jeszcze kilka sloikow.
icon_wink.gif

a jutro jeden otworze, to napisze jak smakowalo
icon_biggrin.gif

katarzynka

Member
Wrz 13, 2004
1,003
0
0
no i otworzylam
icon_biggrin.gif
w smaku ... ciekawe, ale smaczne
icon_biggrin.gif
dalam tylko 1,5 szklanki octu, ale to i tak jak dla mnie za duzo. nastepnym razem dam niepelna szklanke.