Czekoladki z nadzieniem pomarańczowo-kardamonowym

aga9999

Member
Sie 22, 2006
974
0
0
Pomysł na nie zaczerpnęłam z tej strony. Trudno mi określić proporcje, gdyż robiłam trochę na oko.

Składniki na około 30 czekoladek (24 małe serca, 6 diamencików):

* około 300g gorzkiej czekolady,
* około 100ml śmietanki kremówki 30%,
* 5 owoców kardamonu zielonego,
* 2-3 łyżki rumu (wg gustu),
* skórka starta z 1 pomarańczy.

1. 1-1,5 tabliczki czekolady połamać na drobne kawałki (polecam tłuczek do mięsa) i rozpuścić na parze.
2. Przy pomocy pędzelka wysmarować dokładnie foremki czekoladą. Odstawić do lodówki na kilka minut.
3. Powtórzyć punkt 2.
4. 150g czekolady rozdrobnić podobnie jak w punkcie 1.
5. Śmietankę zagotować razem z ziarenkami kardamonu. Zdjąć z ognia, przefiltrować i połączyć z czekoladą. Mieszać, aż do całkowitego rozpuszczenia się czekolady. Dodać rum oraz skórkę z pomarańczy (ponieważ aromat korzenny był wg mojego gustu mało wyrazisty, dodałam jeszcze solidną szczyptę świeżo roztartych w moździerzu ziaren kardamonu).
6. Napełnić foremki nadzieniem (do 3/4 pojemności). Następnie przykryć nadzienie warstwą rozpuszczonej czekolady. Zebrać nadmiar np nożem. Wstawić do lodówki. Gdy stwardnieją (nie trwa to długo) wyjąć z foremki i gotowe.

czekoladki1.jpg

czekoladki2.jpg
 

Załączniki

  • czekoladki1.jpg
    czekoladki1.jpg
    108.5 KB · Wyświetleń: 1
  • czekoladki2.jpg
    czekoladki2.jpg
    87 KB · Wyświetleń: 1
Ostatnią edycję dokonał moderator:

aga9999

Member
Sie 22, 2006
974
0
0
Margot jesteś jak błyskawica
icon_biggrin.gif
Dziękuję i polecam bo są pyszne
 

aga9999

Member
Sie 22, 2006
974
0
0
Tak to jest coś jadalnego oczywiście. Na blisterze. Ale jednorazowe. Oczywiście blister mogę użyć ponownie ale już nie będzie nadruku.
Blister to jest coś takiego jak foremka z bombonierki. Tylko zastanawiam sie teraz czy w tych foremkach nie ma wgłębień na palce, żeby łatwiej można było wyjąć... nie pamiętam.
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
I po co ja otwierałam tego linka, po co??
ugly_08.gif
 

moni20

Member
Lis 18, 2007
3,319
1
0
podoba mi sie ten przepis ... tak sobie mysle moze zrobic w takich malutkich papilotkach ?? bylo by dobrze ??
 

aga9999

Member
Sie 22, 2006
974
0
0
Moni20
icon_biggrin.gif
nie trzeba do nich foremek.
Można poczekać aż nadzienie zgęstnieje (w lodówce), uformować z nadzienia kulki, zanurzyć w czekoladzie. Będą gotowe jak czekolada stwardnieje
icon_biggrin.gif

 

moni20

Member
Lis 18, 2007
3,319
1
0
wlasnie robie, zrobilam kuleczki, chlodza sie w lodowce
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

moni20

Member
Lis 18, 2007
3,319
1
0
Zdjecie robilam wieczorem chcialam rano zrobic ladnejsze, bo w koncu lepsze swiatlo ale niestety nie ma juz co fotografowac ... one sa pyszne !!