cytrynówka*

Justyna77

Member
Wrz 28, 2009
125
0
0
Własnie zrobiłam-kolejny juz raz:) To jest hicior-pyszna,rozgrzewająca i najważniejsze-nie trzeba na nią czekac miesiącami;) Aha-dałam mniej cukru-tak ok 300 g.
 

marti13

Member
Gru 23, 2009
3
0
0
od kiedy spróbowałam pierwszy raz tego trunku, na stałe zagościł na wszystkich imprezach i znajomi żyć mi nie dają jak nie zrobię cytrynówki. Latem smakuje wybornie mocno schłodzona, a zimą super rozgrzewa. Też daję trochę mniej cukru, albo łączę z miodem.
jeszcze raz dzięki za przepis
icon_smile.gif
 

imamcia

Member
Lis 29, 2005
2,398
0
36
Ale się cieszę, że smakuje! Róbcie, róbcie Dziewczyny:) Ja przyzwyczaiłam swoich znajomych i przyjaciół, ze MUSI byc u mnie choć kieliszeczek na rozgrzewkę cytrynówki:) A faktycznie schłodzona jest super!
Z cukrem jak pisałam, można sobie regulować w zależności od preferencji, czy ktoś lubi bardziej czy mniej słodkie:)
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Idę robić....
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Szczęśliwie mnie tknęło, i spróbowałam tej skórkowej wody.
Gorycz wykręciła mnie na lewą stronę. Wylałam to.
Syrop zrobiłam na wodzie, dodałam też kawałek imbiru. Potem sok i wódka. Całość już w butelce, zapowiada się całkiem interesująco.
 

kawazmlekiem

Moderator
Członek ekipy
Mar 19, 2005
37,849
6
38
Ciekawe czemu. Ja skórkowej wody nie próbowałam, ale nalewka w ogóle nie ma w sobie goryczy, więc albo skórkowa woda nie była gorzka, albo gorycz zniknęła pod wpływem cukru i soku z cytryny.
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Nie jestem pewna, czy zrobiłam jak trzeba? Po prostu umyłam dobrze cytryny, wycisnęłam, skórki pkroiłam i ugotowałam.

Możliwe, że cukier u Ciebie jakoś potem zneutralizował gorycz
gruebel_2.gif
ale u mnie sama skórkowa woda smakowała alarmująco i bałam się ryzykować.
w każdym razie wyszło bardzo smaczne, bo próbowaliśmy tej odrobiny, co się nie zmieściła do butelki. Reszta niech sobie trochę postoi , ale już widać, że smak będzie dobry
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Widać dobrze
icon_mrgreen.gif

Może ja niepotrzebnie jej spróbowałam - następnym razem trochę dodam i zobaczę, jak to wyjdzie.
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
A długo te skórki gotowałaś? Bo tam napisano "zagotowujemy" więc ja tylko do zagotowania i wyłączyłam - nie próbowałam samej wody ale w gotowym wyrobie smaku żadnej goryczy nie było.
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Nie, Cinko, właśnie tylko chwilę, aż woda zawrzała.
Może tak miało być i w gotowym wyrobie faktycznie to się jakoś neutralizuje, ale jak mówię- sama woda gorycz miała potężną i się nie zdecydowałam.
Ale nie narzekam- i bez tego wyszło bardzo dobre
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
I to najważniejsze
fiesgrins.gif

Wiadomo że cytryna swoją gorycz ma ale może też różne gatunki mają różną? W każdym bądź razie ja kiedyś swój ekstrakt z cytrynowych skórek wywaliłam - taki był gorzki!
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
A tak to proszę Państwa wygląda.
I świetnie smakuje do tego
icon_mrgreen.gif


cytryn_wka.JPG
 

Załączniki

  • cytryn_wka.JPG
    cytryn_wka.JPG
    122.5 KB · Wyświetleń: 0

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Nie dość, że nie mogę spać, to jeszcze takie zdjęcia. Mi - jesteś mistrzynią. Idę po moją nalewkę, też dobrą, chociaż nie cytrynową. A tę wypróbuję zaraz po świętach.
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Bardzo mi miło Seniorko, że Ci się podoba zdjęcie
icon_smile.gif

Cytrynówka naprawdę warta jest wypróbowania.
 

Neit

Member
Mar 14, 2006
116
0
0
Kolejny mój wyrób na Sylwestra (zapowiada się wielkie pijaństwo
icon_mrgreen.gif
)

Smaczne to całkiem, a podejrzewam, że po schłodzeniu będzie jeszcze lepsze. Wszystko mi się nie zmieściło do butelki więc pewnie zdegustuję jak tylko nieco się schłodzi.

Nie miałam spirytusu więc na Finlandii robione (dałam jak najmniej wody do skórek żeby mocno nie rozcieńczać) ale i tak ma "powera". Ten wywar skórkowy rzeczywiście gorzki, ale cukier tą gorycz dość mocno złagodził. Ale też podejrzewam, że cytryny mogą być różne.

To bardzo zdrowe musi być na przeziębienie, co nie? Tyle witaminki C i jeszcze % do dezynfekcji
icon_mrgreen.gif


Ślicznie dziękuję za przepis
cvety.gif
 

gadekk

Member
Sty 8, 2010
2
0
0
mam takie nietypowe pytanie - czy ta Nalewka może się... Zepsuć? Robię ja bardzo często, zwykle znika po tygodniu, ale zostały mi 2 butelki, i czuje jakoby było zepsute... Czy to może tak dojrzewa?
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
A po czym wnioskujesz, że się zepsuła? Jakie są objawy?