Domowy pasztet świąteczny

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Cieszę się, że Ci smakował mimo tych modyfikacji. Ja jednak obstawałabym przy niewędzonej słonince, ale jak był dobry, to widocznie się mylę.
 

Maria z Łeby

Well-known member
Gru 26, 2006
34,922
1,509
113
Tyle ochów i achów, że trudno się oprzeć - zrobiłam, aktualnie studzi się. Trochę spróbowałam, bo jakże inaczej i mogę
tylko potwierdzić słowa poprzedniczek - zapowiada się pysznie
lecker.gif
. Moja rada - Dziewczyny uważajcie ze solą,
bałam się, że będzie za mało słony, ale okazuje się, że chyba nie. A dla Seniorki
cvety.gif
anbetung.gif
.
 

fixat

Member
Cze 26, 2008
5
0
0
Proszę o orientacyjne podanie ile soli w końcu ma być i pieprzu. Tylko tyle, żeby nie przesolić i nie prze..dobrzyć.
 

Maria z Łeby

Well-known member
Gru 26, 2006
34,922
1,509
113
Nie mierzyłam ilości soli ani pieprzu, przyprawiaj ostrożnie, jeśli stwierdzisz, ze brakuje soli tzn., że jest ok. Tyle ode mnie,
zapewne Dziewczyny udzielą Ci bardziej wyczerpujących uwag.
 

Ananke

Member
Lip 27, 2006
312
0
0
Jeszcze jedno pytanko
icon_biggrin.gif


Czy ziarna jalowca i pieprzu i listek laurowy tez przepuszczamy przez maszynke czy wyrzucamy?
 

Maria z Łeby

Well-known member
Gru 26, 2006
34,922
1,509
113
O i tu mi zabiłaś ćwika
gruebel_2.gif
, ja nie mieliłam, po prostu wyrzuciłam, ziarna były tylko dla smaku - tak sądzę.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

witek

Member
Cze 21, 2007
6,114
0
0
Ja wyrzuciłem. Swoją rolę spełniły w czasie duszenia. Tak mi się przynajmniej wydaje
icon_smile.gif
 

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Ja, oprócz listka laurowego, cały sos z ziarnami jałowca i pieprzu przepuszczam przez maszynkę. On ten smak dziczyzny ma właśnie od jałowca. Ale skoro Wam wyszedł dobry bez tych dodatków, to widocznie możliwe są modyfikacje.Jeśli ktoś zrobi tak jak napisałam, to wtedy ostrożnie z pieprzem, już będzie zmielony. Powodzenia
wink.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Kata-73

Member
Cze 11, 2007
92
0
0
Seniorka,
czy ja mylę się, sądząc, że wino deserowe to po prostu słodkie wino (białe chyba?).
Czy może być półsłodkie lub półwytrawne? Mam z tym kłopot, bo nie mam pojęcia, co kupić.
U mnie pijemy tylko wina wytrawne, więc na innych kompletnie się nie znam.
Proszę o pomoc, bo mięsko za chwilę wstawiam do duszenia i muszę pędzić po wino.
 

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Przepraszam, że dopiero teraz się odzywam, ale dopiero włączyłam komputer. W sklepie masz posegregowane wina od wytrawnych do słodkich. Są tam też i deserowe. Więc kup zgodnie z przepisem. Zastanawiam się tylko, czy warto wydawać pieniądze na kieliszek wina, którego póżniej nie wypijecie. Może kup półwytrawne, tylko nie z tych najgorszych. Powinno wystarczyć, a resztę wypijecie. Deserowe są słodsze, więc się zastanów.
 

asika

Member
Wrz 20, 2004
13,897
0
0
ja dalam wyrtawne biale ;)ziarna mielilam, laurowy lisc wywalilam
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
I tak powinno być. Nawet mały listek laurowy, a taki być powinien, nie zaszkodziłby przy mieleniu. Napisane było - z sosem przekręcić przez maszynkę. Widać powstało już kilka wersji tego pasztetu.
A wszystkim smakuje. Proszę, nie wyrzucajcie przypraw, no może ten liść laurowy, jeśli jest duży.
Życzę udanych wypieków i smacznego
lecker.gif
wink.gif
 

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Widzisz prawie wszyscy narzekają, że przesolili. Soli ma być do smaku, dlatego nie jest ściśle określona jej ilość. Zacznij od pół łyżki, wymieszaj i spróbuj. Jeśli w ogóle nie słony dodaj jeszcze trochę,czyli ćwierć łyżki, ale chyba w sumie nie więcej niż płaską łyżkę. Lepiej dosolić póżniej niż przesolić na wstępie. Jedna z cinek napisała Ci, żebyś nie solił więcej, nawet jak czujesz, że nie słone. Ja daję na tzw.oko i poczucie smaku.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,378
3,659
113
Przeczytałam przepis i muszę stwierdzić, że bardzo smakowity ten Twój pasztet, Seniorko.
icon_smile.gif

 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Ja w keksówce. Może mieć dowolny kształt i dowolną formę do pieczenia, ale mnie najłatwiej kroi się jak jest podłużny.