Czekoladowe marzenie

Agata

Member
Paź 7, 2005
1,214
1
0
Elu no i ja dołączam się do pochwał dla tego pysznego ciasta :anbetung: Spód zrobiłam z braku orzechów i czekoladowych herbatników na zwykłych petitkach, ale kiedy tylko dorwę orzechy na pewno zrobię tak jak w oryginale, bo będzie lepszy. A masa czekoladowa wyborna! A ha i moje ciasto jest malutkie, bo robione w tortownicy 26 cm (z braku mniejszej :roll: )
Ciasto_czekoladowe.jpg
 

imamcia

Member
Lis 29, 2005
2,398
0
36
Oj, chodzi za mną to marzenie, chodzi i cóś mi się zdaje, że nie na darmo :mrgreen: .
Zachęcacie mnie skutecznie. !!!!
 

hazo

Well-known member
Lis 13, 2005
8,343
1,415
113
CYTATZachęcacie mnie skutecznie. !!!!
Nade mna, to te Baby sie wprost znecaja dajac kolejne posty w temacie i zdjecia ;) :oops:
No to i ja się dołożę :lol:
Marzenie wlane przed chwilką do formy (jutro nie będzie okazji, żeby zrobić zdjęcie)

0605292252426ik.jpg


A tu jeszcze na dokładkę rodzynkowiec (też dopiero zrobiony)

0605292253352co.jpg


Jutro będą na nim jakieś ozdóbki i okolicznościowy napis, bo to na 3 urodziny mojego wnuczka.
 

hazo

Well-known member
Lis 13, 2005
8,343
1,415
113
Elu, powiem szczerze, że po zjedzeniu po kawałku rodzynkowca, który występował w roli głównej ze świeczkami i stosownym napisem (a wyszedł mi olbrzymi), córka postanowiła połowę czekoladowego marzenia zanieść do pracy, żeby uczcić swoje imieniny, a połowę zamroziłyśmy na inną okazję.
Ale, jak okrawałam nożem naokoło tortownicy, żeby go wyjąć, to spróbowałam to co zostało na brzegach i dla mnie bomba :!: Bardzo mi się podoba, taki tort bez ciasta, odpada pieczenie biszkoptów, placków, nasączanie itp. I pracy przy nim praktycznie bardzo mało. Czekoladę rozpuściłam w mikrofalówce (użyłam 300g - 55% i 100G - 70% dla wzmocnienia smaku), śmietanę ubił mikser i po robocie.
Mam nadzieję, że taki zamrożony też da się zjeść :mrgreen:
Bardzo dziękuję za przepis. Wejdzie na stałe do mojego repertuaru.
 

mariquita

Member
Gru 2, 2005
28
0
0
Mam pytanie, czym moze byc spowodowane ze masa autorki jest taka ciemna niemal czarna, moja wyszla jasna taka jak u Agaty, pewnie smak ten sam ale ten kolor za mna chodzi... czy to moze byc spowodowane rozna czekolada?
 

Noemi

Member
Lut 6, 2007
139
0
0
Witam serdecznie! Nigdy nie ubijałam białek nad parą, czy one rzeczywiście dadzą się ubić na sztywno?
Przepraszam za to pytanie, ale kto pyta nie błądzi. Bardzo mnie kusi to ciasto i to jeszcze po
tylu pozytywnych komentarzach. Noemi
bussi.gif